Jak odchudzić tłuściocha?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dulcynea.nadobna
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 08, 2013 11:14 am

Jak odchudzić tłuściocha?

Post autor: dulcynea.nadobna »

Mój szczur - Ferdek ma już 2 lata. Jest grubasem, szoruje brzuchem po ziemi :( jak go odchudzić? Ani on ani jego brat nie mają już ochoty na jakieś specjalne figle, wypuszczone po prostu wbiegają do kanapy i zasypiają w środku. Przestałam im już jakiś czas temu dawać jakieś dodatkowe smakołyki (czasem dostały kawałek ziemniaka, nitkę makaronu, kawałeczek parówki czy łyżeczkę serka homogenizowanego), teraz jedzą tylko suchą karmę, ale poprawy nie widać. Dodam, że mój drugi szczur - Andrzej, jest normalnym zdrowym szczurkiem z normalną szczurzą sylwetką, a jedzą przecież to samo :(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak odchudzić tłuściocha?

Post autor: smeg »

Jaką karmę jedzą? Jak często i w jakich ilościach ją dostają? http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=36593 - poczytaj ten temat.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
zuza_
Posty: 36
Rejestracja: pn mar 11, 2013 7:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak odchudzić tłuściocha?

Post autor: zuza_ »

Jak ostatnio byłam u weterynarza i zapytałam czy moja szczurzyca nie jest trochę za gruba (jest jak mala kuleczka ;) ) to weterynarz powiedział mi, że generalnie z otyłością u szczurów to jest tak, że jest to uwarunkowane genetycznie i nie mamy większego wpływu na to czy będzie gruby czy nie. Ja mam dwie szczurzyce i jedzą to samo, jedna jest grubiutka, a druga to chudzielec ;)
Awatar użytkownika
zielona_owca
Posty: 142
Rejestracja: pn lis 05, 2012 7:11 pm
Lokalizacja: Płock

Re: Jak odchudzić tłuściocha?

Post autor: zielona_owca »

Myślę, że zmiana karmy powinna w tej kwestii coś zaradzić. Wybierz tę, która ma niską zawartość białka i tłuszczu. Ja ostatnio z przerażeniem odkryłam, że VL Rat Nature ma aż 17 % białka, więc karmę zmieniam niezwłocznie na coś bardziej w wersji light.
Ze mną dwie księżniczki.
Rumba od: 20.11.2011
Urke od: 09.11.2013
Bianka
Bunia
Cynamon

W serduszku i gdzieś obok: Tosia, Kokunia.
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Jak odchudzić tłuściocha?

Post autor: sciurus vulgaris »

Ja też niedawno dołączyłam mojego Grubasa do grona dbających o linię. Zmieniliśmy Timę Rattimę, która miała za dużo tłuszczu (z tego co pamiętam to 7%) na Labofeed B. Jak dla mnie już wygląda lepiej, ale nie wiem, wrzucę go na wagę w tym tygodniu. :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak odchudzić tłuściocha?

Post autor: noovaa »

zielona_owca ... w temacie który przytoczyła smeg, zwróciłam uwagę na białko .. Ale ono nie tuczy, nie przemyślałam tego jak pisałam posta ::) . W przypadku szczurów, największe znaczenie ma tłuszcz.

Od kilku miesięcy karmię szczury labofeedem, ma 20% białka i bardzo małą zawartość tłuszczu. Udało mi się na nim odchudzić wszystkie grubaski, a te młode i szczupłe rozwijają się prawidłowo.


dulcynea.nadobna, pierwszym krokiem odchudzania jest zmiana karmy, dla obu szczurów. Ten szczupły nic nie straci, a tłuścioszek może zyskać.

Tak, skłonność do otyłości bywa uwarunkowana genetycznie, ale z tym również można sobie poradzić ;)

Podczas odchudzania należy wyeliminować z diety: makaron, ziemniaki, banany, dropsy, tłuste ziarna, pieczywo.
Ogólnie podczas odchudzania, jedyne dodatki do diety jakie się stosuje to powinny być owoce i warzywa, z wyłączeniem tych tuczących ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak odchudzić tłuściocha?

Post autor: smeg »

Labofeed B ma 17% białka, nie 20 ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak odchudzić tłuściocha?

Post autor: noovaa »

A noś ::) Nie wiem skąd mi się 20% wzięło :P
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”