Szczurek sika...

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Djanaaa
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 19, 2013 9:35 pm
Lokalizacja: Łuków

Szczurek sika...

Post autor: Djanaaa »

Witam, niedawno kupiłam szczurka. Jest jeszcze dość młody ale też oswojony odrobinę. Nie boi się rąk, daje się głaskać i takie tam.
Ale za każdym razem jak trzymam go na rękach on na nie sika dość sporą ilością tego moczu. Dla czego? Czy ona nadal się mnie boi?
Jeśli tak to mogę go jakoś tego oduczyć, nie jest to przyjemne kiedy chce go wziąć na ręce, a on sika... :(
Również słyszałam, że można się ze szczurem jakoś bawić, mogli byście mi powiedzieć w jaki sposób mniej więcej?
To mój pierwszy szczurek :)
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Szczurek sika...

Post autor: Morgana551 »

Po pierwsze szczurków NIE MOŻNA trzymać samotnych. Muszą być w min. dwójkę tej samej płci.

Szczurek jeszcze nie za bardzo się do Cb przekonał. Nie możesz z tym nic zrobić. Szczurek przestanie siusiać gdy Ci w pełni zaufa.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Evilka
Posty: 171
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 12:01 pm
Numer GG: 6273947
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Szczurek sika...

Post autor: Evilka »

e tam moje chłopaki podsikują mnie regularnie, takie tam znaczenie terenu. po półtora roku można się przyzwyczaić, mam nadzieję, że mały tego nie podłapie ^^
'I należysz do mnie, choć to nie kwestia posiadania.'
Neo, Doc i Aki
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Szczurek sika...

Post autor: Morgana551 »

Zazwyczaj alfa posikuje. Jednak zależy to od szczurka. Ja obecnie mam 5 samcorów i rzadko się zdarza żeby któryś narobił ;p Ufff
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Djanaaa
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 19, 2013 9:35 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Szczurek sika...

Post autor: Djanaaa »

Czyli jak myślicie, przejdzie mu?
Djanaaa
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 19, 2013 9:35 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Szczurek sika...

Post autor: Djanaaa »

I jeszcze jedno, bo jak zauważyłam szczurki muszą być dwa, a ja mam jednego. Czy jeśli dokupię drugiego samca do mojego samca to czy nie będą się gryzły?
Jak na razie sprawdzałam co robi z chomikiem syryjskim, szczurek za nim biegał, ale nic mu nie robił, a chomiczka zabrała mu tylko jedzenie w policzki xD Oczywiście zaraz ją wyjęłam z klatki szczurka.
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczurek sika...

Post autor: Wilczek777 »

Nie wiem jaka dla ciebie jest ta spora ilość ale samce z natury znaczą teren. Jeśli szczurek jest u Ciebie krótko to może się bać i "robić pod siebie". Gdyby miał towarzystwo byłby śmielszy :)
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Szczurek sika...

Post autor: Morgana551 »

Sytuacja z chomikiem była troszkę nieodpowiedzialna. Znam przypadki, że szczur autentycznie zjadł chomcia.... Nie wiem czy wiesz ale szczury na wolności lubią zjadać małe myszki :).

Ja mam 5 samców. Do mojego najstarszego dołączałam cztery kolejne. Nic im nie było. Troszkę mogą się na początku potarmosić ale to nic dziwnego. Im młodszy szczurki, które łączysz tym lepiej. Na forum masz instrukcję jak łączyć samce.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczurek sika...

Post autor: Wilczek777 »

Heh cieszę się, że szczurek jest mały a chomik miał w tym wypadku swój rozum. Mam nadzieję, że nigdy więcej nie będziesz zaprzyjaźniać szczurka z chomciem bo to może źle się skończyć dla obu zwierzątek. Szczur w naturze też będzie biegał za chomikiem/myszką bo to dobre źródło białka :P Z drugiej strony - chomik syryjski też spory- zęby ma a ugryzienia po takich zębach paskudnie się goją. Lepiej nie kusić losu one i tak wiedzą, że mieszkają w jednym domu - słyszą się i czują. Naprawdę trzeba na to uważać bo szczur to cwaniak i potrafi się dobrać do cudzej klatki.

O łączeniu samców są caaałe tematy z radami co robić i jak. Skoro szczurek jest młody to nie powinno być kłopotu z łączeniem jeśli weźmiesz rówieśnika lub starszego samca. Pamiętaj - nie kupujemy tylko adoptujemy szczurki.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Szczurek sika...

Post autor: Morgana551 »

Czy przejdzie nie wiadomo. Zależy osobiście od szczurka. Niektóre lubią sikać nie tylko po ludziach ale i po swoich kolegach :P Wszystko wyjdzie w praniu.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Szczurek sika...

Post autor: nienazwana »

Nie tylko samczyki znaczą teren posikując. Moja Helenka (8-9 mies.) olewa równo wszystko po czym chodzi, często również mnie. Ale nie przeszkadza mi to, ona po prostu już tak ma. Siurów nie jest dużo, parę kropli to tu, to tam. Nie zostawiają plam na meblach (fotele itp.) i na ciuchach. Nie mają zapachu, a przynajmniej ja nie zauważam (mocz samców niekastrowanych miewa zapaszek). Nie brzydzi mnie to również. Za to na porządne siuranie, takie z kałużą, moja Helka grzecznie wraca do klatki i grzecznie leje w hamaki i szmatki ;) ;D . Zresztą Zośka też. Od początku tak mają, że nie kupkają i nie leją (nie licząc posikiwania) na wybiegach. Raz się zdarzyło, że Helenka podczas biegania zaparkowała tyłem w kącie pokoju, pokręciła kuprem i patrząc mi na bezczelniaka prosto w oczy nalała wieeelką kałużę. Aż było słychać siuranie, taki pogłos na panelach był ;) . Ale to było jedyny raz. Kup nie zbierałam po mieszkaniu nigdy. Do podsikiwania często trzeba się przyzwyczaić. Niektóre szczury tak mają. Dla miłośnika szczurków to nie będzie problem. ;D
izka12
Posty: 8
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 3:51 pm

Re: Szczurek sika...

Post autor: izka12 »

Wiesz doskonale o czym mówisz. Miałam to samo z moimi poprzednimi szczurami. Robią to, ponieważ znaczą po prostu swój teren. Muszą pokazać kto tu rządzi :p. Pocieszeniem jest to, że jak się bardziej zadomowi i oswoi się z Tobą to będzie to mniej częstotliwe. Ale przypuszczam, że ten nawyk mu zostanie. Kocham szczury, ale osobiście bardzo mnie to irytowało, więc stwierdziłam, że nie będę już brała samców. Z samicami nie ma tego problemu.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Szczurek sika...

Post autor: nienazwana »

Jak pisałam wcześniej moje samiczki olewają teren i z tego co wiem od forumowiczów wiele innych samiczek też tak robi. Posikiwanie nie jest domeną samców choć faktycznie częściej im się zdarza....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”