szczur alkocholik

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
cookieman1984
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 10, 2014 11:28 am

szczur alkocholik

Post autor: cookieman1984 »

puszczam szczury wolno po pokoju jak siedze i ogladam jakis film, ostatnio zauwarzylem ze piwo które pilem zaciekawiło mojego szczurka wiec przestawilem je na stol na ktory do tej pory nie wchodzil, zdazylem wyjsc do lazienki i po powrocie widze jak podpija z mojego kufla, od tej pory nie moge pic przy nim piwa bo jedyne co widzi i go przyciaga to kufel, nie reaguje na nic innego jak juz kufel zobaczy, oczywiscie nie daje mu piwa ale czy to nie jest dziwne zachowanie jak na szczura (samica), samca piwo nie interesuje
Awatar użytkownika
SonamiChan
Posty: 147
Rejestracja: sob maja 03, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: Puck

Re: szczur alkocholik

Post autor: SonamiChan »

Szczurki mają nie tylko różne charaktery, ale też różne rzeczy im smakują, ojciec mojego przyjaciela ma kilka szczurków wykazujących bardzo niezdrowe zainteresowanie wódką/piwem, ale on oczywiście im na to pozwala...
Wydaje mi się to całkiem normalne, że Twój szczurek lubi piwo, ale to dla niej oczywiście BARDZO niewskazane.
Widać po prostu polubiła ten smaczek i tyle... Wybierz się z nią do baru i postaw kolejkę! ^^
Oczywiście ostatnie zdanie to tylko żart, nie popieram alkoholizmu wśród żadnego gatunku.
Ze mną: Leonardo Von Clawington oraz Harold
Cody, Santiago i Davis brykają po drugiej stronie tęczy...
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: szczur alkocholik

Post autor: smeg »

Zachowanie jest normalne, większość szczurów lubi smak piwa. Ale nie powinieneś mu pozwalać na picie, najlepiej zamykać wtedy szczury w klatce albo stawiać piwo poza ich zasięgiem.

Btw - masz razem samca i samicę?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: szczur alkocholik

Post autor: sliwkowapanna »

okazyjnie nic im się jednak nie stanie, to że poliżą trochę czy łykną to takie małe "rozpieszczanie". kiedyś miałam myszkę , która lubiła pić wódkę, nałogowo. Nic jej nie było, żyła ponad 3 lata:)
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: szczur alkocholik

Post autor: akzi »

może twoje dziecko niemowlak jak będziesz miał też polubi smak wódki lub piwka to wtedy sporadycznie zamiast mleka tez możesz dać.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Hexxe
Posty: 126
Rejestracja: sob maja 03, 2014 7:45 pm

Re: szczur alkocholik

Post autor: Hexxe »

Miałam znajomą, która miała szczura alkoholika.. W dosłownym tego znaczeniu. Jak nie dostał swojej porcji robił się agresywny i niespokojny.. Na początku uważała, że to zabawne tak dać się napić szczurowi alkoholu (czasy studyjne i sporo tego alkoholu było) więc z czasem się chyba ogon uzależnił :( Przykre :( Dlatego ja nie daję ani kropli :P
cookieman1984
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 10, 2014 11:28 am

Re: szczur alkocholik

Post autor: cookieman1984 »

szczurki narazie są w osobnych klatkach aż osiągną wiek w którym beda mogly być bezpiecznie wykastrowane i wysterylizowane, puszczane też są osobno, czasem tylko na kanapie z narzeczoną puszczamy je razem ale po 5 minutach samiec próbuje wlazic na samice wiec je rozdzielamy, co do piwa to im nie daje, po tym jak zobaczylem ze samica dobiera sie do kufla stawiam go tak zeby nie miala dostepu
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: szczur alkocholik

Post autor: sliwkowapanna »

podobno do zapłodnienia wystarczy sekunda, dzisiaj widziałam jeden filmik na którym samiec dosłownie jedynie wskoczył na samicę bęc-zapłodniona. co prawda była to planowana ciąża, ale pokazało to jak szybko może dojść do zapłodnienia
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: szczur alkocholik

Post autor: smeg »

Nie można puszczać samca i samicy razem nawet na sekundę! Na pewno ich nie upilnujesz.

https://www.youtube.com/watch?v=qlA9IS3wdCE - to jest ten filmik, o którym mówi sliwkowapanna, przestawiający krycie szczurów w rodowodowej hodowli. Jak widać, to dosłownie sekunda - a wystarczyła, żeby samica zaszła w ciążę.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: szczur alkocholik

Post autor: smeg »

Twoja samica już może być w ciąży, więc proponuję pośpieszyć się ze sterylizacją. Dobrzy weterynarze (np w PulsVecie w Warszawie) bezpiecznie sterylizują już dwumiesięczne samiczki.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”