większa agresja po sterylce????

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

większa agresja po sterylce????

Post autor: nienazwana »

Mam 2 dziewczyny od marca, razem od początku, mają teraz ok 9 m-cy. Niecałe 2 tyg temu miały sterylizację. Są łagodne i oswojone, nie przejawiają agresji mają tylko adhd ;) na 200%. Helenka od początku była większa, cięższa i bardziej chyba dominująca niż siostra. Czasem potarmosiła Zośkę ale nigdy nie dochodziło do "krwawych" potyczek choć czasem futro fruwało. Zresztą mniejsza Zosia też potrafiła czasem pokazać rogi i wytargać Helce trochę pierza a potem uciec. Jednak od 2 dni obserwuję jakby większą agresję u Heleny w stosunku do Zosi. Wczoraj rano zauważyłam niewielką ranę (niecałe 0,5 cm) u Zosi u nasady przedniej łapki. Rana nie krwawi, ładnie się goi i sprawia wrażenie powierzchownej (nie przeszkadza Zośce absolutnie chyba) ale moim zdaniem powstała od pazurska lub zębów Helenki. Trochę mnie to niepokoi. Małe były ze sobą bardzo zżyte ale (może sobie wmawiam) od kilku dni zauważam że Zosia jakby bardziej stała się lękliwa, boi się, niepewnie się zachowuje. To pierwszy taki incydent ale troszkę mnie zaniepokoił.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: większa agresja po sterylce????

Post autor: akzi »

poprostu się pokłuciły ;)
pewnie bedzie się to co jakiś czas powtarzać , przecież muszą się czasem posprzeczac :)
pazury ostre zęby ostre więc lekki drap lub dziab i masz rankę, nie przejmuj się tym kompletnie :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: większa agresja po sterylce????

Post autor: nienazwana »

Mam taką nadzieję ;D . Jestem ciut przewrażliwiona na punkcie mojej kruszynki. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”