Moj szczur gryzie do krwi swoją nową koleżankę!!

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Madusia
Posty: 12
Rejestracja: wt mar 18, 2014 4:58 pm

Moj szczur gryzie do krwi swoją nową koleżankę!!

Post autor: Madusia »

Cześć wszystkim!!
Ostatnio (3 dni temu) kupiłam małą szczurzynkę (samiczkę jakby ktoś nie domyślił się :P ) ma 2,5mies i chciałam ją zaprzyjaźnić z moim wcześniejszym szczurek Fredem (7 mies). Niestety ona jest bardzo ufnym szczurkiem i od razu chciała się z nim zaprzyjaźnić. W pierwszy dzień było ok wąchały się a on ją lekko podgryzał i lizał. W nocy były w osobnych klatkach obok siebie. Drugi dzień można było przeżyć trochę walczyły, ale nie było tragedii. Dziś Fred się wycwanił i skoczył na nią z zaskoczenia. Zaczęła się walka a on jest dużo większy i silniejszy to też z łatwością ją powalił i zgryz jej pyszczek. Na szczęście mała uciekła :) On cały czas na nią poluje i spogląda :( mnie też pogryzł za to że się wcześniej bawiłam z małą. Wszystkich od czasu pojawienia się jej podgryza, teraz na szczęście lżej. Strasznie jest o nią zazdrosny. Teraz udaje bardzo grzecznego i jest przeszczęśliwy jak jest sam a jej nie ma w pobliżu. Co ja mam robić? Jak go do niej przekonać? Dziś był umazany jej krwią. Przez prawie pół roku był sam. Może to dlatego? Proszę pomóżcie. Co mam zrobić żeby przestał gryźć?
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moj szczur gryzie do krwi swoją nową koleżankę!!

Post autor: Malachit »

Jesteś pewna, że był umazany jej krwią? Mała ma rany? Jeśli tak, to przemyj je rivanolem, jeśli masz w domu.
Po 1 - czy twój samczyk jest wykastrowany? Jeśli nie, to w żadnym wypadku nie dopuszczaj ich do siebie - w przeciwnym wypadku za 3 tygodnie będziesz miała dodatkową gromadę zwierzaków. Szczury kopulują bardzo szybko, nie będziesz w stanie ich upilnować, żeby były "grzeczne". A co później z maluchami? Dodatkowo samiczka po porodzie może zajść w kolejną ciążę - a że jest młoda, to nie wpłynie to dobrze na jej zdrowie. Na tym forum nie popieramy rozmnażania szczurów.
Jeśli jednak samiec jest wykastrowany, to polecam dokładną lekturę tego postu: http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=1149
Wyszukiwarka nie gryzie
Madusia
Posty: 12
Rejestracja: wt mar 18, 2014 4:58 pm

Re: Moj szczur gryzie do krwi swoją nową koleżankę!!

Post autor: Madusia »

Tak, Fred jest od dawna wykastrowany. Jestem pewna na pyszczku ma ranę, wcześniej lała jej się krew. Niestety nie znalazłam tam nic o łączeniu samca z samiczką :/ Odbywa się to tak samo jak samiczka z samiczką czy co? To moje pierwsze szczury :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”