[TARCZYCA] czy rzeczywiscie?

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
markos333
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 29, 2006 7:48 pm
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

[TARCZYCA] czy rzeczywiscie?

Post autor: markos333 »

Hmm dawno tu nie bylem, chcialem cos znalezc o tarczycy u szczurow ale nigdzie o tym nie pisza.... a wiec tak!
pewnego dnia auwazylem u szczura pod szyja jakby GUZ poszedlem do weta i stwierdzil ze to ropien i dal mu jakies lekarstewko.. Po tygodnie ide na kontrole i Wet stwierdzil ze moze to byc nawet guz i trzeba wycicac! A wiec umowilem sie na operacje itp itd. Dzisiaj okazalo sie ze jest chory na tarczyce :/ ktos wie czy jakies lekarstwa sa potrzebne? w Kaliszu nie mamy doswiadczonego weta od gryzoni Ma on jakies pojecie o gryzoniach lecz nie wie czy jakies lekarstwa wysrtepuja dla szczurow! Moj Cookie ma okolo pol roku! Jest jeszcze mlodym szczurkiem :( Prosze o pomoc!
Ostatnio zmieniony sob lip 08, 2006 1:45 pm przez markos333, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.marekhp.boo.pl
[*][*][*]Cookie[*][*][*]
Dodż :* :D
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[TARCZYCA] czy rzeczywiscie?

Post autor: Nisia »

[quote="markos333"]Dzisiaj okazalo sie ze jest chory na tarczyce [/quote]
Hmmm... na jakiej podstawie to stwierdziliście? U ludzi sie robi po rpostu usg tarczycy i na tej podstawie się diagnozuje.
Samo powiększone "wole" o niczym nie swiadczy. Poczytaj sobie na forum o SDA. Tam też jednym z podstawowych objawów jest powiększone "wole". Na forum jest nawet zdjęcie szczurka z takim wolem.
Awatar użytkownika
markos333
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 29, 2006 7:48 pm
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

[TARCZYCA] czy rzeczywiscie?

Post autor: markos333 »

Stwierdzil to weterynarz. Wycial niby guz niby ropien i nie wiem na jakiej podstawie ale stwierdzil ze ma tarczyce...
http://www.marekhp.boo.pl
[*][*][*]Cookie[*][*][*]
Dodż :* :D
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

[TARCZYCA] czy rzeczywiscie?

Post autor: Mada »

Wiesz co ja myślę że warto abyś skontaktował się np z dr Wojtyś i zapytał. Napisz jak to wygląda, co mądrego ten Twój wet powiedział i zapytaj czy to możliwe i jakie ewentualnie leki.
MAil: milena@wojtys.pl
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[TARCZYCA] czy rzeczywiscie?

Post autor: merch »

A to on to coś już wyciął ????????
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
markos333
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 29, 2006 7:48 pm
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

[TARCZYCA] czy rzeczywiscie?

Post autor: markos333 »

Tak i coraz bardziej jestem przekonany ze to mogla byc tarczyca! skorzystalem z magicznej strony google :) i przeczytalem o tarczycy... Jednak by szczur mogl funkcjonowac musze podawac mu hormon tarczycy w tabletkach lub jod w tabletkach :/ nie wiecie skad to wziasc :(? (lub wyjechac nad morze....) Wet powiedzial ze bez lekow napewno wydluzylo to jego zycia ale ja chce zeby on byl normalny... :/ wiec niezbedne sa tabletki tak jak doradzila dr Wojtyś Trzymajcie kciuki za cookiego wlasnie odpoczywa juz wrocil mu apetyt i pije sobie wode duzo odpoczywa a aza 10 dni zdjecie szwow! Pozdrawiam was i wasze ogonki!
http://www.marekhp.boo.pl
[*][*][*]Cookie[*][*][*]
Dodż :* :D
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[TARCZYCA] czy rzeczywiscie?

Post autor: PALATINA »

markos333,
I jak tam??? Dostałes gdzies te hormony, podajesz szczurowi?
(Mój Gareth chyba ma problem z tarczycą - niedoczynność)
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Awatar użytkownika
markos333
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 29, 2006 7:48 pm
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

[TARCZYCA] czy rzeczywiscie?

Post autor: markos333 »

Cookie bez zadnych lekow zyje :) i jest zdrow !!! Skacze lata itp itd :P heh
http://www.marekhp.boo.pl
[*][*][*]Cookie[*][*][*]
Dodż :* :D
Muireaan
Posty: 24
Rejestracja: wt lis 02, 2010 4:29 pm

Re: [TARCZYCA] czy rzeczywiscie?

Post autor: Muireaan »

Temat trochę przestarzały jednak właśnie dowiedziałam się, że mój szczurek ma guza tarczycy...
od 4 dni jeżdżę z nim do kliniki, dostaje antybiotyki i lekarz chce się umówić na operację, jednak ja mam obawy
bo dziś powiedział, że u nich jest tylko narkoza iniekcyjna...wszyscy których pytałam odradzali mi ją i mówili, że lepsza dla szczurów jest narkoza wziewna, że łatwiej się wybudzają. Niestety nie ma tutaj innej kliniki czy dobrego weterynarza. Dodam też, ze mój szczurek ma prawie 2 lata. Co o tym myślicie?
iwoncia8405
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 13, 2012 12:52 pm

Re: [TARCZYCA] czy rzeczywiscie?

Post autor: iwoncia8405 »

Lepiej jak byś pojechała gdzieś indziej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”