Nowy szczurek..

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ruku
Posty: 24
Rejestracja: wt lis 12, 2013 12:14 pm
Kontakt:

Re: Nowy szczurek..

Post autor: Ruku »

IHime pisze:Spokojnie, szczurki dopiero się poznają. Może minąć kilka dni do dwóch tygodni, zanim w pełni się pokochają, nawet jeśli mieszkają już w jednej klatce. Muszą się lepiej poznać i przyzwyczaić do siebie, żeby się całkiem wyluzowały.
Tak są już razem w jednej klatce, ale się nie gryzą. Jedna w jednym koncie druga w drugim. Tylko jak ta mniejsza próbuje wejść pod tą dużą. Ta ucieka. :)
Z nami Hanhii i Ranii
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy szczurek..

Post autor: Saaa »

Spokojnie ;) Przez kilka dni, albo nawet tygodni tak będzie. Ja zawsze miałam ekspresowe łączenia ;) Tylko ja w pewnym momencie używałam szantażu. ''Jak będziecie już razem na kupie spac to dopiero wtedy wrócą hamaczki zabaweczki czy smakołyki itp A im dłużej to trwa tym dłużej będziecie życ bez tego!! Rozumiemy sie?" po tym stwierdzeniu od razu starsza dwójka zaczęła zgrzytac zębami jakby mnie zrozumieli xd no i podziałało :D Następnego dnia rano cała trójka spała na jednej półeczce na jednej kupie ;) Byłam bardzo
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Ruku
Posty: 24
Rejestracja: wt lis 12, 2013 12:14 pm
Kontakt:

Re: Nowy szczurek..

Post autor: Ruku »

Saaa pisze:Spokojnie ;) Przez kilka dni, albo nawet tygodni tak będzie. Ja zawsze miałam ekspresowe łączenia ;) Tylko ja w pewnym momencie używałam szantażu. ''Jak będziecie już razem na kupie spac to dopiero wtedy wrócą hamaczki zabaweczki czy smakołyki itp A im dłużej to trwa tym dłużej będziecie życ bez tego!! Rozumiemy sie?" po tym stwierdzeniu od razu starsza dwójka zaczęła zgrzytac zębami jakby mnie zrozumieli xd no i podziałało :D Następnego dnia rano cała trójka spała na jednej półeczce na jednej kupie ;) Byłam bardzo

:) Wiem, że minie trochę czasu :D. To moje pierwsze takie łączenie. Ale wiecie mam na myśli jeszcze jednego szczurka ale to może z czasem. Jak wykupię mieszkanie na własność. Jeszcze chłopaka muszę przekonać na 3 szczura ;D
Z nami Hanhii i Ranii
Awatar użytkownika
petra521
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 01, 2013 5:17 pm

Re: Nowy szczurek..

Post autor: petra521 »

ja też mam nowego szczurka:) i właśnie poprzednego miałam samego . Ostatni dużo czytam o szczurkach i wszedzie piszą że są samotnie jeżeli sa same. Właśnie się zastanawiam czy nie przygarnąć drugiego ale jak dwa będą po mnie latać to dopiero będzie balanga. Mojego nowego szczurka mam od tygodnia i na dzień dzisiajeszy dopiero zaczyna pokazywać jakie z niego ziółko ;) więc jeżeli maiła bym przygarnąć 2, to kiedy mam to zrobić? jak się już oswoi i bedzie mi ufał ? ale to może potrwać czy np już za tydzien ?
Awatar użytkownika
petra521
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 01, 2013 5:17 pm

Re: Nowy szczurek..

Post autor: petra521 »

Ruku pisze:: ). A to prawda, że samiczki są bardziej dzikie niż chłopcy? Bo tak gdzieś słyszałem.
nie miałam z samaca ale mój chlopak miał i gdy porównywałam go z moją samiczką to zdecydowanie tak :) on wolny marudny a ona szalona wariatka wszędzie wejdzie :)
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy szczurek..

Post autor: Saaa »

Najlepiej drugiego przygarnac od razu. Obaj sie szybciej oswoja z Toba
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Nowy szczurek..

Post autor: Morgana551 »

Ruku pisze:: ). A to prawda, że samiczki są bardziej dzikie niż chłopcy? Bo tak gdzieś słyszałem.
Miałam chłopów i baby. Samiczki są bardziej niezależne. Chodzą własnymi drogami. Samce są bardziej kontaktowe i miziaste :) Hmmm może mi się po prostu takie ogonki trafił. Osobiście wolę samców jednak o wiele bardziej śmierdzą niż panie ;/
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
petra521
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 01, 2013 5:17 pm

Re: Nowy szczurek..

Post autor: petra521 »

Saaa pisze:Najlepiej drugiego przygarnac od razu. Obaj sie szybciej oswoja z Toba
Tak od razu to nie mam mowy bo mam klatkę na jednego :( wiec dopiero w następnym miesiącu dopiero bym mogła mieć większą, to dobrze jak by siedziały w jednej ciągle?
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Nowy szczurek..

Post autor: Morgana551 »

Możesz już adoptować ogonka. Zapewne interesuje Cię maluszek. Także nic się nie stanie kiedy przez mniej niż miesiąc będą w za małej klatce. Ale oczywiście później musisz wyposażyć się w większą klatkę. Oczywiście, że mają siedzieć w jednej ciągle. Po to właśnie trzyma się ogonki minimum dwójkami :) Ja obecnie mam 6 ogonków w jednej klatce (5 moich chłopców i jednego na DT).
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
petra521
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 01, 2013 5:17 pm

Re: Nowy szczurek..

Post autor: petra521 »

Maluszka w takim samym wieku co ten, którego teraz mam :) Do tej pory miałam tylko jedną szczurzyce i byał sam i właśnie źle mi z tym że wiem że była samotna :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”