Tłuścioch i szczupła dziewczynka - ten sam miot

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
karamazov
Posty: 39
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 6:40 pm

Tłuścioch i szczupła dziewczynka - ten sam miot

Post autor: karamazov »

Mam 2 szczury, dziewczyny. Jedna jest strasznie gruba (zawsze była okrągła) druga to szczurek szczuplutki o wadze idealnej jest sprawna, szybka i wygląda na dużo młodszą. Obydwie mają rok i 8 miesięcy, jedzą to samo. Czy to jest możliwe, żeby jakoś wpłynąć na otyłość tej jednej?. W sumie co ja mogę zrobić, są z jednego miotu, dostają to samo a jedna jest po prostu wielka.
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Tłuścioch i szczupła dziewczynka - ten sam miot

Post autor: sliwkowapanna »

wielka nie oznacza otyła, jesteś pewna, że jest o tyła, a nie po prostu duża?:) może ta szczuplejsza więcej się rusza?
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Tłuścioch i szczupła dziewczynka - ten sam miot

Post autor: Kameliowa »

Albo ta mniejsza, jest po prostu mniejsza :) Czasami tak się zdarza. Możesz wrzucić ich zdjęcie?
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Tłuścioch i szczupła dziewczynka - ten sam miot

Post autor: smeg »

Najlepiej karmić szczury raz dziennie, wieczorem po wybiegu, sypiąc ok. 15 g karmy na szczura na dobę. Podczas karmienia wyjmuj grubszą szczurkę z klatki i zabawiaj ją, zachęcaj do ruchu i biegania, a szczuplejsza w tym czasie będzie jadła i powyjada najlepsze smakołyki ;) Grubszą włóż do klatki dopiero gdy szczuplejsza się naje. Do czasu następnego karmienia cała karma powinna być zjedzona - jeśli zostaje, to znaczy, że szczury dostały za dużo. Jeśli posiedzą kilka godzin głodne tuż przed karmieniem, nic im się nie stanie.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
karamazov
Posty: 39
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 6:40 pm

Re: Tłuścioch i szczupła dziewczynka - ten sam miot

Post autor: karamazov »

Gruba jest i duza (to rex) i tlusta. Lesia agut jest ciekawska i zwiedzajaca a Fruzia to by tylko jadla i spala, glowna jej aktywnosc to szukanie michy, a potem to wejsc gleboko pod kocyk owinac sie i przydrzemac ile sie da. Wrzuce zdjecia jutro, pani doktor z Kacprzak powiedziala, ze Fruziak ma obtluszczone nereczki, wiec sie domyslacie - kolos.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Tłuścioch i szczupła dziewczynka - ten sam miot

Post autor: smeg »

A wiesz może ile waży?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
karamazov
Posty: 39
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 6:40 pm

Re: Tłuścioch i szczupła dziewczynka - ten sam miot

Post autor: karamazov »

Smeg patrzac na szczurka z Twojego avatara to chyba mniej :-D Nie zwazyli mi jej tylko powiedzieli ze zarelka to sobie nie zaluje ;-) Lesia tak z 400 gram maks a Fruzia to na oko na pewno ponad 500-550
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Tłuścioch i szczupła dziewczynka - ten sam miot

Post autor: smeg »

Noo, szczurek z mojego avatara to mój rekordowy grubas, ważył ponad 700 g :D
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
karamazov
Posty: 39
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 6:40 pm

Re: Tłuścioch i szczupła dziewczynka - ten sam miot

Post autor: karamazov »

No to taką wagę to ja osiągnęłam tylko z Antoniną, ale to był mój 1szy szczur.

Filmik ze zbliżeniem na brzuszek :D

https://www.youtube.com/watch?v=PToKVbwPubQ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”