Oddam białą samiczkę

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

lokistealth
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 08, 2014 7:40 pm

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: lokistealth »

Do wszystkich: co byście powiedzieli na psa, który przychodziłby do was tylko na jedzenie, a następnie uciekał swoimi drogami? Czy bylibyście zadowoleni z takiego zwierzęcia, które uznaje was za maszynkę do jedzenia? Uprzedzam uwagi, nie nie popełniłem tego błędu karmiąc szczura z ręki. Jeśli przez miesiąc nie da się szczura oswoić, to dlaczego druga szczura jak słyszy moje kroki to podbiega od razu do mnie i liże po rękach, zgrzyta ząbkami i przytula się? Dodam, że mam je tyle samo czasu.
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: ^Yuuhi^ »

mając takiego psa stawałabym na głowie by w końcu mi zaufał. a co do zachowania twoich szczurów. Zwierzęta tak jak ludzie mają różne charaktery, jeden będzie niesamowicie proludzki inny będzie wolał towarzystwo swojego gatunku. Wiesz mam teraz 7 ogonówe i myślisz że wszystkie do mnie biegną na pstrkynięcie palcami bo ja tak chcę? nie... jak któryś nie ma ochoty na kontakty ze mną to to szanuje i nie zmuszam. poprostu jest jaki jest i tyle.
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: emi2410 »

lokistealth, biorąc zwierzę trzeba się liczyć z tym, że niekoniecznie musi mieć taki charakter jaki Ty chcesz żeby miało. To nie jest zabawka. Nie każdy szczur jest super miziakiem, każdy ma inny charakter, tak jak ludzie. Niektóre ogonki niekoniecznie lubią spędzać czas z człowiekiem, ale to nie znaczy, że można je sobie ot tak wymienić jak zepsutą zabawkę. Bierzesz zwierzę - bierzesz za nie odpowiedzialność, a nie oddajesz, bo Ci się nie podoba jego zachowanie.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
lokistealth
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 08, 2014 7:40 pm

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: lokistealth »

Dokładnie, jest jaki jest. Powiedzmy relacja człowieka z człowiekiem. Załóżmy, że jesteś kobietą, chcesz mi zaimponować, gotujesz przepyszny obiad. Ja oczywiście jem. Ale następna reakcja jest dziwna: odchodzę bez słowa i unikam z Tobą kontaktu do następnego takiego obiadu. To mam na myśli do przekazania.
lokistealth
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 08, 2014 7:40 pm

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: lokistealth »

emi2410 pisze:lokistealth, biorąc zwierzę trzeba się liczyć z tym, że niekoniecznie musi mieć taki charakter jaki Ty chcesz żeby miało. To nie jest zabawka. Nie każdy szczur jest super miziakiem, każdy ma inny charakter, tak jak ludzie. Niektóre ogonki niekoniecznie lubią spędzać czas z człowiekiem, ale to nie znaczy, że można je sobie ot tak wymienić jak zepsutą zabawkę. Bierzesz zwierzę - bierzesz za nie odpowiedzialność, a nie oddajesz, bo Ci się nie podoba jego zachowanie.
Jesteśmy znajomymi. Ja Cię unikam za wszelką cenę. Chcesz takiej relacji?
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: emi2410 »

Proszę Cię, bez takich głupich porównań. Czemu jest winne zwierzę? Myślisz, że dla niej zmiana domu to nie stres? Skąd masz pewność, że kolejny szczur będzie spełniał Twoje "wymagania"? Twoje podejście jest według mnie kompletnie nieodpowiedzialne.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
lokistealth
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 08, 2014 7:40 pm

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: lokistealth »

emi2410 pisze:Proszę Cię, bez takich głupich porównań.
W tym zdaniu widzę koniec ;)
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: Sabathani »

lokistealth pisze:Do wszystkich: co byście powiedzieli na psa, który przychodziłby do was tylko na jedzenie, a następnie uciekał swoimi drogami? Czy bylibyście zadowoleni z takiego zwierzęcia, które uznaje was za maszynkę do jedzenia? Uprzedzam uwagi, nie nie popełniłem tego błędu karmiąc szczura z ręki. Jeśli przez miesiąc nie da się szczura oswoić, to dlaczego druga szczura jak słyszy moje kroki to podbiega od razu do mnie i liże po rękach, zgrzyta ząbkami i przytula się? Dodam, że mam je tyle samo czasu.
Bo zwierze nie jest zaprogramowane, jak komputer. Tak, jak ludzie posiada swój własny, indywidualny charakter. Możliwe, że drugi, taki sam szczur, jak twoja bardziej żywiołowa samiczka się już nie znajdzie. Musisz się z tym liczyć. Licz się z tym, że drugi szczur może być agresywny, aspołeczny, równie leniwy lub nieufny. Może się również okazać, że dziewczyny się nie polubią, będą gryźć, zrobią sobie krzywdę.

I co najważniejsze: Licz się z tym, że po jej oddaniu, twoja druga szczurka stanie się osowiała z powodu tęsknoty i przestanie być taka fajną, pocieszną zabaweczką.
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: smeg »

Twoja mama gotuje Ci przepyszny obiad. Ty jesz. A potem odchodzisz bez słowa, zamykasz się w pokoju i unikasz kontaktu. Wymienia Cię na lepsze dziecko?

Znajomych można zmienić, rodziny nie. Przygarniając zwierzę pod swój dach, przyjmujesz kolejnego członka rodziny.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: ^Yuuhi^ »

porównanoie cudowne naprawdę.... człowiek jest wstanie z człowiekiem porozmawiać i dziwną sytuację idzie wyjaśnić. Ze zwierzęciem nie porozmawiasz i nie powie ci ono co jest grane. Jedyne co możesz zrobić to próbowac je oswajać a nie oddawać bo masz taki kaprys i czujesz się urażony bo szczur ma taki charakter a nie inny.
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: noovaa »

lokistealth, może Twój szczur jest chory, dlatego jest spokojny. A może zwyczajnie ma taki charakter. Nie jest wybrakowany ani gorszy. Szczury to ogólnie nie są zwierzątka nakolankowe i taki, co przychodzi do człowieka się miziać trafia się jeden na kilkadziesiąt może. Będziesz żonglować żywymi, czującymi istotami aż znajdziesz drugiego przytulasa ?

Na 20 szczurów jakie miałam, tylko jeden tak na serio chciał kontaktu z człowiekiem. U pozostałych, taką chęć trzeba było długo wypracowywać a i to nie zawsze się dało. Miałam też kilka gryzących, bardzo agresywnych szczurów, skrzywdzonych przez ludzi. One też nie były gorsze, również zasługiwały na to by ktoś je kochał.

To nie gierka na komputer, że można sobie wymienić z kolegą na inną jak się znudzi. To stworzenie które czuje, myśli, kocha i wymaga od Ciebie byś je akceptowała takie, jakie jest. Nie traktuj życia jak przedmiot, bo to co masz w domu i Ci nie odpowiada, czuje i należy się nim opiekować skoro już podjęłaś się tej opieki.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
lokistealth
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 08, 2014 7:40 pm

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: lokistealth »

^Yuuhi^ pisze:porównanoie cudowne naprawdę.... człowiek jest wstanie z człowiekiem porozmawiać i dziwną sytuację idzie wyjaśnić. Ze zwierzęciem nie porozmawiasz i nie powie ci ono co jest grane. Jedyne co możesz zrobić to próbowac je oswajać a nie oddawać bo masz taki kaprys i czujesz się urażony bo szczur ma taki charakter a nie inny.
Wskaż wypowiedź, w której napisałem, że czuję się urażony.
Twoja mama gotuje Ci przepyszny obiad. Ty jesz. A potem odchodzisz bez słowa, zamykasz się w pokoju i unikasz kontaktu. Wymienia Cię na lepsze dziecko?
Nie zamykam się w pokoju, bo sam dążę do relacji z rodzicami.
lokistealth, może Twój szczur jest chory, dlatego jest spokojny. A może zwyczajnie ma taki charakter. Nie jest wybrakowany ani gorszy. Szczury to ogólnie nie są zwierzątka nakolankowe i taki, co przychodzi do człowieka się miziać trafia się jeden na kilkadziesiąt może. Będziesz żonglować żywymi, czującymi istotami aż znajdziesz drugiego przytulasa ?

Na 20 szczurów jakie miałam, tylko jeden tak na serio chciał kontaktu z człowiekiem. U pozostałych, taką chęć trzeba było długo wypracowywać a i to nie zawsze się dało. Miałam też kilka gryzących, bardzo agresywnych szczurów, skrzywdzonych przez ludzi. One też nie były gorsze, również zasługiwały na to by ktoś je kochał.

To nie gierka na komputer, że można sobie wymienić z kolegą na inną jak się znudzi. To stworzenie które czuje, myśli, kocha i wymaga od Ciebie byś je akceptowała takie, jakie jest. Nie traktuj życia jak przedmiot, bo to co masz w domu i Ci nie odpowiada, czuje i należy się nim opiekować skoro już podjęłaś się tej opieki.
Dzięki za odpowiedź :) Dlatego wolę, by szczur miał dom, w którym ktoś będzie potrzebował spokojnego szczura. Do spokojnego szczura takiego jaki u mnie aktualnie mieszka nie potrzeba dużo energii. Ja mam dom, w którym chciałbym ganiać za małymi huliganami :)
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: ^Yuuhi^ »

twoją wypowiedzią są wszystkie twoje posty.. szczur nie spełnia moich oczekiwań = źle mi z tym = wymienie go

co jeśli kolejny ogon wymarzony niebieski będzie też spokojny?
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
lokistealth
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 08, 2014 7:40 pm

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: lokistealth »

^Yuuhi^ pisze:twoją wypowiedzią są wszystkie twoje posty.. szczur nie spełnia moich oczekiwań = źle mi z tym = wymienie go

co jeśli kolejny ogon wymarzony niebieski będzie też spokojny?
A niech będzie spokojny. Byle by chciał w ogóle nawiązać ze mną relację. Ja staram się, staję na rzęsach by to się stało, ale chęć musi być obustronna.
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: Oddam białą samiczkę

Post autor: ^Yuuhi^ »

ale jeśli tej relacji nie będzie chciał nawiązać? Co wtedy zrobisz? wystawisz ogłoszenie tak jak obecnej samiczce?
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”