Nagła zmiana zachowania

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Alkkoo
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 18, 2014 12:41 am

Nagła zmiana zachowania

Post autor: Alkkoo »

Witam, mam małe pytanko. Otóż mam dwie samiczki - jedna towarzyska, spokojna.. druga - ruchliwa, nigdy nie chce usiedzieć w miejscu, ale też toważyska i miła. Sprawa dotyczy tej drugiej.. zawsze wszędzie latała i niczego się nie bała (każdy w domu mówił, że ma adhd) a od jakiś dwóch dni nagle zrobiła się taka.. hm.. nie wiem jak to określić. Jeśli mają wybieg, to siedzi w miejscu, boi się każdego odgłosu i bardzo często gdy nie jest u mnie na kolanach staje w miejscu i ma taki paraliż ze strachu.
Od momentu jak żyją, warunków im nie zmieniłem, ciągle je wyciągam i rozpieszczam jak mogę. Wie ktoś dlaczego mogła nastąpić taka nagła zmiana?
Pozdrawiam :)
Alkkoo
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 18, 2014 12:41 am

Re: Nagła zmiana zachowania

Post autor: Alkkoo »

Dodam, że zaufania do mnie nie straciła.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nagła zmiana zachowania

Post autor: Malachit »

A w jakim jest wieku? Może to przez chorobę, a może przestraszyła się jakiś nowych bodźców - dźwięków, zapachów. Czasami zaś ciężko powiedzieć, co spowodowało strach u szczura, bo niby nic się nie wydarzyło, a zwierzak zachowuje się, jakby zobaczył ducha.
Wyszukiwarka nie gryzie
Alkkoo
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 18, 2014 12:41 am

Re: Nagła zmiana zachowania

Post autor: Alkkoo »

Ma mniej niż rok, ale blisko jej do tego :p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”