czy warto dokupić dla 2,5-letniego szczurka młodszego ogona

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
spysia
Posty: 59
Rejestracja: śr maja 30, 2012 6:49 pm
Lokalizacja: Łódź

czy warto dokupić dla 2,5-letniego szczurka młodszego ogona

Post autor: spysia »

Od dawna zastanawiałam się czy udałoby mi się połączyć prawie trzy letniego ogona z młodszym od niego (wiem że są stadne i nie chcę żeby szczurasek nie czuł się samotny) i czy jest po co,bo ogon jest już w podeszły wieku chodź po nim nie widać ??? ???
Podopieczni: Kluska

Za TM Szczurek, Milka(Krowa), Wata(Biała)
iku
Posty: 300
Rejestracja: sob lis 27, 2010 7:00 pm

Re: czy warto dokupić dla 2,5-letniego szczurka młodszego og

Post autor: iku »

może zaadoptować dwa młode? w razie czego młody nie zostanie sam, a dziadek może się ucieszy z towarzystwa :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: czy warto dokupić dla 2,5-letniego szczurka młodszego og

Post autor: noovaa »

Biorąc pod uwagę fakt, że mam szczurka który właśnie skończył 3 lata, to tak .. dla 2,5 rocznego warto, bo nigdy nie wiadomo ile musiałby żyć w samotności ;).

Najlepiej 2 młodsze, bo jeden młody szczurek może być zbyt energiczny i może męczyć dziadka ciągłymi zaczepkami. A przy dwóch, dziadek ma towarzystwo do przytulenia, a młodziaki mają siebie do zabawy.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
spysia
Posty: 59
Rejestracja: śr maja 30, 2012 6:49 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: czy warto dokupić dla 2,5-letniego szczurka młodszego og

Post autor: spysia »

właśnie nie wiem czy uda się dwa ale za jakiś czas jak wrócę z obozu jakiegoś 16-nastego może kupię jednego (bo tylko tyle mogę {rodzice}) ale to jeszcze nic pewnego :(
Podopieczni: Kluska

Za TM Szczurek, Milka(Krowa), Wata(Biała)
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: czy warto dokupić dla 2,5-letniego szczurka młodszego og

Post autor: Arau »

Nie kupuj.
Tutaj, na tym forum masz multum ogłoszeń ze szczuraskami do oddania - popatrz tylko na tym dziale - http://szczury.org/viewforum.php?f=163. Nie wiem skąd jesteś, ale jestem pewna, że jeśli nie znajdziesz w swoim mieście, to znajdzie dobra osoba, która Ci te szczurki podwiezie.
Opcja dwóch maluchów wydaje mi się najlepsza. Starszy szczurek, niestety, nie wiesz ile jeszcze pożyje. Jeśli zaadoptujesz jednego - za miesiąc, dwa, pół roku - może zostać sam i znów będziesz miała problem. Dwa maluszki zajmą się sobą, najlepiej jak weźmiesz rodzeństwo (widzę po swoich, wychowywane od urodzenia razem są nierozłączne), a i nowych miotów na forum trochę jest.
Co do rodziców - nie wiem ile masz lat i jak wygląda Twoja sytuacja, ale skoro przez 2,5 roku żyli ze szczurkiem, to nie powinno być problemu z uświadomieniem im, że dla szczurka tak będzie lepiej. Jeśli jesteś pewna, że nadal chcesz się szczurami opiekować, zacznij od uświadamiania rodziców.
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
spysia
Posty: 59
Rejestracja: śr maja 30, 2012 6:49 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: czy warto dokupić dla 2,5-letniego szczurka młodszego og

Post autor: spysia »

Wiem wiem już zaczynam patrzeć na szczurki z forum i w Łodzi jest ich trochę :) tyle że mogłabym dopiero zaadoptować szczurka/i po obozie harcerskim który niestety trwa aż trzy tygodnie :(
Podopieczni: Kluska

Za TM Szczurek, Milka(Krowa), Wata(Biała)
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: czy warto dokupić dla 2,5-letniego szczurka młodszego og

Post autor: BlackRat »

Nie ma się czym martwić, bo szczurków do adopcji jest dużo i właściwie ciągle....hmm no to pod tym względem akurat jest się czym martwić... :(
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
spysia
Posty: 59
Rejestracja: śr maja 30, 2012 6:49 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: czy warto dokupić dla 2,5-letniego szczurka młodszego og

Post autor: spysia »

Racja ale zawsze ktoś się znajdzie :)
Podopieczni: Kluska

Za TM Szczurek, Milka(Krowa), Wata(Biała)
spysia
Posty: 59
Rejestracja: śr maja 30, 2012 6:49 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: czy warto dokupić dla 2,5-letniego szczurka młodszego og

Post autor: spysia »

Hmm nie znam się ale ten post jest do usunięcia ^-^
Podopieczni: Kluska

Za TM Szczurek, Milka(Krowa), Wata(Biała)
laralara
Posty: 58
Rejestracja: czw sie 02, 2012 3:20 pm

Re: czy warto dokupić dla 2,5-letniego szczurka młodszego og

Post autor: laralara »

Dołączam się do tego tematu: mam szczurzycę, która ma 2 lata i 1 miesiąc, od najmłodszego wieku bardzo często jest przeziębiona albo w potrzebie antybiotyku i ma zdrowotnego pecha, ale jest bardzo energiczna i żyje jak widać długo. W wakacje umarła jej starsza o rok koleżanka, więc dołączyłam jej inną szczurkę, niestety wczoraj musiałam ją również uśpić. Nie wiem czy powinnam znów próbować łączyć starszą już szczurę z inną. Ostatnie łączenie było dla niej dużym stresem, chodziła cała spięta, starała się bronić swojego terytorium, a w końcu i tak nie została alfą, nie było się bez ugryzień do krwi i rzucania po ziemi (oczywiście zazwyczaj poszkodowaną była starsza szczurzyca, nowa z nią "wygrywała"), jeszcze dość długo po właściwym łączeniu, które samo w sobie zajęło ok. miesiąca. W końcu jakoś walki się wyciszyły i szczury zaczęły spać razem, czasem nawet na wybiegu. Teraz Quasi, bo tak się nazywa, jest dość smutna, śpi ze mną w nocy (normalnie tego nie robi) i widać, że jest w żałobie. Ale ze względu na jej wiek nie wiem czy warto przechodzić przez stres kolejnego łączenia. Tym bardziej, że chciałabym już skończyć przygodę ze szczurami i po śmierci Quasi musiałabym ewentualną nową komuś oddać.
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy warto dokupić dla 2,5-letniego szczurka młodszego og

Post autor: Buba »

Jeżeli chcesz zakończyć przygodę ze szczurkami to moim zdaniem odpuść sobie kupno nowego szczurka, bo ogonki też przywiązują się do właściciela i ogromnie przykro mu będzie gdy go oddasz. Masz dwie opcje:
1. Zostaw sobie swoją starutką szczurkę, ale poświęcaj jej trzy razy więcej czasu niż dotychczas
2. Poszukaj dla niej domu z innymi szczurami. Myślę, że znajdzie się odpowiednia osoba, która by ją do siebie przyjęła. :(
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
laralara
Posty: 58
Rejestracja: czw sie 02, 2012 3:20 pm

Re: czy warto dokupić dla 2,5-letniego szczurka młodszego og

Post autor: laralara »

oo, dzięki za radę, myślałam już, że nikt nie odpisze! Chyba wybiorę pierwszą opcję, ona jest trochę samotnicą, a poza tym wielką skarbonką bez dna jeśli chodzi o wizyty u wetów i leczenie, więc boję się, że ktoś by nie podołał.. No i wciąż ze mną śpi (ku wielkiemu obrzydzeniu i oburzeniu całej rodziny) i lubi ugryźć każdego poza mną, więc chyba jednak trochę mnie darzy uczuciami.
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy warto dokupić dla 2,5-letniego szczurka młodszego og

Post autor: Buba »

Z pewnością bardzo cię kocha, skoro spędziłyście razem tyle czasu. Nie chce straszyć, ale twoja szczurcia jest już w bardzo podeszłym wieku :-[ Kochaj ją, troszcz się o nią, żeby było jej teraz miło.
A czemu nie chcesz już mieć więcej szczurasków?
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
laralara
Posty: 58
Rejestracja: czw sie 02, 2012 3:20 pm

Re: czy warto dokupić dla 2,5-letniego szczurka młodszego og

Post autor: laralara »

Ja się o nie wszystkie bardzo troszczę zawsze. Nie chcę mieć kolejnych najbardziej dlatego, że tak krótko żyją, umierają męcząc się na jakieś koszmarne choroby, które są konsekwencją genetycznych manipulacji człowieka w laboratoriach i jego zaniedbań przy hodowli. Poza tym mam wrażenie, że to są zwierzęta, które nie są do końca szczęśliwe siedząc w domu z człowiekiem, nawet jeśli mają drugiego szczura, one przynależą gdzieś na polach i w kanałach i taka ich jest wciąż ich natura, nawet tych "laboratoryjnych" i ja czuję, że im czegoś brakuje, a ja je ograniczam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”