Szczuromaniakowie!

Jesteś nowy(a)? Przywitaj się z innymi użytkownikami.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
SweatNothing
Posty: 68
Rejestracja: pn lip 22, 2013 4:52 pm
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle- Opole

Szczuromaniakowie!

Post autor: SweatNothing »

Witam wszystkich szczuromaniaków. Nazywam się Martyna, i za niedługo mam nadzieję że stanę się opiekunką 1 małej szczurzej dziewczynki. Wszystko zależy od tego, czy znajdę kogoś kto jest z okolic Opola/ Kędzierzyna Koźla. Byłam posiadaczką, 2 szczurków. Gdy zmarły (były dla mnie jak rodzina) Nie umiałam się długo pozbierać. Dzisiaj jakieś 3 lata, po tym zdarzeniu, postanowiłam, że pora na mojego nowego zwierzęcego towarzysza. Muszę kupić nową klatkę, bo stara jest w rozsypce i urządzić bezpieczny, ciepły i miły domek dla mojej nowej przyjaciółki.
Moje byłe szczurki, były ze sklepu zoologicznego. Ale tak czytam i czytam o tym co piszecie, i zdecydowałam się, na hodowlanego. Tylko problem jest właśnie z tym, że nie ma dowozu. No nic staram się dalej, i cieszę się bardzo, że wzbogaciłam grono użytkowników.
Pozdrawiam cieplutko.
Martyna
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Szczuromaniakowie!

Post autor: sciurus vulgaris »

Pamiętaj, że szczurki to zwierzęta stadne: Twoja przyszła podopieczna będzie bardzo potrzebować szczurzej przyjaciółki.
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Szczuromaniakowie!

Post autor: madziastan »

Witaj Martynko!

Cieszę się że zamierzasz zaadoptować szczurki ale boleję nad tym że nie wczytałaś że szczury są stadne. Muszą być 2 tej samej płci - to sama radość żeby Twoja szczurza przyjaciółka miała swoją szczurzą przyjaciółkę do pogawędek, iskania i tulenia w nocy :)

Transport to nie problem - wiele osób jeździ grzecznościowo i mogą podrzucić ci szczurki :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
SweatNothing
Posty: 68
Rejestracja: pn lip 22, 2013 4:52 pm
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle- Opole

Czytając, czytając... doczytałam ;)

Post autor: SweatNothing »

Myślałam nad dwoma, i z chęcią bez większych problemów, zaadoptuję. Boję się jednak, że gdy wezmę od razu dwie, to zajęte sobą, nie przyzwyczają się do mnie. Postanowiłam więc, najpierw wziąć jedną by poświecić jej cały swój czas, po czym- gdy się już zrozumiemy, przyjąć pod swój dach, kolejną. Tak zrobiłam, z Puszką i Tabletką- moimi- biegającymi po szczurzym raju (mam nadzieję)- towarzyszkami.
Tym sposobem -jak kiedyś wyczytałam- moja szczurza przyjaciółka, przyjmując do swojej klatki, nową towarzyszkę, pokaże jej, co i jak, i pozwoli łatwiej zaaklimatyzować się.
Mam nadzieję, że dobrze robię.
Z gorącymi pozdrowieniami.
Martyna
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Szczuromaniakowie!

Post autor: limomanka »

Boję się jednak, że gdy wezmę od razu dwie, to zajęte sobą, nie przyzwyczają się do mnie. Postanowiłam więc, najpierw wziąć jedną by poświecić jej cały swój czas, po czym- gdy się już zrozumiemy, przyjąć pod swój dach, kolejną.
To mit - szczury lepiej się oswajają, kiedy mają towarzystwo. Są bardziej śmiałe (towarzysz dodaje odwagi) i nie nudzą się samotnie :)
Tym sposobem -jak kiedyś wyczytałam- moja szczurza przyjaciółka, przyjmując do swojej klatki, nową towarzyszkę, pokaże jej, co i jak, i pozwoli łatwiej zaaklimatyzować się.
Po co przysparzać sobie kłopotów z łączeniem? Moim zdaniem lepiej wziąć już od razu dwójkę, która się zna i kocha. I czemu chcesz odmówić tej pierwszej takiej łatwiejszej aklimatyzacji? Szczury samotne naprawdę nie są szczęśliwe, my nie jesteśmy w stanie zastąpić im stada.

Ale cieszy bardzo, że choć myślisz o dwójce :)
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Szczuromaniakowie!

Post autor: emi2410 »

Witamy na forum. ;)

Bardzo dobrze, ze chcesz mieć szczury, ale tak jak pisze limomanka - weź od razu dwa. Dla szczura np. miesiąc bez kompana to okropnie dużo, Ty nawet przez krótki czas nie zapewnisz szczurkowi tego, co zapewnia mu towarzysz. Ogonowi do szczęścia jest potrzebny drugi ogon, no bo któżby go wyiskał, porozmawiałby z nim po szczurzemu, przytulił w nocy?
Nie popełniaj błędu, adoptuj od razu dwie kruszyny. Powodzenia! :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczuromaniakowie!

Post autor: smeg »

Dziewczyny mają rację :) Przeczytaj ten temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?p=892022 , to historia sprzed kilku dni, dobrze pokazuje, jak wiele zmienia w życiu szczurka towarzysz ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
SweatNothing
Posty: 68
Rejestracja: pn lip 22, 2013 4:52 pm
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle- Opole

Re: Szczuromaniakowie!

Post autor: SweatNothing »

Przemyślałam to i szczerze się zastanawiam, nad tym. Na razie czekam jednak na odpowiedź, jednej użytkowniczki.
Jeśli, zgodzi się i zaadoptuję jej szczurka, jak najszybciej spróbuję znaleźć jej towarzystwo. Jeśli, nie uzyskam odpowiedzi, zaadoptuję, rodzeństwo, które już upatrzyłam sobie na oddam/sprzedam ;)
Jednak jak na razie, czekam na odpowiedź, gdyż szczurka, jest tak rozkoszna, że tylko o niej myślę.
Dziękuję za ciepłe przyjęcie i wasze rady. Nawet nie wiecie ile nowych rzeczy dowiedziałam się, zaczytując się w tematy na tym forum, i z waszych odpowiedzi.
Trzymajcie kciuki, za mnie i mam nadzieję za moje przyszłe towarzyszki.
<3
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Szczuromaniakowie!

Post autor: missia »

Lepiej od razu adoptować rodzeństwo, a poyem zawsze można dołączyć trzeciego ::) jeśli możesz. Ale dobrze że chcesz 2 ogonki, udanej adopcji życze ;)
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Morton
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 5:19 pm

Re: Szczuromaniakowie!

Post autor: Morton »

Cześć.....:):):) Tutaj Benc:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podaj Łapę”