Dobrać nowego teraz czy jak obecny wyzdrowieje?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Yuzka
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 12:48 am

Dobrać nowego teraz czy jak obecny wyzdrowieje?

Post autor: Yuzka »

Hej :> Mam taki dylemat, póki co mam jednego małego szczurka dumbo (imię Toki) w zbyt małej klatce. Oczywiście planuje przygarnąć kolejną sztukę, a nową klatkę właśnie wybieram. Jestem tylko niepewna jednej rzeczy, a mianowicie Toki jest jeszcze strasznie płochliwy, a na dodatek ma problemy z kichaniem i drapaniem się, wet powiedział że na razie nie będziemy podawać mu żadnych leków i sprawdzam czy nie ma alergii na cokolwiek, a jeśli się nie poprawi po zmianie ściółki i jedzenia przez tydzień to mam pana doktora odwiedzić raz jeszcze. I nie wiem teraz czy lepiej poczekać z nowym szczurkiem aż Toki wyzdrowieje czy stanowczo jak najszybciej brać następnego?
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Dobrać nowego teraz czy jak obecny wyzdrowieje?

Post autor: nienazwana »

Poczekaj koniecznie aż będzie zdrowy tydzień lub dwa. Może mieć pasożyty a nie alergię i wtedy zarazi drugiego. Infekcją (kichanie) też może zarażać. Najpierw skup się na wyleczeniu do końca maluszka. Powodzenia.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobrać nowego teraz czy jak obecny wyzdrowieje?

Post autor: Hanka&Medyk »

Nawet jeśli nie widać pasożytów na pierwszy rzut oka, to stres związany z przeniesieniem w nowe miejsce mógł zwierzaka osłabić i spowodować ujawnienie pasożytów, które wcześniej mu nie przeszkadzały. Warto przejść się do weta gryzoniowego, żeby zaaplikował iwermektynę albo selamektynę (Stronghold). Selamektynę wystarczy ponoć podać raz, natomiast iwermektynę trzeba podać przynajmniej 2 razy (do 3) w odstępie 10-14 dni.
Obowiązkowo trzeba bieżącego szczurasa wyleczyć zanim pojawi się nowy.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Yuzka
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 12:48 am

Re: Dobrać nowego teraz czy jak obecny wyzdrowieje?

Post autor: Yuzka »

U weta już raz byłam to powiedział żeby zaczekać, ale wczoraj rano zauważyłam jakieś pasożyty ale niestety i tak mogę iść jeszcze raz dopiero w czwartek :/ Więc Toki jeszcze trochę będzie musiał poczekać na nowych kolegów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”