[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: nienazwana »

Ale jak to technicznie chcesz zrobić bo jakos nie mogę sobie wyobrazić?
Awatar użytkownika
zazula2007
Posty: 49
Rejestracja: sob wrz 21, 2013 7:02 pm
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: zazula2007 »

A w sumie pytanie nieaktualne, znalazłam drugą taką samoą kuwetę i je połączyłam i wyszło mi cos takiego 50x55x56cm
http://imageshack.us/a/img594/7604/7xef.jpg
albertc1
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 06, 2014 11:02 pm

Klatka dla szczura. Budowa. Proszę o porady

Post autor: albertc1 »

Witam jestem nowy na forum tak samo jak jestem nowym właścicielem szczurków ;) Posiadam dwa ogonki jednego albinoska i drugiego zwyczajnego. Albinoska adoptowałem nie dawno. A pierwszego adoptowałem z litości bo groziło mu wylądowanie na śmietniku :( Otóż szczurki tymczasowo mieszkają w sporym akwarium lecz buduję dla nich klatkę (zdj. w załączniku bo długo by tłumaczyć) otóż ścianki będą uzupełnione siatką hodowlaną zgrzewaną w ocynku na samym dnie będzie wsuwana szklana kuweta. Klatka będzie posiadała trzy półki na samej górze zrobię hamaki lecz nie mam pomysłu na zagospodarowanie reszty :( pomożecie? Nie chcę aby moje szczurki nudziły się. I nie wykluczam dalszych adopcji jeśli ktoś posiada samiczkę do adopcji to chętnie ją przyjmę ;)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Klatka dla szczura. Budowa. Proszę o porady

Post autor: smeg »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=8420&start=360 - tu jest temat o samodzielnej budowie klatki.

Jeśli Twoje szczurki to samce, to nie przygarniaj do nich samiczki. Szczury mnożą się jak szalone, a nie powinno się rozmnażać zwierząt bez znajomości ich pochodzenia i przodków.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
jacol3500
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 04, 2014 11:53 am

Re: Klatka dla szczura. Budowa. Proszę o porady

Post autor: jacol3500 »

nie wiem czy ci to pomoże ale moja wygląda tak :)
http://scr.hu/0eqj/tazyf
http://scr.hu/0eqj/f72uj
albertc1
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 06, 2014 11:02 pm

Re: Klatka dla szczura. Budowa. Proszę o porady

Post autor: albertc1 »

jestem już coraz bliższy zakończenia prac jakiekolwiek spostrzeżenia mile widziane ;)
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... d364fd8aa7
jacol3500
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 04, 2014 11:53 am

Re: Klatka dla szczura. Budowa. Proszę o porady

Post autor: jacol3500 »

na pewno nie żałuj lakieru :) ja swoją 4 razy malowałem :D i zastanawiam się nad zrobieniem małych kątowników z blachy bo paskudy strasznie obgryzają drewno jak tylko mają jak ugryźć u mnie głównie za górne drzwiczki się wzięły :P
albertc1
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 06, 2014 11:02 pm

Re: Klatka dla szczura. Budowa. Proszę o porady

Post autor: albertc1 »

to już przewidziałem siatka będzie zamocowana w ten sposób aby szczurki nie miały do żadnego drewna dostępu ;)
Cudak
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 07, 2015 2:27 pm

Re: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Cudak »

Czesc ^^

Jestem na etapie budowy klatki, wstepny projekt wyglada tak, a drugie zdjecie to powiedzmy inspiracja:

http://ifotos.pl/z/shehxew
http://ifotos.pl/z/shehxes

Ogolnie to chyba standard, rama drewniana, kratka ze zgrzewanych drutow ocynkowanych wymiary 35x60x90. Jednak potrzebuje od Was pare rad, mianowicie.

1. Czy dno ma byc oddzielone kratka od kuwety?
2. Platformy boczne z kratki czy pleksi?
3. Czy 20cm platformy bocznej wystarczy?
4. Czy 3 samce zmieszcza sie tam?
5. Z ktorych sklepow mozna zdobyc takie materialy (bylem w praktikerze i leroye)?
6. Czym pomalowac drewno by uniknac nasiakniecia przez mocz?
7. Macie dla mnie jakies uwagi, wskazowki?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: smeg »

1. Niekoniecznie, oddzielenie przydaje się głównie przy plastikożernych szczurach i plastikowej kuwecie, poza tym raczej rzadko się to stosuje w klatkach
2. Lepiej z pleksi, szczurom niewygodnie chodzić po kratkach, mogą skręcić łapkę lub nabawić się odcisków
3. Na szerokość tak, ale najlepiej żeby było ich kilka. Szczury nie potrafią latać ;) więc w nawet największej klatce może być im za ciasno, jeśli nie będą miały odpowiedniej liczby półek - nie będą w stanie wykorzystać wtedy jej objętości. Najlepiej urządzić klatkę "na gęsto", oprócz półek przydadzą się też szmaciane podwieszane domki, tunele i hamaki.
4. Nie podałeś głębokości klatki, więc trudno stwierdzić, ale przyjmuje się, że żaden wymiar nie powinien być mniejszy niż 40 cm, a na każdego szczura trzeba liczyć 0,06 m3 objętości. Na 3 samce wystarczy 70x40x63 cm, a optymalnie będzie 80x48x60 cm.
6. Może być pokostem lnianym albo lakierem z atestem bezpiecznym dla dzieci.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: yss »

Zastanawia mnie jedna rzecz.
Załóżmy, że ktoś robi sam klatkę i ta klatka ma np 120 cm długości ale stoi w tak kiepskim miejscu, wąskim, że musi mieć najwyżej 35 cm głębokości. Czy długość 120 cm zrekompensuje małą głębokość? (zwykle klatki o gł 35 są też krótkie i wychodzi kiszka, a gdyby taka klatka była bardzo długa?)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Etche »

120cm to bardzo fajna dlugosc, ale nie kosztem tak mizernej glebokosci jak 35. Fajnie jakby zwierzak mogl sie mimo wszystko swobodnie obrocic czy poszalec, przy tak malej glebosci moze byc problem moim zdaniem.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: yss »

Etche: 35 a 40 to nie aż taka kolosalna różnica ;) Jeśli taka klatka miałaby metr wysokości i trzy poziomy i dużo zabawek i możliwość latania po półkach dookoła tzn takie przechodnie by były to może by działało. Pomnij że mówię o 35 a nie 25 ;) 35 to wcale nie jest aż tak bardzo mało.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Malachit »

yss i tak, i nie. Według mnie 35 cm to jest taka granica między niekomfortowym a komfortowym bardziej w stronę tego pierwszego. Moja pierwsza klatka miała bodajże 37cm i teraz jak wpuszczam do niej szczury (służy jako klatka "od święta" u rodziców) to mi się wydaje zdecydowanie za płytka - nic się nie mieści, ani półki (za półkę tam mi robi mała tacka :D ), ani kuweta narożna...
Taka klatka z podstawą 120x35 to taki trochę tramwaj ;D
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”