MODELE DOSTĘPNYCH W HANDLU KLATEK

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

MODELE DOSTĘPNYCH W HANDLU KLATEK

Post autor: yss »

EDIT: Obecnie polecane klatki powinny miec min. 50 cm na szerokość !

Ponieważ wiele osób co i rusz zadaje pytania w różnych wątkach o dokładnie te same modele klatek, stworzyliśmy listę klatek dostępnych na rynku z ich wadami i zaletami.

Poniższe klatki są dostępne na Allegro, w sklepach internetowych i - przynajmniej niektóre modele - w sklepach zoologicznych. Nie są to jednak wszystkie które nadają się dla szczurków, z czasem będziemy uzupełniać spis o kolejne ;)

Jeżeli coś zostało pominięte, albo widzicie błąd, albo macie własne zdjęcie danej klatki z własnym wyposażeniem i chcecie zaprezentować je na tej liście, bardzo proszę o pisanie postów i pomoc w tworzeniu listy. Wasze zdjęcia będą podpisane nickami.


PAMIĘTAJ
Nie musisz wybierać żadnej z poniższych klatek, ale nim kupisz inną sprawdź najpierw na ile szczurków się nadaje i że żaden wymiar nie może mieć mniej niż 50 cm.

DOSTĘPNE MODELE KLATEK


Frodo 78x48x80cm
odległość między prętami: 1,3cm
https://www.tukan24.pl/klatka-frodo-dla ... 10354.html
Obecnie to najlepsza tania klatka na rynku mieszcząca sie w wymaganych wymiarach - ma wprawdzie 48 cm, ale może być.
Zalety to duży otwierany dach, malowane pręty i cena.


Szynszylówka 80x47x100
fotka

zalety: duża i przy tym wysoka. odstęp dobry dla dorosłych szczurów, wysoka kuweta, duże drzwiczki i klapa, wyposażenie, jak na takie wymiary - sensowna cena. zajmuje stosunkowo niewielką powierzchnię przy takiej objętości.
wady: odstęp 1,8 - malutki szczurek, taki do 2 - 3 miesięcy, może się przez nie przecisnąć. zajmuje sporo miejsca. kołowrotek do wyjęcia lub przerobienia.



Ferplast Jenny 80x50x80
fotka
zalety: chromowana, lekka konstrukcja, plastikowe półki, mały rozstaw prętów, tuby w komplecie, łatwo urządzić wg własnego pomysłu. Wysoka kuweta i łatwo się ją myje. drzwiczki z przodu i tyłu i na gorze.
wady: cena, zajmuje sporo miejsca. Lekka konstrukcja może być też wadą kiedy mamy zbyt dużo akcesoriów do środka.
dolna część góry [tego co z pręcików] połączona dołem dwoma prętami - z tego co widzę, dzięki temu się nie chybocze.


Furet XL 80x75x80
fotka
zalety: ogromna. super wyposażenie. stabilna. porządne pręciki. wysoka kuweta. plastikowe półeczki. świetne podwójne drzwiczki.
wady: cena. trudno rozmontować do sprzątania.



Furet Tower 80x75x161
fotka
zalety: niewiarygodnie ogromna. super wyposażenie. bardzo dobre podwójne drzwiczki. dobre odstępy. zmieści się w niej wszystko i jeszcze więcej. plastikowe półki i drabinki. ma kółka.
wady: zajmuje sporo miejsca. wysoka cena. trudno rozmontować do sprzątania.



Woliera dla szynszyli 72x56x146
fotka
zalety: ogromna. grube pręciki. dobry odstęp między prętami [12 mm]. stabilna. wysuwana szuflada - łatwiej sprzątać. ma kółka. duże drzwiczki i klapa u góry.
wady: cena. drewniane półeczki. niska kuweta, ma 8 cm [trzeba podwyższać paskami pcv]. nóżki mają 35 cm, czyli wysokość klatki to naprawdę 110 cm. do samodzielnego montażu. kołowrotek do wyjęcia lub przerobienia na gniazdo.
odstęp między stelażem a pręcikami to 1,5 cm. ale nawet młody szczurek nie powinien wyjść.


Fretkówka 100x58x80
fotka
zalety: rozmiary! i jak na te rozmiary bardzo niska cena. spore drzwiczki. wysoka kuweta.
wady: pierwsza i najgorsza to odstęp 2,7 do którego szczur potrafi dorastać przez wieki. w zasadzie tylko dla wielkich samców... ciężko zanieść do wanny i umyć. zajmuje sporo miejsca.
rozwiązanie: osiatkować klatkę. siatką do wolier. wtedy może być i dla maluszków. ale to, wiadomo, dodatkowy koszt.

Klatka Perfect - 141 x 79 x 52
zdjęcie

zalety:
- przestronność - do biegania jest parter, dwa pełne piętra plus pięterka pośrednie; łatwo można zabezpieczyć wysokości, co ważne przy starszych szczurkach (piszę to, bo w zooplusie jest też podobna klatka Tridoor - półeczek ma o połowę mniej i "przepaść" przez całą wysokość klatki);
- Perfect ma 8 półeczek i 4 pochylnie z grubego plastiku, nie ma potrzeby dorabiać ani improwizować
(z drugiej strony tarasy ferplast nie pasują do tej klatki, śruby wypadają akurat w miejscach prętów pionowych; mam jeden zamontowany - od biedy może być, ale jednej z 4 śrub nie da się wkręcić);
- łatwy dostęp do środka – trzy duże drzwi, nie trzeba przyjmować nieludzkich pozycji, żeby pogłaskać szczury, które wiadomo, gniazdują na samej górze;
- prostokątny kształt, co po kwadratowym towerze wydaje mi się super komfortem przy utrzymaniu czystości – przy codziennym sprzątaniu nie ma problemu, żeby dotrzeć w głąb klatki, a do mycia mieści się w wannie bez rozkładania;
- mocne, grube pręty
- niezbyt wygórowana cena, jak na tę wielkość i jakość
- w mojej subiektywnej ocenie klatka jest niezwykłej urody, nie licząc robionych samodzielnie, nie spotkałam jeszcze w handlu równie pięknie pomyślanego i wykonanego szczurzego domostwa

wady:
- odległość między prętami 2 cm - nie nadaje się dla młodych i małych szczurów (260 gr przejdzie bez większych trudności), oczywiście można osiatkować, ale klatka właśnie taka jaka jest, jest tak wytworna, że szkoda by było …
- ciężka - nie ma klatki, której rozmiary nie przekładałyby się na ciężar, ale tutaj dodatkowo - grube pręty mają swoją wagę; na co dzień nie stanowi to problemu, bo są kółka, tylko żeby włożyć do wanny trzeba się mocno (mmmocno) zaprzeć;
- kuweta raczej do samodzielnego zorganizowania – oryginalnie dno składa się z dwóch wysuwanych elementów: dosyć cienkiej plastikowej szuflady (bardziej tacki) i metalowej prętowanej nakładki (ja nakładki nie używam bo nie chcę, żeby szczury chodziły po prętach, zostawiłam tylko tacę i w nią stawiam dwa plastikowe pojemniki ze ściółką), taca jest za niska, żeby bezpośrednio do niej sypać ściółkę)
opis klatki - ol.



Klatka Essegi Virginia 118x58x120
zdjęcie
zalety: mały odstęp między prętami ok.1,1cm, 3 wejścia (dwa z przodu klatki, jedno w dachu) 27x22 cm, przy nóżkach są kółka dzięki którym można bez problemu ją przesuwać, głęboka kuweta 17cm, dużo przestrzeni dla szczurów

wady: pręty z ocynku przez co będą czernieć, drewniane platformy i rampy, nie każdy może sobie pozwolić na takie wymiary, wysoka cena, waga ok 23 kg


Klatka Royal Suite 95 Double firmy Savic 95x63x120
zdjęcie
zalety: przestronna, możliwość zamknięcia przejścia między piętrami, półka na szczurze artykuły, przednia ściana to 2 pary drzwiczek co ułatwia dostęp do wnętrza, wyposażona w dwie półki 2 drabinki, jest na kółkach co pozwala ją bez problemu przesuwać, solidna i wytrzymała, odstęp między prętami 1,6 cm

wady: cena, waga ok.50 kg, malowane pręty które mogą zostać zniszczone przez szczurze zęby, niska kuweta, nie każdy może sobie pozwolić na te wymiary


Klatka Toddy Roll - 152 x 75 x 62
zdjęcie
zalety: dużo przestrzeni dla szczurów, posiada platformę i drabinkę, duże drzwiczki z przodu 49,5x26, oraz w dachu 99x51 cm, wysuwana kuweta, przy nogach stojaka znajdują się rolki które ułatwiają przesuwanie klatki, wysoka kuweta 22 cm,

wady: cena, wymiary na które niektórzy nie mogą sobie pozwolić, niestety nie można pozbyć się stojaka ponieważ kuweta może nie wytrzymać ciężaru górnej części, odstęp między prętami ok.2,5 cm co wiąże się z ewentualnym osiatkowaniem przy drobniejszych szczurach


Klatka Ferplast Casita 119x58x61
zdjęcie
zalety: nie wygórowana cena, otwierany dach składający się z 2 części, przesuwne główne wejście, posiada w zestawie domek, nadaje się dla starszych szczurków,

wady: odstęp między prętami 2,2 przez co możliwe że będzie trzeba osiatkować klatkę, w całości niezbyt poręczna, nie każdemu może się zmieścić,


Klatka Savic Cezar 3 Deluxe 100x50x51
zdjęcie
zalety: ciekawy wygląd, przestronna, paśnik, miseczka oraz poidełko mocowane z zewnątrz co ułatwia do nich dostęp oraz zwalnia miejsce wewnątrz klatki, wysoka kuweta 16,5 cm, drzwiczki przednie 27,5x19,5 cm, drzwiczki w dachu 95x20 cm, w komplecie duży domek z dwoma wejściami, bez problemu zmieści się w wannie, niewygórowana cena

wady: duży odstęp między prętami 2,8cm przez co trzeba osiatkować, pręty ocynkowane i z czasem zaczną ciemnieć,


Klatka Toddy Roll 122x62x65
zdjęcie
zalety: niewygórowana cena, kółka przy nóżkach co ułatwia przesuwanie klatki, w zestawie 2 plastikowe platformy i drabinki, wysoka kuweta 20cm, spore drzwiczki z przodu 39,5x24,5 cm, oraz w dachu 39,5x40 cm, przestronna, kuweta wysuwana,

wady: odstęp między prętami 2,1 cm i możliwe że trzeba będzie osiatkować, spore rozmiary które mogą utrudniać mycie w wannie, oraz na które nie każdy może sobie pozwolić,


UWAGI OGÓLNE

pręty ocynkowane - ocynkowane pręciki prawie zawsze ciemnieją od moczu, czasem ciemnieją trochę bez powodu, np na wierzchu klatki.

pręty lakierowane - kolor nie zawsze nam odpowiada :D szczury gryząc pręty odzierają je z lakieru, gołe pręciki rdzewieją. poza tym zwierzak może się najeść lakieru.

kuweta głęboka jest o tyle lepsza, że szczur nie wysypuje aż tyle ściółki. jedyna wada głębokiej kuwety to to, że jeśli klatka stoi gdzieś wyżej, nie możemy obserwować szczurka jak znajduje się na samym dole.

drzwiczki duże lepsze. 12x12 mogą być za małe, żeby swobodnie wyjąć dorosłego szczura. przez zbyt duże drzwiczki, otwarte na chwilkę, szczury rozłażą się jak karaluchy kiedy najmniej sobie tego życzymy.

kratka zabezpieczająca kuwetę taka kratka znajduje się u dołu w szynszylówkach inter-zoo, w tym również w wolierach. na samym dnie kuwety jest w klatkach ferplastu. jest wyjmowana. można przerobić na cokolwiek.

siatka ocynkowana do zawijania klatek z dużymi odstępami - dostępna w marketach budowlanych typu castorama. w dziale bodajże ogrodniczym. trzeba dowiedzieć się o cenę i przekalkulować ile nas wyniesie tania klatka plus siatka.


[Edit - Paul Julian]
Ostatnio zmieniony śr gru 05, 2007 11:45 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: MODELE DOSTĘPNYCH W HANDLU KLATEK

Post autor: Agusta »

Świetnie opisane, tego szukałam :)
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Julita.252
Posty: 126
Rejestracja: śr lut 15, 2012 1:22 pm

Re: MODELE DOSTĘPNYCH W HANDLU KLATEK

Post autor: Julita.252 »

Ja uważam że większość klatek jest za mała do podanej ilości szczurów
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: MODELE DOSTĘPNYCH W HANDLU KLATEK

Post autor: noovaa »

Tak, ponieważ temat jest z 2007 roku, kiedy to niekoniecznie wiedza na temat szczurzych potrzeb była mniejsza ;). Po co to odkopywać ? ::)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Julita.252
Posty: 126
Rejestracja: śr lut 15, 2012 1:22 pm

Re: MODELE DOSTĘPNYCH W HANDLU KLATEK

Post autor: Julita.252 »

Dla informacji innych ;) Agusta to odkopała, ja tylko nie chciałam nikogo wprowadzać w błąd ;)
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: MODELE DOSTĘPNYCH W HANDLU KLATEK

Post autor: Agusta »

Julita.252 pisze:Dla informacji innych ;) Agusta to odkopała, ja tylko nie chciałam nikogo wprowadzać w błąd ;)
Proszę wybaczyć. Ja znalazłam jeden wymiar klatki i jej wygląd który mnie interesuję :)
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
RaCal
Posty: 33
Rejestracja: pn cze 25, 2012 1:44 pm
Numer GG: 15821095
Kontakt:

Re: MODELE DOSTĘPNYCH W HANDLU KLATEK

Post autor: RaCal »

http://allegro.pl/klatka-60x40x70-dla-s ... 28169.html Klateczka którą ja mam, dla dwóch szczurków idealna, tylko brakuje drzwiczek na parter. :)
♥-Klucha i Malutka-♥

Walczą we mnie lwy,
walczy zgraja psów.
moje myśli dziś jak po linie chód.
Widzę słońca dwa jak rozpoznać mam,
gdzie prawdziwy a gdzie odbity blask?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: MODELE DOSTĘPNYCH W HANDLU KLATEK

Post autor: yss »

podana ilość szczurów była przeliczana wg kalkulatora fancy rats.
reklamacje należy u nich składać.

warto by zreanimować listę, dopisać te różne co się ostatnio pojawiły, 80tki i setki, kiedyś tego nie było, ale ja już nie mogę tak jakby :P i zweryfikować ilość szczurów, jeżeli coś się zmieniło. (zmieniło się naprawdę?)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Patsonn
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:13 pm

Re: MODELE DOSTĘPNYCH W HANDLU KLATEK

Post autor: Patsonn »

Czy drewniane półeczki naprawdę są takie złe jak większość mówi? :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: MODELE DOSTĘPNYCH W HANDLU KLATEK

Post autor: noovaa »

Z jakiegoś powodu większość tak mówi ;D
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Patsonn
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:13 pm

Re: MODELE DOSTĘPNYCH W HANDLU KLATEK

Post autor: Patsonn »

Mówią coś o drzazgach, że je obgryzają co jest PODOBNO niezdrowe no i ze bardzo śmierdzą moczem :p Niedokońca wiem czy to wszystko prawda, ponieważ nigdy nie miałam ogonków, więc pytam :D
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: MODELE DOSTĘPNYCH W HANDLU KLATEK

Post autor: noovaa »

Drzazgi, drzazgami ... jeśli zaczną obgryzać, zawsze można zamontować inne półki.

Ale szczurki siusiają gdzie popadnie, drewno to chłonie i tak ... bardzo szybko bardzo cuchną ... w takim wsiąkniętym moczu, namnażają się też bakterie, więc to średnio zdrowe... więc drewniane półki, tak, ale tylko na chwile.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Patsonn
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:13 pm

Re: MODELE DOSTĘPNYCH W HANDLU KLATEK

Post autor: Patsonn »

czyli lepsze plastikowe? O pręcikach też mówili, że niedobre chociaż moja koleżanka ma taką klatkę od dwóch lat http://allegro.pl/klatka-dla-szczura-ch ... 46158.html
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: MODELE DOSTĘPNYCH W HANDLU KLATEK

Post autor: noovaa »

Postaw się na miejscu szczura, popatrz na rozmiar ich łapek i rozstaw szczebli ... to nie ma prawa być wygodne.
A starsze szczurki, które mają choć minimalny niedowład łap, prawie zawsze robią sobie na nich bolące odciski.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Patsonn
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:13 pm

Re: MODELE DOSTĘPNYCH W HANDLU KLATEK

Post autor: Patsonn »

Okej rozumiem. Czyli najlepiej kupić plastkiowe półeczki?! :))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”