2 szczurki sikulą i potem w tym spią !!!!

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
jaceklodz
Posty: 14
Rejestracja: sob mar 22, 2014 8:00 am

2 szczurki sikulą i potem w tym spią !!!!

Post autor: jaceklodz »

Witam
Postaram się rozwinąć na ten temat, mam 2 młode ogonki 6 tyg. i 7 tyg. które sikają w jedno miejsce ( półki mam drewniane ) i potem w tym śpią. Czy to jest normalne zachowanie czy forma jakiegoś stresu i tam się czują bezpiecznie. A i ta półka jest najwyższa jeśli to ma jakąś różnice.
Pozdrawiam Jaceklodz & Gucio & Tadzik
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2 szczurki sikulą i potem w tym spią !!!!

Post autor: Wilczek777 »

To normalne ;) Zmień szybko półki na plastikowe bo niedługo nawet czysta klatka będzie tak śmierdzieć moczem, że...
Ogonki z lenistwa nie lubią biegać na dół klatki, żeby się załatwić. Może jakaś mała kuwetka na najwyższym piętrze zmieni to siusianie?
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2 szczurki sikulą i potem w tym spią !!!!

Post autor: Hanka&Medyk »

Możesz wyłożyć jakiś koszyczek plastikowy/sitko z obciętą rączką ręcznikami papierowymi i powiesić blisko miejsca, gdzie sikają najwięcej. Wtedy przeniosą się z załatwianiem potrzeb gdzie indziej, a łatwiej Ci będzie sprzątać na bieżąco.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: 2 szczurki sikulą i potem w tym spią !!!!

Post autor: yss »

naprawdę, przeniosą się?
:D
nie ma jak spanie w "lawendowej" pościeli, będą lać pod siebie i tak :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: 2 szczurki sikulą i potem w tym spią !!!!

Post autor: nienazwana »

Dokładnie ;) . Moje dwie świnki uwielbiają lać w hamaki i i tych zeszczanych spać. A hamaki po max 3 dniach stoją sztywne jak dwutygodniowe skarpety żołnierskie w koszarach. ;) I ja nie jestem w stanie tego zmienić, musiałam to pokochać (w pewnym sensie ;D ). Mam 2 samiczki po sterylce, więc ich mocz nie ma tak intensywnego zapachu jak mocz samczyków, ale czasem jak wynurzają się z tych zaszczanych szmatek to siurami od nich daje że hej ;) . Jedyna rada to częste zmiany hamaków i szmatek oraz duuuuuuuży zapas mokrych husteczek do półek i mebelków.
jaceklodz
Posty: 14
Rejestracja: sob mar 22, 2014 8:00 am

Re: 2 szczurki sikulą i potem w tym spią !!!!

Post autor: jaceklodz »

i jeszcze jedna pomoc poszukuje półek plastikowych lub coś na zamianę tych drewnianych półek , bo rzeczywiście zaczyna dawać "piękny" zapach zasikanych drewnianych półek :) Jak byście znaleźli coś prosze o info :) Pozdrawiam
Pozdrawiam Jaceklodz & Gucio & Tadzik
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: 2 szczurki sikulą i potem w tym spią !!!!

Post autor: nienazwana »

Na plastikowe półki świetnie nadają się plastikowe niskie koszyczki z pełnym dnem i dziurkami po bokach (na ściankach). Do wyboru do koloru za grosze w każdym sklepie większym z plastikami. Potem mocujesz do ściany klatki drucikiem lub plastikowym zaciskiem i gotowe. Można z nich zrobić też coś jak podwieszany hamaczek lub gniazdo. Oryginalne pasujące plastikowe półki do klatki trudno znaleźć i są drogie.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: 2 szczurki sikulą i potem w tym spią !!!!

Post autor: nienazwana »

A te drewniane o ile nie są przelane na maxa i da się je doszorować żeby nie śmierdziały można pomalować antyalergicznym takim dla dzieci lakierem bezbarwnym lub okleić nieprzemakalną ceratową/ plastikową okleiną łatwą do umycia.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: 2 szczurki sikulą i potem w tym spią !!!!

Post autor: yss »

Ja preferowałam półki z paneli podłogowych: kupujesz jeden (!) panel w sklepie, kosztuje to ledwie kilka zł, tylko potem trzeba wyciąć te takie wcięcia na pręty pionowe tak samo jak masz w drewnianych - i zabezpieczyć boki panela. Rozwiązanie bardzo tanie (w przeciwieństwie do kupowania półek Ferplasta - są super ale drogie). Panele są dostępne w sklepach budowlanych dużych i z samymi podłogami,a czasem ktoś chomikuje w piwnicy po remoncie :) Łatwo się je zmywa, trudno uszkadza, można sobie dobrać odcień :) I w razie czego tanio wychodzi wymiana na nowe.
Ale o półkach jest osobny wątek :P
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: 2 szczurki sikulą i potem w tym spią !!!!

Post autor: sliwkowapanna »

Mój jeden ogon też w siuśkach śpi. A co do desek-nie zgadzam się:P Moje mają drewniane półki, dwie mają od roku i nie śmierdzą, ale je szanują. Jednej półki "nowej" w ogóle chyba nie lubią, bo mocz tam wręcz pływa;P
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”