/Śląsk/Oddam szczurki w dobre ręce!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

misia188
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 10:08 am

/Śląsk/Oddam szczurki w dobre ręce!

Post autor: misia188 »

Witam,
Mam do oddania samiczkę i samca, oba osobniki są młode. Samiczka prawdopodobnie jest już w ciąży dlatego bardzo zależy mi na czasie aby nie została zapłodniona ponownie, samiec jest tutaj priorytetem do oddania ;) Dziewczynka ma czarno-biale ubarwienie, a chłopiec szare. Wszelcy miłośnicy węży szukający okazji na tani pokarm uprasza się o opuszczenie tego postu :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
whisky
Posty: 119
Rejestracja: pt cze 03, 2011 7:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: /Śląsk/Oddam szczurki w dobre ręce!

Post autor: whisky »

Samiczka, która jest już w ciąży nie może zostać drugi raz zapłodniona. W momencie w którym zdałaś sobie sprawę z tego, że są to szczurki rożnych płci powinnaś je NATYCHMIAST rozdzielić. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, teraz jest ten moment. Nie czekaj z rozdzieleniem aż do adopcji.
Samiczka w ciąży to spory obowiązek, musisz się nią dobrze zająć, a maluchom kiedy się urodzą założyć nowy wątek.

Jak to się stało, że masz w swoich rękach dwa szczury różnej płci? I dlaczego chcesz oddać oba? W jakim są wieku? Dodaj zdjęcia... To wszystko pomoże twojej adopcji.
[*] Paragraf, [*] Marker, [*] Rewers, [*] Radar, [*] Akord, [*] Krawat
Obrazek
misia188
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 10:08 am

Re: /Śląsk/Oddam szczurki w dobre ręce!

Post autor: misia188 »

Miałam na myśli ponowne zapłodnienie po porodzie, wiem, że samica przechodzi wtedy rujkę, także prawdopodobieństwo kolejnej ciąży jest duże. Szczurki były nieplanowane, trafiły do mnie gdyż uratowałam je od śmierci, nie będę rozpisywać całej historii ponieważ jest to w tym momencie zbędne. Tak czy inaczej nie miałam wyboru i musiałam wsadzić je razem do jednej klatki, którą pożyczyłam od znajomej, nie zajmuje się w żadnym wypadku hodowlą szczurów czy innych gryzoni, dlatego chciałabym oddać je we właściwe ręce, do kogoś znającego się na tym. Dokładnego wieku szczurków nie znam dlatego niebawem postaram się wstawić jakieś zdjęcia, które pomogą Państwu w ocenie ich wieku.
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: /Śląsk/Oddam szczurki w dobre ręce!

Post autor: Eve »

Napisz dokładnie gdzie są szczury, napisałaś Śląsk a pod Twoim nikiem jest Wrocław - dokreśl miejsce.
Może należy zrobić dwa osobne tematy; na samca i samicę ciężarną. Wstaw ogłoszenie też na drugim forum Alloszczur. Dobrze jest dać zdjęcie i jednak dopisać w jakiej jesteś sytuacji i że bardzo pilne.
Można też szukać domów tymczasowych, może zastanowić się nad sterylką aborcyjną, tak czy inaczej te szczurki trzeba rozdzielić. Wiesz może jaki etap jest tej ciąży ? ile dni minęło?
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
misia188
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 10:08 am

Re: /Śląsk/Oddam szczurki w dobre ręce!

Post autor: misia188 »

Pod moim nickiem nie widnieje Wrocław, gdyż nic nie wpisywałam, jest to niemożliwe. Prawdopodobnie pomyliło się Pani z nickiem innego użytkownika, który dodał odpowiedź do mojego posta. Co do Śląska się zgadza, konkretnie Częstochowa. A wracając do szczurka, to etapu ciąży określić nie potrafię, gdyż jak pisałam we wcześniejszym poście, nie znam się kompletnie na tym. Brzuszek ma dość duży, nie mieści się już do tuneliku, w który wyposażona jest klatka. Przełożyć samca niestety nie mam gdzie, nie dysponuje inną klatką. Jedynym rozwiązaniem na tą chwilę jest wydanie go. Z samiczką mogę ewentualnie poczekać aż do porodu.
misia188
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 10:08 am

Re: /Śląsk/Oddam szczurki w dobre ręce!

Post autor: misia188 »

Dzisiaj w nocy samiczka urodziła, tak więc poprawiam swoje ogłoszenie, mam do oddania samiczkę i młode, nie wiem ile ich jest, samica leży cały czas na nich. Proszę o kontakt kogoś znającego się na tym, nie wiem kompletnie co robić, niektóre młode są martwe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”