Zdechł jeden szczurek z pary. Co z tym drugim?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Eunji
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 05, 2013 2:50 pm

Zdechł jeden szczurek z pary. Co z tym drugim?

Post autor: Eunji »

Miałam dwa szczury. Niestety, jeden z nich wczoraj z nocy zdechł. Pozostał mi jeden. Bardzo się o niego martwię, bo wiem, że szczury są zwierzętami stadnymi. Zachowuje się normalnie, ale wolę dmuchać na zimne. Czy potrzebuje on jakiejś specjalnej opieki? Usunąć zapach drugiego szczurka? A może nie trzeba robić nic? Z kupowaniem drugiego szczurka nie chcę nawet ryzykować, bo wiem jak się to może skończyć.
Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją, więc proszę o jakieś porady :'(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zdechł jeden szczurek z pary. Co z tym drugim?

Post autor: smeg »

Co masz na myśli, pisząc "bo wiem jak się to może skończyć"? Jeśli odpowiednio połączysz szczury, to Twój spokojnie może mieć nowego kolegę, którego polubi. W jakim jest wieku? Jeśli ma powyżej 2 lat i sam nie jest już w najlepszym stanie, ja bym zostawiła go w spokoju i po prostu zajmowała się nim więcej i poświęcała mu dużo czasu, jeśli lubi towarzystwo człowieka. Musisz też liczyć się z tym, że szczur podupadnie na zdrowiu po śmierci towarzysza, jeśli był z nim bardzo związany.

Jeśli natomiast szczur ma ok. 1,5 roku, przygarnęłabym mu towarzysza w podobnym wieku albo dwa młode szczurki do towarzystwa. Jeśli nie chcesz już mieć więcej szczurów, pomyśl o oddaniu go komuś, kto zapewni mu stado.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Eunji
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 05, 2013 2:50 pm

Re: Zdechł jeden szczurek z pary. Co z tym drugim?

Post autor: Eunji »

smeg pisze:Co masz na myśli, pisząc "bo wiem jak się to może skończyć"?
Dużo słyszałam o przypadkach, kiedy szczury zagryzają swoich nowych towarzyszy, albo w ogóle się do nich nie ''przekonywują''. Niestety, albo i stety, mój jest dość energicznym i lekko agresywnym szczurem(po prostu taka osobowość). Minęło bardzo sporo czasu zanim przekonał się do innego szczura, którego podrzuciła mi ciocia na 2 tygodnie. I martwię się, że nie przyjmie dobrze dwóch młodych szczurów, jeśli na takowe się zdecyduję. A bardzo zależy mi, by miał towarzystwo.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zdechł jeden szczurek z pary. Co z tym drugim?

Post autor: smeg »

Wiele szczurów na początku jest agresywnych w stosunku do obcego szczura, ale są specjalne sposoby postępowania, które pozwalają uniknąć rozlewu krwi i im się polubić. Rzadko przy łączeniu zdarzają się poważne rany, a już zagryzienia to marginalne przypadki. O tym wszystkim jest cały dział Stadko, zwłaszcza ten temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=1149 , poczytaj ;)

Nie napisałaś nadal, w jakim wieku jest szczur.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Eunji
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 05, 2013 2:50 pm

Re: Zdechł jeden szczurek z pary. Co z tym drugim?

Post autor: Eunji »

No tak, zapomniałam. Ma ok. 1,5 l. Czyli na moim miejscu dokupiłabyś dwa małe szczurki? Na pewno to bezpieczne? Bo nie jestem przekonana, czy dorosły szczur i małe to dobre połączenie(jestem właścicielką szczurów od niedawna, to była praktycznie moja pierwsza para i wielu rzeczy musze sie jeszcze nauczyć :) ).
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zdechł jeden szczurek z pary. Co z tym drugim?

Post autor: Sky »

Nie dokupić, a adoptować :) Na forum można za darmo adoptować malce, które poszukują domów. Szczegóły w tym dziale:
http://szczury.org/viewforum.php?f=163

Jeżeli chodzi o łączenie, to zawsze istnieje jakieś ryzyko niepowodzeń. Ale powinnaś spróbować, korzystając z zasad łączenia opisanych w tym temacie:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=1149

Jeżeli będziesz cierpliwa i uważna, wszystko powinno pójść dobrze i szczurki powinny w krótkim czasie się zaprzyjaźnić. Z doświadczenia wiem, że szczur samotny, nawet na starość, to szczur nieszczęśliwy i zdarza się, że z tej samotności szybciej łapią różne dolegliwości i mogą nawet odejść. W końcu zdrowy duch = zdrowe ciało, a szczur jest szczęśliwy, kiedy ma z kim tym szczęściem się dzielić.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”