problem z wiekszą szczurzycą.

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
killg0d
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 13, 2014 5:40 pm
Lokalizacja: Białystok

problem z wiekszą szczurzycą.

Post autor: killg0d »

więc,tak jak w tytule,mam problem z większą(coś ok. 6 msc) wysterylizowana,praktycznie niczego się nie boi.
ostatnio przyniosłam jej nowego towarzysza(ok.5 tyg) czytałam o łączeniu,więc klatki stoją w oddzielnych pokojach.
dzisiaj postanowiłam w końcu je ze sobą zapoznać,i włożyłam oba do wanny wyścieloną ręcznikiem. trochę się obwąchali,
mały na nią wchodził,ona nic. raz słyszałam jak zafukała,ale może dlatego że młody wszedł dla niej na twarz i sobie siedział:)
0 gryzienia. aczkolwiek starsza długo tam nie wytrzymuje,zaś młody jest bardzo zafascynowany i chodzi po całej wannie ucieszony.
na początku zostawiłam ich na może 1 min(tyle Stefa-starsza,wytrzymała) po czym duża wyskoczyła,jakby była przerażona.
zauważyłam też że nie zwraca na niego uwagi,za bardzo,bo zdarzy jej się go obwąchać.
killg0d
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 13, 2014 5:40 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z wiekszą szczurzycą.

Post autor: killg0d »

zapomnialam dodać,że jak ją postawie nawet na stole w salonie,to też zaczyna szybko się zawijać z powrotem do mojego pokoju gdzie stoi jej klatka. ( albo do szafy ktora jest na korytarzu ) więc nie wiem.. to moje pierwsze łączenie i strasznie się boje że małego pogryzie.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: problem z wiekszą szczurzycą.

Post autor: smeg »

Włóż je w takie miejsce, żeby musiały ze sobą pobyć dłużej. Jeśli wyskakują z wanny, to np. na łóżko lub stół z którego nie mogą zeskoczyć. Szczury zazwyczaj boją się wanny i próbują wyskakiwać, więc to akurat normalne. Łączenie młodych szczurków zazwyczaj nie sprawia problemów, mogą się bić, rwać futro, ale dopóki nie pogryzą się do krwi, to ich nie rozdzielaj - muszą ustalić hierarchię i pokazać, kto rządzi ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
killg0d
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 13, 2014 5:40 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z wiekszą szczurzycą.

Post autor: killg0d »

no właśnie problem w tym,że u mnie w pokoju nie mam owego miejsca,biurko - nie ma miejsca,łóżka - duża zaraz z nich zlezie,nie będzie zainteresowana. w innym pokoju nie mogę tego robić,bo starsza zacznie uciekać...
killg0d
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 13, 2014 5:40 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z wiekszą szczurzycą.

Post autor: killg0d »

dobra.. jakimś cudem udało mi się ich postawić na tym neutralnym gruncie,poukładałam tam zabawki etc..
muszę przyznać że w końcu Stefa okazała jakieś zainteresowanie nowym towarzyszem. złapała go delikatnie
i zaczęła obwąchiwać,a mały za nią latał jak szalony. aczkolwiek starsza znów dała dyla do pokoju:P
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: problem z wiekszą szczurzycą.

Post autor: akzi »

to samica i samiec, nie mogą być razem !
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: problem z wiekszą szczurzycą.

Post autor: akzi »

edit nie doczytalam ze jest wysterylizowana :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”