[Zabawy] pomysły na zabawę ze szczurkiem

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Majkelowa
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 12, 2013 1:54 pm

'Jak się bawić z ciurami...pomysły?

Post autor: Majkelowa »

Tak.. nie wiem jak abwić się ze ciurami
kupiłam nawet taki specjalny patyk z piórkiem - neistety Remiks jako typowy szkodnik rozwalił..

No coż . probowałam je delikatnie przewracać i kizizać palcami - taka mini bitwa
Ale to nie bgardszo wychodiz bo chwile łapkami odpychają i potem czmychają

No nie mam za bardzo pomysłów..


Jak wy się bawicie z szczurkami?

Połączone z istniejącym /Malachit
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: 'Jak się bawić z ciurami...pomysły?

Post autor: Morgana551 »

Nie zawsze szczur ma ochotę na zabawę. Ja zazwyczaj "dokuczam" szczurkom poprzez jak to określiłaś "kizianie palcami" przy tym wydaję z siebie charakterystyczny dźwięk. Do każdej innej czynności używam innego dźwięku, dzięki czemu szczurek wie co chcę zrobić. Gdy np. cmokam znaczy, że mają przyjść po smakołyk - lecą za każdym razem.....Dźwięk typu kisikisi to zabawa czasem odwzajemniają zaczepki, czasem nie, zależy na co mają ochotę. Dobrą zabawą dla szczurków jest jajko na twardo. Wystarczy w 2 miejscach lekko je obić,a szczurek już sobie z nim poradzi. Możesz im go turlać. Nie dość, że fajna zabawa to jeszcze smaczna :) Do tego miły widok dla oczu gdy szczurek bierze jajko do pyszczka i biegnie z nim xD Sznurówka to też dobra rzecz do zabawy. Szczurek może za nią biegać, gryźć ją itp.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Majkelowa
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 12, 2013 1:54 pm

Re: 'Jak się bawić z ciurami...pomysły?

Post autor: Majkelowa »

Hahah Z jajkiem znam kilak filmow i tematów XDD

Wiec musze ustalac dzwiek?.. dobrze ^^

To s ajesczze mlodzience i czasem zaczepiaja poprzez podgryzanie i ciagniecie rekawa ^^

Coz chyba z mama pogadam o tym jajku XD
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: 'Jak się bawić z ciurami...pomysły?

Post autor: Morgana551 »

Podgryzanie i zaczepianie ręki towarzyszyć nawet gdy szczurki będą już dorosłe. Czasem mogą ugryźć troszeczkę mocniej ale to tylko objawy sympatii ^-^.Pamiętam aby za często nie dawać im takiej dawki białka. Szczury są ciekawskie i na pewno zbadają każdą nową napotkaną rzecz. Jeśli chodzi o dźwięk to najważniejsze jest aby ciepło mówić do szczurków.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: 'Jak się bawić z ciurami...pomysły?

Post autor: sciurus vulgaris »

Nauka sztuczek to dobra zabawa. Mój Grubas jak już zakuma co powinien zrobić, żeby dostać smakołyk to robi to z wielką radością. Czasem potrafi już odkładać smakołyk na bok i robić sztuczki dalej, brykając przy tym, zgrzytając zębami i pulsując oczkami. Chyba jest z siebie dumny. ::)
Niektóre szczurki lubią łowić np. groszek z miski z wodą, z niektórymi można się "poprzepychać", inne mają łaskotki. My się czasami ciągniemy delikatnie za ogony i uciekamy. Tzn ja Grubasa za ogon, on mnie za palec. ;) Taki berek szczura z dłonią. :)
Awatar użytkownika
Majkelowa
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 12, 2013 1:54 pm

Re: [Zabawy] pomysły na zabawę ze szczurkiem

Post autor: Majkelowa »

Hah ja z tym kizianiem chyb aprzestane xD
Bo odrazu zwiewaja jakby je parzyło X'D

Ugotowałam jajko ...
Miały nawet frajde x'D
Zjadły całe o_o sama nie umiem uwierzyć...

Heh z tym ogonem to spróbuje :'D
Misialina
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 29, 2013 11:03 am

Re: 'Jak się bawić z ciurami...pomysły?

Post autor: Misialina »

Majkelowa pisze:Tak.. nie wiem jak abwić się ze ciurami
kupiłam nawet taki specjalny patyk z piórkiem - neistety Remiks jako typowy szkodnik rozwalił..

No coż . probowałam je delikatnie przewracać i kizizać palcami - taka mini bitwa
Ale to nie bgardszo wychodiz bo chwile łapkami odpychają i potem czmychają

No nie mam za bardzo pomysłów..


Jak wy się bawicie z szczurkami?

Połączone z istniejącym /Malachit
Ja z moimi bawie się w gonito i mówię ksy-ksy a one uciekają i na nowo podbiegają uwielbiają to robić. ;) :D
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: [Zabawy] pomysły na zabawę ze szczurkiem

Post autor: Ensui »

Zaczepiałam je łańcuszkiem, który potem goniły i próbowały złapać. Raz też wzięłam pluszaka, na którego skakały, polowały i podgryzały.
Majkelowa pisze:kupiłam nawet taki specjalny patyk z piórkiem - neistety Remiks jako typowy szkodnik rozwalił..
Kusi mnie, żeby coś takiego kupić i spróbować się tym pobawić ;D Tylko póki co widziałam same patyki z małymi myszkami na końcu, a to by nie wyglądało dobrze, że mysza atakuje myszę ::)
Obrazek
Obrazek
Kam.Liw
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 30, 2013 5:20 pm
Kontakt:

Re: [Zabawy] pomysły na zabawę ze szczurkiem

Post autor: Kam.Liw »

Mój szczurek ma na imię Leoś :). W zasadzie on lubi biegać po łóżku i za łóżkiem. Od czasu do czasu wygląda zza kanapy jakby pilnował czy jestem. Ne chce się jakoś szczególnie bawić. To chyba indywidualista :P.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: [Zabawy] pomysły na zabawę ze szczurkiem

Post autor: Morgana551 »

Załatw mu kolegę i zmienisz zdanie
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Majkelowa
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 12, 2013 1:54 pm

Re: [Zabawy] pomysły na zabawę ze szczurkiem

Post autor: Majkelowa »

Hey!

Mam jeszcze jedno pytanie

Co dajecie jako nagrode za zrobiana sztuczke lub na zachetke do zabawy? ??? ;)
Awatar użytkownika
Majkelowa
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 12, 2013 1:54 pm

Re: [Zabawy] pomysły na zabawę ze szczurkiem

Post autor: Majkelowa »

zabawa z reka skonczyla sie ze musiałam go zdominować bo skakał i gryzł jak oszalały..

Próbowałam jak wy tykac go i uciekac i tak co chwile a on sie rzucil napuszony i wil ogonem...

musze znalezc definitywnie inna zabawe xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”