Szczur drapie się i nie pije wody

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Annalisa85
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 21, 2013 12:34 am

Re: Szczur drapie się i nie pije wody

Post autor: Annalisa85 »

Witajcie,
Od pewnego czasu mój szczurek bardzo się drapał. Wczoraj byliśmy u weterynarza, który stwierdził zapalenie skóry. Andrzej dostał antybiotyk w zastrzyku i wszystko jest z nim ok, no prawie... Zauważyłam, że odkąd wróciliśmy, a będzie to już doba, nie pił w ogóle wody.
Poza tym zachowuje się zupełnie normalnie, jest żwawy i ma apatyt. Kiedy podaję mu wodę z palca to spija ją, ale do poidełka w ogóle się nie zbliża, a do wczoraj żłopał jak szalony. Macie jakieś pomysły?
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczur drapie się i nie pije wody

Post autor: Osna »

Zauważyłam, że z tym piciem u szczurów jest różnie. Czasem piją bardzo dużo, szczególnie gdy jedzą sporo suchej karmy, a czasem prawie wcale, szczególnie gdy podaje im się owoce i warzywa. To tak jak z człowiekiem- jednego dnia żłopie dużo, drugiego mniej. Może pije, ale w nocy, gdy nie widzisz.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Annalisa85
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 21, 2013 12:34 am

Re: Szczur drapie się i nie pije wody

Post autor: Annalisa85 »

Tak się złożyło, że praktycznie całą noc nie spałam i byłam z maluchem w jednym pokoju, więc wiem, że nie pił. Czytałam, że niekiedy ludzie dodają Vibovitu do poidełka, może tym go zachęcić? Komuś pomagało kiedy szczur nie kwapił się do picia wody?
Jeśli chodzi o jedzenie to nie zaszła żadna zmiana, dostawał taką samą ilość suchej karmy jak i warzyw, owoców.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”