Czemu moje szczury liżą dłonie?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Czemu moje szczury liżą dłonie?

Post autor: Kameliowa »

I bardzo dobrze, że połączono te tematy. Forum jest tak zaśmiecone podobnymi bezużytecznymi tematami, że kiedy naprawdę trzeba cos znaleźć, trzeba się przebić przez naście stron tych samych czy podobnych tematów..
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czemu moje szczury liżą dłonie?

Post autor: Paul_Julian »

dusiaczek9 pisze:Jaki z ciebie GŁUPEK przerobiłeś mój temat po prostu ŻAAAL!!!
Taką miałeś ochotę napisać... to przerobiłeś mój temat!

I do głowy Ci tez nie wpadło, ze nie obraża sie innych osób ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Dzok3r
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 1:12 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Czemu moje szczury liżą dłonie?

Post autor: Dzok3r »

Mój szczurek tez lize mi rece ;] Drudi nie :P podejrzewam ze w ten sposób uzupelniaja sole mineralne . Ale to tylko takie moje przypuszczenia ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
awesomer
Posty: 47
Rejestracja: pn mar 26, 2012 6:03 pm

Re: Czemu moje szczury liżą dłonie?

Post autor: awesomer »

Lubi Cię, albo smakuje Twojego potu. :P
Ze mną: jeszcze nie mam podopiecznych. ;]
ogor
Posty: 21
Rejestracja: czw maja 03, 2012 12:37 am

Re: Czemu moje szczury liżą dłonie?

Post autor: ogor »

Moja Mysza ( takie durne imię dla szczurki ;p ) Liże wszystko, DOSŁOWNIE WSZYSTKO. Podłoge, meble, mnie, najbardziej lubi usta ;p ponoć jest to spowodowane jakimiś niedoborami ... ale nakupowałem jej jakichś witamin, "odżywek" i dalej liże a tego nie je ;p chyba muszę jej smakować. Tylko pamiętajcie, nasze ogonki mogą nabawić się chorób...
banny
Posty: 38
Rejestracja: wt paź 30, 2012 1:17 pm
Numer GG: 1325019
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czemu moje szczury liżą dłonie?

Post autor: banny »

Ufff, poszukiwałam tego tematu...
Moja Psociucha, jak już trafi na usta (nosem też nie pogardzi), to siłą ją ciężko oderwać - by tylko lizała i delikatnie iskała... Aż zaczęło mnie to zastanawiać, czy kiedyś nie zobaczę jej uciekającej z kawałkiem mojej wargi... :-P Ona jest naprawdę nachalna, zwłaszcza w porównaniu z Dzikuską, która ewentualnie da buziaka i szybko ucieka...
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Czemu moje szczury liżą dłonie?

Post autor: Arau »

banny, taka uroda :) U mnie Belzebub z kolei namiętnie iska wąsy mojego TŻ, a mnie liże po dłoniach jak go głaszczę w klatce :) Uznaj to za pieszczotę.
A jak zjem coś smacznego, to się czepiają warg oba, zdarzyło się już kilka razy, że mnie lekko dziabnęły, coby sprawdzić, czy nic dobrego nie zostało... A jak piwo wyczuje, to wręcz mi bezczelnie usta łapkami otwiera, zeby sprawdzić, czy nie ma nic w środku ;D
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
Hooda
Posty: 183
Rejestracja: śr maja 09, 2012 4:40 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Re: Czemu moje szczury liżą dłonie?

Post autor: Hooda »

Niektórzy pisali, że to dowód przyjaźni... Ale mój szczur liże nie tylko mnie, ale wszystkich :D Nawet osoby, które widzi pierwszy raz - liże jak głupi po palcach i po twarzy :P On chyba naprawdę kocha ludzi :D
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Czemu moje szczury liżą dłonie?

Post autor: kaka958 »

Moja mała też mnie liże z przyjaźni, jak ją głaskam. Liże również jak siedzi w bluzie i chce jej się pić :D A jak liże ręce to też obgryza mi paznokcie, tak jakby uważała że to jakiś brud albo coś :D
ObrazekObrazek
( O_o )
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 19, 2013 3:28 pm

Szczur ciągle liże mi palce

Post autor: ( O_o ) »

Iż gdyż ponieważ moje małe od niecałego tygodnia non stop liże mi palce, kiedy chce Go podrapać lub pogłaskać to On odtrąca mnie łapką i zaczyna lizać, jeśli zabiorę mu rękę ten ucieka :P O cóż takiego mu się rozchodzi? ;)

Proszę na przyszłość nadawać takie tytuły postów, aby od razu było wiadomo, o co chodzi /Malachit
Awatar użytkownika
Svefn
Posty: 168
Rejestracja: czw lis 01, 2012 10:41 pm
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: lizu lizu

Post autor: Svefn »

Szczurek cię iska i oczekuje, że w rekompensacie zrobisz to samo, dasz radę? Pewnie nie (mogę się założyć, że mówił o co mu na prawdę chodzi, ale chyba nie rozumiesz ni słowa z tego co powiedział)
Jedz i walcz!
Front antywieszakowy
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Szczur ciągle liże mi palce

Post autor: akzi »

jak biorę moje szczury na ręce i je miziam to one tez biorą mojego palucha i go liżą oznacza to raczej że im przyjemnie, czasem jest tak ze jak je miziam to daje im specjalnie palca do lizania bo jak nie ma palca to uciekają i nie chcą.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Szczur ciągle liże mi palce

Post autor: Morgana551 »

Objaw sympatii. Szczurek traktuje rękę jak drugiego ogonka, iska oraz liże. Moje szczurki w szczególności 2 malce czasem potrafią lizać dłoń po parę minut.

Tak jak już było napisane człowiek nie zastąpi szczurka. Już pisałam to w Twoim innym temacie. Jeśli trzyma się szczurki powinno być ich min. 2. Może bawisz się z nim godzinami ale nigdy nie zastąpisz mu ogoniastego kolegi. To tak jakby zamknęło się człowieka w mieszkaniu z np. kotem i odcięło kontakt z innymi ludźmi.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
karolzmc
Posty: 37
Rejestracja: wt gru 03, 2013 8:49 pm
Lokalizacja: Zamość/Warszawa

Re: Czemu moje szczury liżą dłonie?

Post autor: karolzmc »

Moje szczurki liżą dłonie jedynie kiedy są w klatce,w domku kiedy je miziam to wtedy mnie liżą. Tak samo jak nastawiam usta czy ucho :D
osska2002
Posty: 2
Rejestracja: sob mar 29, 2014 8:46 pm

Re: Czemu moje szczury liżą dłonie?

Post autor: osska2002 »

Czesto jak moja woo (imie szczurka) drapie ja :D
reka to zaczyna mnie lizac lub mnie lize jak lubi cos co jej robie wiec wedlug mnie to oznacze ze 1. Jest tobie ulegla 2. Lubie ciebie (bardzo) 3.jest spragniona ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”