Rodzeństwo się kłóci, łączyć?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Yuzka
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 12:48 am

Rodzeństwo się kłóci, łączyć?

Post autor: Yuzka »

Witam, miałam jednego szczurka i postanowiłam wziąć dla niego jakichś kumpli. Padło na ok. 5 miesięcznych braci (mój mały ma chyba ok. 3 miesięcy). Jutro miałam ich łączyć, ale wczoraj i dziś zauważyłam, że jeden z braci jest dość agresywny, wczoraj ugryzł mojego chłopaka i co chwila atakuje drugiego szczura. Są ze mną dopiero od 3 dni, poprzednia właśćicielka twierdziła, że są oswojone, ale one nie lubią jak się je głaszcze. Wychodzą z klatki, wszystko obsikują i obwąchują ale jak się chce je głaskać to uciekają i boją się nawet jak odrywam ręcznik papierowy z rolki :/ co mam robić próbować ich łączyć z maluchem czy obserwować rozwój wypadków?
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Rodzeństwo się kłóci, łączyć?

Post autor: Morgana551 »

Atakuje drugiego szczura? W jaki sposób? Ma jakieś rany? Może poprostu się bawią :)
Dajcie sobie czas. Szczurki mogą być oswojone ale zmiana miejsca, opiekunów jest stresujące. Muszą poznać Wasze zapachy i otoczenie. Zachowują się w ten sposób, ponieważ Was nie znają.
To, że obsikują i obwąchują to normlane. W ten sposób poznawają nowe miejsce. Samce zazwyczaj posikują sobie raz po raz jednak tego się nie zmieni. Szczurki mają to w naturze. Jeden znaczy więcej inny mniej :)
Czy łączyć. Pierwsze odpowiedz mi na pytania wyżej.

Nie wszystkie szczurki lubią jak się je głaszcze. Szczurki są w wieku 5 miesięcy czyli są w okresie burzy hormonalnej. W tym czasie niektóre samce mogą być agresywne lub dziwnie się zachowywać. Jeśli nie są agresywne w stosunku do innych szczurków czy ludzi nie należy nic z tym robić. Samo przejdzie w odpowiednim czasie (może trwać kilka miesięcy). Jeśli jednak przejawiają jaką kolwiek agresję i robią krzywdę innym należy wykastrować łobuza.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Yuzka
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 12:48 am

Re: Rodzeństwo się kłóci, łączyć?

Post autor: Yuzka »

Zdążyłam jeszcze trochę poczytać i wygląda to dość normalnie, ale w rano na ręcznikach papierowych były plamki krwi, a ten agresywniejszy miał koło pyska trochę wyrwanego futra, w sensie nie że miał łysą plamkę tylko takiego kłaczka i nie wiem czy to była jego sierść czy tego drugiego. To moje pierwsze szczury i może trochę panikuje...
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Rodzeństwo się kłóci, łączyć?

Post autor: Morgana551 »

Plamki w kolorze krwi to może być porfiryna. Substancja, która wycieka szczurkom z oczu i noska. Szczurki sobie same z nią radzą podczas mycia się (mogły pobrudzić ręczniczki). Jeśli jest jej za dużo to znak, że organizm szczurka jest osłabiony i trzeba mu pomóc np. Vibovitem :) Jednak w tym przypadku myślę, że jest w porządku.
Daj jeszcze kilka dni aby oswoiły się z nowym otoczeniem i opiekunami. Później możesz brać się za łączenie.
Tutaj masz wszystko napisane jak łączyć ogonki - http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=1149
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”