Vetmedin i Karsivan.

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Rzepiszka
Posty: 25
Rejestracja: sob cze 11, 2011 12:18 pm
Lokalizacja: Łódź

Vetmedin i Karsivan.

Post autor: Rzepiszka »

Mam pytanie odnośnie prawidłowego dawkowania leków wymienionych w tytule u szczurka o wadze ok. 450g.
Weterynarz zaleciła u mojego szczurka by dawka początkowa leku Vetmedin (2,5mg) wynosiła 1/20 - 1xdziennie, w przypadku słabego efektu po 3 dniach zwiększyć dawkę do 2xdziennie (czyli 1/10 dziennie). Poszperałam w szczurzych tematach i tam użytkownicy pisali o dawce 1/8 - 2xdziennie bądź 1/4 - 1xdziennie i teraz już sama nie wiem, która dawka jest korzystna na szczurze serduszko.
Odnośnie leku Karsivan (50mg - 3mg/kg) wetka zaleciła dawkę 1/40 - 1xdziennie.
Czy ktoś ma doświadczenie z tymi lekami i jak powinno faktycznie wyglądać dawkowanie, by zarazem nie przedobrzyć, ale by też było jakieś działanie tych leków??
Ze mną: Tosia, Candy, Willy, Sora i Yumi :-)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Vetmedin i Karsivan.

Post autor: unipaks »

Karsivan 50mg kiedyś nasza szczura brała, na kopertce z tabletkami dla niej wet napisał: 1/8 tabl. 2x dziennie.
Nie miała jakichś większych problemów z sercem, miało działać wspomagająco na jego pracę i poprzez to na prawidłowe działanie mózgu
Co jest Twojemu szczurkowi, jaka diagnoza odnośnie serca, po jakich badaniach?
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Vetmedin i Karsivan.

Post autor: Paul_Julian »

Vetmedin w postaci zamiennika Cardisure na 500 g szczura = 1/8 dziennie.
Taka brązowa tabletka w formie koniczynki, podzielona krzyżykiem na 4.
http://static1.viovet.co.uk/pi/created_1313597277.png
Cardisure jest tańszy ( 5 zł ? )
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Rzepiszka
Posty: 25
Rejestracja: sob cze 11, 2011 12:18 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Vetmedin i Karsivan.

Post autor: Rzepiszka »

unipaks pisze:Co jest Twojemu szczurkowi, jaka diagnoza odnośnie serca, po jakich badaniach?
Objawy, które się pojawiły u mojego szczurka praktycznie z dnia na dzień, to: bardzo szybki, płytki oddech, uniemożliwiwający mu swobodne funkcjonowanie, nie oddycha przez otwarty pyszczek, ale jego boczki potwornie się zapadły, a jego skóra po bokach zwisa do ziemi, jest taka zwiotczała, a gdy oddycha to cały "chodzi", a jak leży na hamaczku to wszystko się trzęsie jakby go ktoś bujał na nim, główkę oczywiście ma zwieszoną do dołu, widać, że bardzo go to męczy i najmniejszy stres bardzo nasila duszności u niego, nie ma żadnych trzasków i innych odgłosów dobiegających z płuc, które wskazywałyby na zapalenie, był osłuchiwany wielokrotnie i jedynie co było słyszalne to "klikanie" w serduszku, płuca z osłuchu ma czyste. Dodatkowo jest leczony na zapalenie ucha i gardła, w wymazie wyszły jedynie bakterie kałowe, na uszko ma wkraplany Aurizon i także dostaje enrobioflox, ponoć nie ma to powiązania z jego niewydolnością krążeniowo-oddechową. Nie ma postawionej konkretnej diagnozy odnośnie serduszka, ponieważ wykonanie dokładniejszych badań wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem, na skutek stresu mógłby się zadusić na śmierć, stąd też trochę takie testowanie tych leków, "jak nie te pomogą to spróbujemy innych". Dodatkowo dostaje furosemid w zastrzyku raz dziennie 4 kreski na insulinówce, tylko te dawkowania leków mnie zaskoczyły, bo różnica jest kolosalna. Póki co nic mu narazie nie zwiększyłam, weterynarz jak to określiła, podała mi dawki książkowe i wolałaby być z początku ostrożna (choć widzę, że w praktyce jest inaczej).
Przedwczoraj myślałam, że szczurasek mi nocy nie przeżyje, nie wchodziło mu ani jedzenie, ani picie, a duszność targała nim okropnie, a od wczorajszej nocy "dupensja" mu odżyła, nadrabia zaległości jedzeniowe i pitne, wdaje się w konflikty z innymi szczurzastymi, walczy o swój najlepszy kąsek, jest z nim kontakt przede wszystkim i widać, że odzyskuje energię, byle nie zapeszyć, boczki nadal bardzo szybko mu "chodzą", ale już tak nie są uciążliwe i to chyba już mu zostanie do końca życia. Czy takie niskie dawki leków mogły go wskrzesić tak szybko?
Nie wydaje mi się też to być przesileniem przedśmiertnym, niejednokrotnie doświadczyłam takich zrywów i wyglądały zupełnie inaczej, to też się już wtedy po prostu wie i czuje.
Ze mną: Tosia, Candy, Willy, Sora i Yumi :-)
Awatar użytkownika
Rzepiszka
Posty: 25
Rejestracja: sob cze 11, 2011 12:18 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Vetmedin i Karsivan.

Post autor: Rzepiszka »

Paul_Julian pisze:Vetmedin w postaci zamiennika Cardisure na 500 g szczura = 1/25 dziennie.
Taka brązowa tabletka w formie koniczynki, podzielona krzyżykiem na 4.
http://static1.viovet.co.uk/pi/created_1313597277.png
Cardisure jest tańszy ( 5 zł ? )
Akurat wetka Vetmedin miała dostępny, ale dobrze też wiedzieć o zamienniku i o jego dawce, dzięki.
Czy jest tańszy to się nie orientuję, bo ja za leki płacę bardzo niewiele, jestem w poradni stałym bywalcem to już mam zniżki poniżej 50%, a za pojedyncze tabletki to już nawet nie liczą, także cenowo się nie wypowiem. ;-)
Ze mną: Tosia, Candy, Willy, Sora i Yumi :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”