ranka na skórze

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kustra
Posty: 7
Rejestracja: sob wrz 14, 2013 4:47 pm

ranka na skórze

Post autor: Kustra »

Przed chwilą zauważyłam,że mój szczór ma ugóry zakrwawiony kawałek sierści , od razu wzięłam wacik i oczyściłam to miejsce , okazało się ze ma drobną ranke ,i przy niej kilka malutkich strupków , ranka jest świeża ,nie mam pojęcia od czego to może być i co mam dalej robić ???
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: ranka na skórze

Post autor: Morgana551 »

Zrozumiałam, że szczurek jest sam. Sprawdź czy mógłby się skaleczyć o coś w klatce. Pooglądaj jego skórę, bo może ma jakąś chorobe skórną. Czasem w trocinach są pasożyty. Przez to od drapania sam mógłby zrobić sobie krzywdę. Jeśli ranka się powtórzy należy skonsultować się z weterynarzem.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: ranka na skórze

Post autor: sciurus vulgaris »

Ja jeszcze zasugeruję jedną rzecz (choć przede wszystkim sprawdź wszystko o czym napisała Morgana) .

Zanim przygarnęłam naszego Grubasa mieszkał on w nienajlepszych warunkach. Przez cały rok u poprzedniego właściciela nie miał niczego na czym mógłby stępić pazurki, na dodatek nie miał zapewnianych wybiegów na których mógłby to trochę "nadrobić" . Kiedy do mnie dotarł był cały w strupach. Na początku oczywiście podejrzenie pasożytów, ale okazało się, że to nie to. Wyszło na to, że nieprzytarte pazury raniły go po prostu przy zwykłym drapaniu. Po obcięciu rany zniknęły a odkąd ma w klatce drewniane elementy do drapania a na wybiegach hasa ile wlezie - problem nigdy nie wrócił. :)
Kustra
Posty: 7
Rejestracja: sob wrz 14, 2013 4:47 pm

Re: ranka na skórze

Post autor: Kustra »

Dzisiaj obejrzałam go dokładnie , dopiero jak się przypatrzyłam ,zauważyłam że ma w okolicy więcej malutkich strupków ,nie używam trocin więc uważam ,że sam mógł się zadrapać ,ponieważ widziałam jak robi to dokładnie w tamtym miejscu , i również ma ostre pazurki ,nawet ja mam całą zadrapaną przez niego szyję , tylko czy mam iść teraz do weta na ścięcie ? ???
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: ranka na skórze

Post autor: sciurus vulgaris »

Jeśli ma dużo strupków to myślę,że wizyta u weta tak czy inaczej będzie konieczna, żeby wykluczyć jakiegoś pasożyta. Od kiedy ogon jest u Ciebie? Czy miał skąd przynieść wszoły/świerzb?

Co do obcinania pazurków to jeśli nigdy tego nie robiłaś to polecam, żeby doświadczony w opiece nad gryzoniami weterynarz najpierw pokazał Ci jak to robić, aby nie skrzywdzić malucha. W większości lecznic kosztuje to jakieś grosze (ja płacę 5 złotych) a czasem nawet jest darmowe ;)

A to, że zrobił to sam nie wyklucza pasożyta. Po prostu drapie się tam, gdzie go swędzi. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”