Szczurki Jambo...

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Szczurozol
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 26, 2012 9:43 pm
Lokalizacja: Śląsk

Szczurki Jambo...

Post autor: Szczurozol »

Witam serdecznie.
Od paru miesięcy mamy kolejnego szczurasa w naszej rodzince :) jest to szczurek jambo, biały z rubinowymi oczkami :) do tej pory mieliśmy(i nadal mamy) dwa szczurki i wiemy że to baterie duracell,wszędzie ich nosków pełno,ale klakson szczurek jambo jest inny większość dnia prześpi nie jest skory do zabawy wydaje mi się że jest....inny.Je,pije wszystko w normie.
Mam pytanie czy szczuraski jambo juz takie są z natury czy mamy się niepokoić?
Pozdrawiam.
Z nami -Korek,,Czarny,Biały,Lisek,Niedźwiadek,
Za Tęczowym Mostem - Groszek[*]Ciapek[*]Klakson[*]Mikrusek[*]Rudolf[*]Kapsel[*]Pieszczoch[*]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczurki Jambo...

Post autor: noovaa »

Nie ma czegoś takiego jak szczury "jambo" ... Pseudohodowle wymyśliły to określenie żeby wmówić ludziom że mają coś nowego.

Szczur o którym mówisz to zapewne szczur z uszkami dumbo. Szczury nie maja ras, jedynie odmiany ... poza aspektami wizualnymi nie różnią się od siebie niczym. Tak jak każde inteligentne stworzenie, mają różne charaktery i usposobienie.

Jeżeli szczur jest ospały, może być chory. warto więc przejść się z takim objawem do weterynarza.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Szczurozol
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 26, 2012 9:43 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: Szczurki Jambo...

Post autor: Szczurozol »

Nie neguję tego co piszesz,bo nie jestem fachowcem tylko miłośnikiem ogonków :) ale klakson od zawsze taki był.Uratowaliśmy go przed śniadaniem dla pytona :( był zarobaczony,odwodniony miał grzyba na uszkach ale doprowadziliśmy wraz z żoną klaksona do zdrowia.Nie mam porównania czy -dumbo-jakk piszesz jest innym szczurkiem w zachowaniu i charakterze od swoich pobratymców czy różni się tylko klapniętymi słodkimi uszkami :)
Z nami -Korek,,Czarny,Biały,Lisek,Niedźwiadek,
Za Tęczowym Mostem - Groszek[*]Ciapek[*]Klakson[*]Mikrusek[*]Rudolf[*]Kapsel[*]Pieszczoch[*]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczurki Jambo...

Post autor: noovaa »

Nie różni się niczym, poza uszami i budową czaszki ;)

Ale może być mniej energiczny, mniej przebojowy, może mieć inny charakter. To są cechy osobnicze. Szczurki są na prawdę bardzo różne, troszkę tak jak ludzie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Szczurozol
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 26, 2012 9:43 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: Szczurki Jambo...

Post autor: Szczurozol »

Ale i tak mamy zamiar wybrać się w poniedziałek do weterynarza z Ciapkiem,Mikruskiem i Klaksonem.
Na wizytę kontrolną,wolimy dmuchać na zimne.
Dzięki noovaa.
Z nami -Korek,,Czarny,Biały,Lisek,Niedźwiadek,
Za Tęczowym Mostem - Groszek[*]Ciapek[*]Klakson[*]Mikrusek[*]Rudolf[*]Kapsel[*]Pieszczoch[*]
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Szczurki Jambo...

Post autor: sciurus vulgaris »

A czy chłopaki są połączeni, żyją razem, w trójkę?
Szczurozol
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 26, 2012 9:43 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: Szczurki Jambo...

Post autor: Szczurozol »

Oczywiście,razem ze sobą mieszkają w klatce.
Jak nie śpią to na wzajem się miziają :) tulą się do siebie,bawią.
Żadnej agresji podgryzania,czasami oczywiście ktoś tam komuś nadepnie na łapkę więc troszkę pisku jest.
Podczas ich łączenia nie musieliśmy stosować żadnych sztuczek aby się zaakceptowały.
Z nami -Korek,,Czarny,Biały,Lisek,Niedźwiadek,
Za Tęczowym Mostem - Groszek[*]Ciapek[*]Klakson[*]Mikrusek[*]Rudolf[*]Kapsel[*]Pieszczoch[*]
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Szczurki Jambo...

Post autor: sciurus vulgaris »

No to super. :)
Widzisz, tak jak pisano wcześniej, szczurki mają różne charaktery. Cała moja paczka jest dumbo ( nie jambo, ta nazwa jest wymyślona, odmiana dumbo - podobnie jak disnejowski słonik o tym samym imieniu - ma duże i okrągłe uszyska. Możesz przesłać zdjęcie szczurka to potwierdzimy, czy to dumbo czy standardzik ) i każdy chłopak ma inny charakter: jest stary leniuch, który na wybiegach zasypia w każdym możliwym miejscu, młodziak, który leje całą ekipę, dzieciak, który bryka przez całą dobę a siły ma jak to określiłeś jak bateryjka duracell i czwarty, najmłodszy, spokojny, opanowany berbeć. Każdy jest inny, jak ludzie. :) Myślę , że nie ma się czym martwić, ale kontrolna wizyta u weterynarza to zawsze dobry pomysł, zwłaszcza, kiedy do stada dołącza nowy osobnik. :)


Powodzenia i daj znać jak tam sprawa się rozwija.
Szczurozol
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 26, 2012 9:43 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: Szczurki Jambo...

Post autor: Szczurozol »

Dzisiejszego dnia Ciapek,Mikrusek i Klakson odwiedzili weterynarza ;D ogonki pomimo ze były zestresowane dzielnie zniosły osłuchiwanie stetoskopem i badanie węzłów chłonnych.Na całe szczęście wszystko jest w porządku z oskrzelami i węzłmi ;D
Na katar pan doktor przepisał(jeśli dobrze usłyszałem) Euflocyne sol.1ml./100ml wody.przez 6 dni.
Szczurki po przyjeździe do domciu zaszyły się w swoim rattushausie :) i śpią jak zabite (ze stresu) ;D
Super że oprócz kataru nic poważniejszego im nie dolega.Kondycja ogólna również wyśmienita.
Pozdrawiam.
Z nami -Korek,,Czarny,Biały,Lisek,Niedźwiadek,
Za Tęczowym Mostem - Groszek[*]Ciapek[*]Klakson[*]Mikrusek[*]Rudolf[*]Kapsel[*]Pieszczoch[*]
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Szczurki Jambo...

Post autor: Cyklotymia »

Fajnie, wymiziaj słonka ode mnie :) I wrzuć fotę tego "jambo", bom ciekawa czy to dumbolek jest :D
Szczurozol
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 26, 2012 9:43 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: Szczurki Jambo...

Post autor: Szczurozol »

Cyklotymia pisze:Fajnie, wymiziaj słonka ode mnie :) I wrzuć fotę tego "jambo", bom ciekawa czy to dumbolek jest :D
Obiecuję że jak tylko uda mi się uwiecznić ogonki na zdjęciu to "wrzucę" na forum fotki :)
Do tej pory nie udawało mi sie ponieważ trudno je uchwycić w kadrze ( duracelle nie szczurki >:D :)
Pozdrawiam.
Z nami -Korek,,Czarny,Biały,Lisek,Niedźwiadek,
Za Tęczowym Mostem - Groszek[*]Ciapek[*]Klakson[*]Mikrusek[*]Rudolf[*]Kapsel[*]Pieszczoch[*]
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Szczurki Jambo...

Post autor: Cyklotymia »

Znam to, teraz mam nowy obiektyw na którym muszę ręcznie ostrość ustawiać, zanim cokolwiek zrobię to szczura już nie ma... A stary obiektyw jest na tyle ciemny, że wychodzą poruszone duchy :D A fleszem szkoda ich męczyć, szczególnie że jeden mój ogon ma rubinowe oczka, a one są jakoś bardziej na światło wrażliwe z tego co kojarzę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”