Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Małe uciekinierki

Post autor: xkuubi »

Witam :)

Mam nadzieję,że piszę w dobrym dziale.

No więc. Mam 3 szczurzyczki, którym chyba bardzo nie spodobała się klatka, którą im przygotowałam, więc z niej uciekły. Teraz biegają tylko od mebli do mebli i ani im się śni wyjść.

Znacie może jakieś sposoby,aby je stamtąd wywabić?
Jakieś pułapki czy coś?

Połączone z istniejącym tematem /Malachit
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
Awatar użytkownika
Svefn
Posty: 168
Rejestracja: czw lis 01, 2012 10:41 pm
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Małe uciekinierki

Post autor: Svefn »

Jedzenie - działa w 99% przypadków. Chwilę pobiegają i same przyjdą po nie (chyba, że było im tak źle, że wolą umrzeć z głodu, niż wrócić do klatki).
Jedz i walcz!
Front antywieszakowy
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Magdonald »

Moje, gdy się poobrażają i za nic nie chcą wyjść spod mebli, wychodzą tylko gdy ja klęknę i się pochylę przed nimi (taki pokłon) :D Wtedy wchodzą mi w kołnierz, a wyjąć je z bluzy to już nie problem ;)

Zauważyłam to po prostu zaglądając pod szafę, czy nie ma tam pewnej obrażalskiej w nerwowym okresie rujkowym. Nie reagowała na wołanie, a nawet na smakołyki... Co mnie zdziwiło, w kołnierz od razu weszła ::)
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
dagrock1
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 04, 2013 1:01 pm

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: dagrock1 »

Mój ogon siedział jeden dzień za lodówką i nie miał miał zamiaru wyjść. Kiedy puściłam resztę ogonów po kuchni (reszta nie miałyby możliwości wciśnięcia się w szczelinę za lodówką) mały szczurek wybiegł zza lodówki w przeciągu minutki.
Awatar użytkownika
szczurolap
Posty: 153
Rejestracja: czw maja 08, 2008 2:34 pm
Lokalizacja: Mulhouse

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: szczurolap »

Niezawodna (absolutnie zawsze) metoda w przypadku moich ogonów to szelest opakowania z dropsami :D
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Osna »

szczurolap pisze:Niezawodna (absolutnie zawsze) metoda w przypadku moich ogonów to szelest opakowania z dropsami :D
Hahaha! :D Weszłam w temat, by właśnie to napisać, tylko nie szelest opakowania z dropsami, ale z naturalnymi waflami ryżowymi. Na ten dźwięk przebiegną na drugi koniec świata. Także zapach kartofla na nie działa jak magnes na metal. I zapach pietruszki chyba też by zadziałał, choć na pietruszkę nie próbowałam jeszcze ich zwabić.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
G_Pan
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 13, 2013 12:39 pm

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: G_Pan »

Ja mam tylko jednego szczura, bardzo towarzyskiego. Klatkę ma postawioną na podłodze i gdy jestem w pokoju zawsze otwarte drzwiczki, łazi sobie gdzie chce, ale co jakiś czas przychodzi się pomiziać więc ze zgubieniem się za meblami nie ma problemu. Raz się zdarzyło, że gdzieś polazł i nie miałam pojęcia gdzie jest i co mnie zmartwiło nawet na szelest otwieranej paczki chipsów nie przyleciał. Okazało się że spał w szufladzie na pościel pod łóżkiem :)
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Saaa »

jak mi ostatnio Wally zaginął w to też nic go nie wybawiało. Przeszukałam cały dom. Za szafą, pod łóżkiem, w szafie i co się okazało? Mój TŻ położył na starek klatce chłopców a Wally położył się na tej klatce w kapturze bluzy hihihi nic go nie ruszało a ja cała w stresie, bo przeszukałam cały dom a mojego synka nie ma
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Ensui »

Lilka niedawno dostała się pod oparcie kanapy, w dodatku od wewnętrznej strony i nie chciała stamtąd wyjść. Słyszałam tylko jej zgrzytanie zębami z różnych stron. Najpierw się bałam, że się zaklinowała, ale widziałam jak wyszła, a potem znowu tam wskoczyła >:( Nie reaguje na cmokanie (ona ogólnie mało na mnie reaguje... chyba, że ucieczką z piskiem ::) ), więc podstawiłam klatkę do kanapy, poczekałam i po jakimś czasie zaciekawiona podeszła do prętów. Wtedy to już wystarczyło dźganie w tyłek i za chwilę była w klatce. Więcej na złożoną kanapę nie wejdzie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Wokini74
Posty: 28
Rejestracja: pn paź 28, 2013 10:58 am

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Wokini74 »

Super sposoby , z niektórych się nieźle uśmiałam ,ale wypróbuje po trochu wszystkiego na moje rozrabiaki.Chłopaki są ok nie uciekają,sami wychodzą-takie kochane grzeczne szczurki,ale dziewczyny......to jak ekspolozja małych białych"termitów" Z nimi mam największy problem. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”