Styropian

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Styropian

Post autor: Ensui »

Znalazłam kilka postów, ale chciałabym się upewnić co do paru rzeczy i zamieścić to w osobnym temacie.
Mam jedną ścianę całą pokrytą styropianem i szczurzyce zaczęły od paru wybiegów namiętnie się do niego dobierać. Dodatkowo jest pokryty farbą. Zjadają go i jest się czym martwić, czy tylko go gryzą i wypluwają? Miał ktoś do czynienia z zatruciem z powodu styropianu? Sporo wiórków potem zostaje na szafie, ale z drugiej strony jak już oderwą kawałek, to potem mielą go jakiś czas w pyszczkach.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Styropian

Post autor: Wilczek777 »

Zazwyczaj szczurki takich tworzyw nie zjadają ale ja bym się bała, że z czystej głupoty uznają to za coś co można z głodu zjeść. Może jak ogryzają ścianę to potrzebują składników mineralnych (polecam sepię). Moje żarły styropian dla zabawy i potrafiły ganiać z oderwanymi kawałkami ale od razu styropian został zlikwidowany.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Kaha1000000
Posty: 31
Rejestracja: ndz wrz 22, 2013 1:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Styropian

Post autor: Kaha1000000 »

Przed chwilą moje szczury wygryzły mi dziurę w pluszaku, po całej klatce walały się kawałki gombki. Czy ogony mogły to zjeść i czy mam się czym martwić? Jestem na nie wściekła, bo ten pluszak wiele dla mnie znaczy, ale i tak się o nie boję... :(
Obrazek Lafayet[*]<3 Whesley[*]<3 Proplem[*]<3
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Styropian

Post autor: Ensui »

Wilczek777 pisze:Zazwyczaj szczurki takich tworzyw nie zjadają ale ja bym się bała, że z czystej głupoty uznają to za coś co można z głodu zjeść. Może jak ogryzają ścianę to potrzebują składników mineralnych (polecam sepię). Moje żarły styropian dla zabawy i potrafiły ganiać z oderwanymi kawałkami ale od razu styropian został zlikwidowany.
Z głodu raczej nie, bo na wybiegu to szczególnie podtykam im różne smakołyki i nawet ich nie chcą jeść, ew. zjedzą jeden i tyle. Dziewczyny trzymają linię :P Bardziej to wygląda na zabawę, ciekawość, bo tyle co mogłam, to zakryłam i ostatnio wcale go nie ruszały.
Kaha1000000 pisze:Przed chwilą moje szczury wygryzły mi dziurę w pluszaku, po całej klatce walały się kawałki gąbki. Czy ogony mogły to zjeść i czy mam się czym martwić? Jestem na nie wściekła, bo ten pluszak wiele dla mnie znaczy, ale i tak się o nie boję... :(
A co to ma do tematu...? ??? Chodziło mi o konkretny materiał, jakim jest styropian, bo niewiele się o tym mówi, a ja mam ściany nim oklejone i, chcąc nie chcąc, szczury mają z nim styczność. Jednak jeśli chodzi o materiał i wszystkie "zabawkowe wnętrzności", to wydaje mi się, że sytuacja jest identyczna - gryzą, ale nie połykają.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”