Śmierć szczurzego dziecka.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Wokini74
Posty: 28
Rejestracja: pn paź 28, 2013 10:58 am

Śmierć szczurzego dziecka.

Post autor: Wokini74 »

Mam szczurki trzytygodniowe.Wczoraj rano obudziłam się i jeden był martwy. :-[ Tak jakby siedział w kącie w przechyloną główką ,miał przymróżone oczka ,ale nie zamknięte i był cały sztywny i zimny.Najgorsze ,że nie wiem co mogło być przyczyną.Teraz co chwila zerkam na pozostałe i macam czy biją im serduszka.Co może być przyczyną smierci takiego bobaska trzytygodniowego?????
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Śmierć szczurzego dziecka.

Post autor: Morgana551 »

Może wada genetyczna. Miałam myszkę, która mniej więcej w wieku 4 tygodni po prostu umarła. Nie była osowiała ani nie miała objawów jakiejkolwiek choroby. Z dnia na dzień porostu odeszła....
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Śmierć szczurzego dziecka.

Post autor: IHime »

W wieku 2-3 tygodni ujawniają się letalne wady genetyczne, czyli takie powodujące śmierć. Coś takiego jest, niestety, często winą osoby, która dopuściła do rozmnożenia szczurków. Wiele z tych wad można przewidzieć i oszczędzić sobie łez, ale trzeba się na tym znać i znać genom rodziców i dziadków maluchów.
Kolejnym takim terminem granicznym jest 12 tygodni, kiedy ujawniają się subletalne. Potem już "tylko" mogą ujawnić się genetyczne predyspozycje do nowotworów czy chorób serca, zwykle powyżej 1,5 roku, chociaż bywa i wcześniej.
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Śmierć szczurzego dziecka.

Post autor: Saaa »

no i to co IHime napisala wyjasnialo by dlaczego moj Albinek odszedl tak niespodziewanie :( ale jego brat sie trzyma i oby nic mu sie nie stalo ;)
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
Wokini74
Posty: 28
Rejestracja: pn paź 28, 2013 10:58 am

Re: Śmierć szczurzego dziecka.

Post autor: Wokini74 »

Jak moja córka dostała dorosłego szczurka to po dwóch tygodniach okazało się ,że była w ciązy bo urodziła śliczne maluchy.To nasz pierwszy szczurek był więc nie miałam pojęcia ,że jest w ciąży.Od czasu jak mam jednego mniej jestem przewrażliwiona ciągle chodzę i macam czy wszystkie oddychają.Nie rozmanażałabym szczurka nie mając o tym pojęcia ale stało się i teraz mam 8 małych plus mamusia i nie mogę zatrzymać wszystkich,ale żal oddać tak byle gdzie nie wiedząc do kogo trafi.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Śmierć szczurzego dziecka.

Post autor: IHime »

Najbezpieczniej chyba szukać nowych domów przez forum, można dać ogłoszenie, sprawdzić osoby adoptujące, poprosić o wizytę przedadopcyjną i transport. W dziale adopcyjnym jest poradnik, jak zabezpieczyć maluchy.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=33316
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Śmierć szczurzego dziecka.

Post autor: smeg »

Pamiętaj, że samce trzeba oddzielić w wieku 30-31 dni, bo mogą już wtedy zacząć zapładniać matkę i siostry.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Wokini74
Posty: 28
Rejestracja: pn paź 28, 2013 10:58 am

Re: Śmierć szczurzego dziecka.

Post autor: Wokini74 »

Tak wiem ,że niedługo muszę je rozdzielić bo w niedzielę skończą równe cztery tygodnie.Najchetniej nie oddawałabym żadnego,ale niestety trochę ich dużo i nie dam rady zaopiekować się taką gromadką.
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Śmierć szczurzego dziecka.

Post autor: Ensui »

IHime pisze:W wieku 2-3 tygodni ujawniają się letalne wady genetyczne, czyli takie powodujące śmierć. Coś takiego jest, niestety, często winą osoby, która dopuściła do rozmnożenia szczurków. Wiele z tych wad można przewidzieć i oszczędzić sobie łez, ale trzeba się na tym znać i znać genom rodziców i dziadków maluchów.
Kolejnym takim terminem granicznym jest 12 tygodni, kiedy ujawniają się subletalne. Potem już "tylko" mogą ujawnić się genetyczne predyspozycje do nowotworów czy chorób serca, zwykle powyżej 1,5 roku, chociaż bywa i wcześniej.
Cenna informacja! Wiele mi to wyjaśniło, szczególnie ze kiedyś miałam sporą gromadę myszy, które urodziły się z winy sklepu.
Obrazek
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”