Pixi i Dixi witają!

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Misae
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 8:42 am

Re: Pixi i Dixi witają!

Post autor: Misae »

moje są gerberkojady : )
Czytałam wczoraj wpis o szczurzaczkach Twoich : ) sliczne!
Dayanti
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 09, 2013 5:28 pm

Re: Pixi i Dixi witają!

Post autor: Dayanti »

A moim coś nie wchodzi, spróbuję z innym smakiem może :) Jaki smak najbardziej lubią Twoje?
Dziękuje :P
Misae
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 8:42 am

Re: Pixi i Dixi witają!

Post autor: Misae »

Wszystkie : ) naprawdę. To ogromne ułatwienie z przemycaniem leków..: )
Dayanti
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 09, 2013 5:28 pm

Re: Pixi i Dixi witają!

Post autor: Dayanti »

Zazdroszczę :) Ale są małe jeszcze, może się przekonają ;)
A tak zmieniając temat Dixi już nie kicha!! Pixi jeszcze mnie martwi ale ona jest bardziej bojaźliwa.. więc może dlatego nadal kicha...
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Pixi i Dixi witają!

Post autor: Magdonald »

Piękne panny, aż chce się wyczochrać każdą po kolei! ::) Jak widać po pyszczkach, one same chyba też nie narzekają na brak pieszczot czy miłości ;D Wymiziaj obydwie!

Co do kichania, na pierwszym zdjęciu widzę sianko przeplatające się ze żwirkiem. Może to ono ma jakiś wpływ na kichanie, na przykład pyląc? Spróbuj odstawić, jeśli nadal masz je w ściółce - szczurki go nie potrzebują, a jako ściółka szybko śmierdnie, trzeba często wymieniać, jednym zdaniem po prostu się nie sprawdza, żwirek wystarczy ;) Poza tym polecam, tak jak dziewczyny wyżej, kontrolę u weterynarza, tym bardziej, że panny są z zoologa.

Jeśli chodzi o gerberki, moje panny niechętnie jedzą "deserki", za to jak raz na jakiś czas kupię im "obiadek", wcinają ze smakiem. Ale najlepsze są robione samodzielnie. Ugotuj warzywka, możesz dodać np. jakąś kaszę, kawałek piersi z kurczaka, zmiksuj (niekoniecznie) i podaj ogonkom - sama zobaczysz ;)
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pixi i Dixi witają!

Post autor: diana24 »

Moje akurat gerberków nie jedzą, bo pańcia jest biedna :D Ale jak miałam jedną chorą samiczkę to wcinała aż miło.
Ale ze szczurem tak jak z człowiekiem - każdy ma swoje upodobania smakowe ;)
Mizianko dla ślicznioch :)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Dayanti
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 09, 2013 5:28 pm

Re: Pixi i Dixi witają!

Post autor: Dayanti »

Magdonald, sianko miały tylko chyba przez 2 dni, potem wymieniłam ściółkę, bo zauważyłam, że do niczego sianko nie jest potrzebne :)
Generalnie jeżeli dziewczyny się nauczą to mam zamiar ograniczyć sie do żwirku tylko w kuwecie.
Kiedy miałam świnki morskie to miały w klatce tak: podkłady seni na całej długości na to polar na całej dł. klatki i w rogu kuweta. Raz w tygodniu robiłam sprzątanie, kuwetę wymieniałam częściej. No tyle że one załatwiały się tylko do niej. i Klatka była ogrnomna...
Mam nadzieję, że uda mi się również ogonki nauczyć załatwiać sie do kuwety, to będą miały mięciutko :)
Wiecie może czy ktoś na forum stosuje taką technikę w klatce i czy u szczurków to się sprawdza?

Chce iść do weterynarza, ale ktoś mi tu pisał żebym zaczekała aż się trochę zaaklimatyzują i żeby zaczekać trochę bo to może być takie stresowe kichanie.

A co do gerberków właśnie teraz kupiłam im taki deserek, za jakiś czas spróbuję z obiadkiem i zobaczymy co one na to :)
generalnie zostawiłam im trochę na wieczku na noc i połowę wylizały więc chyba nie było takie złe :)
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Pixi i Dixi witają!

Post autor: Zuzolka »

Dobrze, że zajrzałaś tu na forum i założyłaś wątek dziewczynkom :) Te maluchy są takie słodkie!
Co do pytania gdzie lubią spać szczuraki to moje najbardziej upodobały sobie plastikowy koszyk a sama widziałaś jaki mają wybór ;) A gerbery mogłyby jeść i jeść. Moje poprzednie stado załatwiało się do kuwety, ale robiły tylko rodzynki ;) Tych babeczek już nie zdołałam nauczyć, chyba nie załapały o co chodzi. Ale do klatki zawsze wsypywałam ściółkę. Powodzenia w nauce :D Wymiziaj dziewczyny :)
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Dayanti
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 09, 2013 5:28 pm

Re: Pixi i Dixi witają!

Post autor: Dayanti »

Przede mną długa droga ale dla takich pyśków warto :)
Jutro zamawiam mebelki więc za jakiś czas będą zdjęcia klatki :)
a póki co dodaje obiecany filmik :) !

http://www.youtube.com/watch?v=KIJEvdxt5hw
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Pixi i Dixi witają!

Post autor: Zuzolka »

Haha, super pozycja. Najwygodniejsza ;D
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Dayanti
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 09, 2013 5:28 pm

Re: Pixi i Dixi witają!

Post autor: Dayanti »

Pełen relaks :)
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pixi i Dixi witają!

Post autor: diana24 »

Kiziu miziu :) zazdroszcze... ;)
Ja wśród swoich bab jeszcze nigdy nie miałam, aż takich kiziaków.
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Dayanti
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 09, 2013 5:28 pm

Re: Pixi i Dixi witają!

Post autor: Dayanti »

Dixi jak na razie też się tak nie daje, myślę że to zależy od charakteru, każdy przecież ma inny :)
Dayanti
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 09, 2013 5:28 pm

Re: Pixi i Dixi dwie panny

Post autor: Dayanti »

Cześć, Dixi przestała już kichać, niestety Pixi się pogorszyło. Dzisiaj rano miała już wymaz na nosku z krwią. Szybko rano pojechałam do weterynarza. Ogólnie dziewczyny są ruchliwe. Pixi dostała leki, jutro kolejny zastrzyk i w pon na wizytę. Mam nadzieję, że wszystko będzie okej! :'(
Ps. weterynarz powiedział żeby jedną tabletkę wit. C rozpuścić w kieliszku wody i wlać do poidełka. Co myślicie o tym?
Pozdrawiamy
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Pixi i Dixi witają!

Post autor: Arau »

O ile pamiętam, to witamina C nie jest polecana dla szczurów, ponieważ wytwarzają ją same w przeciwieństwie do ludzi. Na wzmocnienie raczej Vibowit do poidła, beta-glukan, tran. Byłaś u polecanego na forum weterynarza?
Czerwona wydzielina na nosku to nie krew tylko porfiryna, pojawia się kiedy szczur jest obolały, chory, zestresowany, albo osłabiony, jak pewnie w tym przypadku.
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”