Wychodzi sam z klatki!

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
myszowataszczurzyca
Posty: 21
Rejestracja: pn lip 29, 2013 8:29 am
Lokalizacja: Chojnice

Wychodzi sam z klatki!

Post autor: myszowataszczurzyca »

Mam dwa szczury, Ogryzka i Danona. Ostatnio kupiłam im dużą klatkę i są w niej razem. Od jakiegoś czasu Danon ZAWSZE w nocy wychodzi przeciskając się przez pręty. Robiłam już dosłownie wszystko! Ale nie ma dnia, lub nocy kiedy nie wyjdzie... Nie mam sił na niego. W nocy muszę się budzić i uważać czy go nie zgniotę (wskakuje mi na kanape i wchodzi pod kołdre i tam śpi). To jest już takie wkurzające. Za każdym razem wsadzałam go do transporterka na noc gdy wyszedł, a teraz wkładam go do klatki, ale to nic nie daje. POMÓŻCIE! Czasem sobie myślę, że może on nie lubi spać w nocy w klatce z ogryzkiem (przeważnie śpią osobno) i przychodzi do mnie, ale czasem nawet nie ma nikogo w pokoju to wychodzi! Albo robi na złość :/
Ogryzek <3 - od 27.06.13r do 13.06.15r
Danon <3 - od 03.09.13r do 21.02.15r.
Awatar użytkownika
myszowataszczurzyca
Posty: 21
Rejestracja: pn lip 29, 2013 8:29 am
Lokalizacja: Chojnice

Re: Wychodzi sam z klatki!

Post autor: myszowataszczurzyca »

Czy może nie zwracać na to uwagi? Sama nie wiem... Teraz jak czytałam, to widzę, że dużo z was śpi ze szczurami, ale ja nie wiem... Nie przepadam za moim i dziwnie się czuję jak coś koło nogi mi się w nocy kręci..
Ogryzek <3 - od 27.06.13r do 13.06.15r
Danon <3 - od 03.09.13r do 21.02.15r.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wychodzi sam z klatki!

Post autor: smeg »

Jaki jest odstęp pomiędzy prętami klatki? Jeśli 2,5 cm lub powyżej, powinnaś osiatkować klatkę, tzn. kupić siatkę o drobniejszych oczkach i przyczepić ją na stałe do ścian klatki. Jeśli odstępy są mniejsze, możesz na jakiś czas umieścić chłopaków w innej klatce (pożyczonej od kogoś albo mniejszej tymczasowej) i po prostu poczekać aż urosną na tyle, że nie będą w stanie się przecisnąć :) Samce rosną zazwyczaj duże i bardzo szybko, dwumiesięczny szczur jest dwa razy większy niż miesięczny, trzymiesięczny samiec jest już prawie wielkości dorosłego. Większość klatek ma odstęp 1,4 cm, przez taki nawet najmniejszy szczurek nie przejdzie. 1,6-1,8 cm też powinny być w porządku.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wychodzi sam z klatki!

Post autor: madziastan »

Szczurek nie robi to na złość, musisz osiatkować klatkę dla bezpieczeństwa :) Tutaj przykładowo moja klateczka:

Obrazek

Jeden szczur był mały i wychodził z pręt, jak urósł to już zdjęłam przednią siatkę :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wychodzi sam z klatki!

Post autor: smeg »

Hm, widzę w Twoim podpisie, że szczurki są już duże. Musisz mieć w takim razie zbyt duży odstęp, jedynym rozwiązaniem jest więc osiatkowanie klatki albo kupno nowej.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
myszowataszczurzyca
Posty: 21
Rejestracja: pn lip 29, 2013 8:29 am
Lokalizacja: Chojnice

Re: Wychodzi sam z klatki!

Post autor: myszowataszczurzyca »

Sama nie mogę temu uwierzyć, ale Danon ma już 6,5 miesięcy a jest drobniutki.. Mam pręty 2,2 cm
Ogryzek <3 - od 27.06.13r do 13.06.15r
Danon <3 - od 03.09.13r do 21.02.15r.
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wychodzi sam z klatki!

Post autor: madziastan »

Są różne geny, rozmiary szczurów, moja Cherry ma rok i 7 miesięcy a nadal jest drobniutka :) mając ponad 6 miesięcy mi też wychodziła z pręt.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”