Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: unipaks »

valhalla pisze: do aguta podchodzi i - pac! Łapką w łepek. I jeszcze raz - pac! Agutom niestety to wystarczy...
No wiesz... ::) Mnie też by wystarczyło :P Choć do "pochopnych" nie należę ;) :D
Wyściskaj towarzystwo świątecznie :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: gosja1 »

A kto normalny by sobie pozwolił na ciągłe pacanie w głowę? ;D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Hehe, macie rację, ale mam też szczury, które są lub chociaż były kiedyś bardziej cierpliwe ;) Czmyś kiedyś był cierpliwy (zanim dorwały się do niego małe aguty), Froda bardzo trudno było rozzłościć... Mlekołak też jest cierpliwym chłopcem, nie rwie się do walki. Ale aguty to co innego, one sobie nie dają w kaszę dmuchać. Co pozostaje robić... nie ma głębokich ran, więc drobne ranki dezynfekujemy i prawimy kazania o manierach czarnemu urwisowi. Udaje, że rozumie... i idzie dalej robić swoje ::)

Cieszę się z tego o tyle, że przestał już być wystrachany, na luzie biega ze wszystkimi. Tylko żeby tym zaczepianiem nie napytał sobie biedy...
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Arau »

Zachowuje się jak typowy jedynak, któremu wszystko wolno i rodzice zawsze wybaczą :P
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Arau pisze:Zachowuje się jak typowy jedynak, któremu wszystko wolno i rodzice zawsze wybaczą :P
Mnie to przypomina sytuację, kiedy miałam 10 lat i pojechałam na wakacje do babci pod Warszawą. Często mnie zabierała do wujka i cioci, którzy mieli syna (teraz mają pięciu). Mój kuzynek jest chyba z 4-5 lat młodszy ode mnie. Wkurzał mnie nieustannie, ale tylko, kiedy nikt nie patrzył. Babcia oczywiście mi nie wierzyła, bo on młodszy i powinnam ustępować, zresztą zawsze stała po stronie rodziny ze swojego miasta, mimo że to ja jestem wnuczką (temat na inną historię, inne forum i w ogóle).

W końcu popchnęłam gnoja na beton, cały tyłek miał obtarty. Było warto, mimo awantury, jaka potem nastąpiła.

(A teraz to go nawet bardzo lubię, fajny chłopak z niego wyrósł ;) )

Tak więc prowokować starszych nie należy!
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia! Niech ogony mówią ludzkim głosem... chyba, że będą zbyt zajęte konsumowaniem świątecznych smakołyków ;)

Opowieść wigilijna w wersji szczurzej "się pisze" - tzn. na razie w mojej głowie, ale może jutro zdołam przelać na komputer ;)

A na razie - najlepsze życzenia dla wszystkich ogonów od moich ogonów, czyli: Czmysia, Człapka, Trzpiotka, Mlekołaka, Szkodnika, Ryjka, Węgielka i naszego sympatycznego gościa Kluska :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Obrazek Obrazek Obrazek

Taką sielankę mamy od wczoraj - z przerwami na wybieg i jedzenie, ale cały czas są razem. Węgielek i Mlekołak - najlepsi przyjaciele :)

I widać, jak Węgiel urósł... między nimi jest różnica 5 miesięcy z kawałkiem, a zobaczcie, niewiele już mu brakuje do Mlekołaka :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Arau »

Słodki widok:) U mnie jest podobnie, przytulańce i iskanko, widocznie w okresie świątecznym następuje zawieszenie broni :)
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Mamy dzisiaj urodziny! I to liczne, bo połowa chłopaków świętuje. Data jest umowna, w przypadku Mlekołaka i Kluska bardzo prawdopodobna, bo trafili do nas w wieku ok. 3 tygodni, w przypadku haszczków jest to „coś około”, bo mieli już te 3 miesiące i trudno ustalić co do dnia.

A zatem – Mlekołak, Klusek, Ryjek i Szkodnik skończyli ROK!

Panowie trzymają się świetnie. Klusek robi postępy na wybiegach, więc osoba, która go zaadoptuje, będzie miała łatwiejsze zadanie z dołączeniem go do stada. Musi wprawdzie biegać bez agutów (nie tolerują go i już), ale z pozostałymi chłopakami dogaduje się coraz lepiej.

Mlekołak jest alfą i to alfą cudownym. Czułym i kochającym jak Frodo. Scala stado i obecnie już coraz rzadsze są opiski i przepychanki między Węgielkiem a Czmysiem. Coraz częściej śpią wszyscy razem, miłość i spokój to najlepsze słowa, jakimi można opisać to stado.

Ryjoszkodniki żyją sobie w swoim dwuszczurzym świecie, nie bacząc na to, co dzieje się poza klatką. Własny brat to jak własny ogonek – fajnie, że jest, ale jeden wystarczy. Ryju ma strupa na pupie – nie wiadomo skąd, nie wiadomo po czym. Ale się goi.

Czmyś skończył 2 lata i 3 miesiące. Postanowił jednak, że nie będzie się starzał. Jest tym samym szczurem, co pół roku temu, jeno trochę szczuplejszym i dzięki temu żwawszym. Leniuch z niego jak zwykle, ale łagodny i kochający. Człowiek jest fajny, bo przynosi jedzenie i głaszcze. Szczur jest fajny, bo można się na nim położyć, przytulić i pospać. A ten czarny wypłosz jest dodatkowo fajny, bo iska.

Mówiąc o czarnym wypłoszu... Węgiel rośnie. Nie tylko wzdłuż... Wg mojego męża wyrośnie na gambiana jak aguty. Stąd jego ostatnia ksywa – dumbian. Jest też już całkiem wyluzowany i nie boi się nikogo. Na wybiegach prześladuje aguty, ale już nie wali po łbie. Teraz chce się zaprzyjaźnić. Co za tym idzie – Człapek ma regularnie lizane jajka, a Trzpiotek – regularnie osikiwany grzbiet. Aguty są zaskoczone, że istnieje szczur, który się ich nie boi i z uporem maniaka próbuje nawiązać kontakt. Dziabów na ogonie już nie ma, bo osikiwanie i lizanie jajek to nie aż taka zbrodnia, żeby aguta wkurzyć.

Trzpiotowi i Człapowi stuknie jutro rok i 5 miesięcy. Tłuściochy ani myślą chudnąć, co doprowadza mnie do drżenia rąk i siwych włosów. Naprawdę nie chcę, żeby mieli problemy z sercem na starość. Nie zapasam szczurów – Mlekołak i Węgiel mają normalną wagę, Czmyś po schudnięciu wygląda idealnie, haszczki to trochę inna historia, bo są drobniutkie, ale też nie są to kule do kręgli, tylko szczury... nie. Aguty mają inny plan. Przerosnąć gambiany, o to chodzi!

No i tak to się u nas dzieje... a wieczorem świętujemy urodziny :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Arau »

No to najlepszego jubilatom dużym i małym :)
Dumbian - cudnie :P Może jeszcze oswoi Aguty i zaraz będziesz stada łączyć ;P?
Czmysiowi kolejnych lat bez starzenia się życzę :)
A Trzpiot i Człapek może po prostu mają taką urodę i nic nie zrobisz...
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: unipaks »

Najszczurszego dla chłopaków, i tych młodszych, i tych młodych duchem :) Niech im zdrówko dopisuje i przyjemności rozpieszczają; proszę je ode mnie i naszych bab serdecznie wygłaskać :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Dziękujemy serdecznie za życzenia :) Wszystko wymiziane, wyściskane, wycałowane. I najedzone ;)

Zdjęć z naszego świętowania niestety nie mam dużo... wszystko klapa! Tzn. uczta udała się w pełni, każdy szczur po skonsumowaniu swojej części leżał zadowolony jak naleśnik i ani myślał biegać... ale i ciasto mi się rozwaliło, i aparat padł w trakcie robienia zdjęć... kilka tylko mam, ale coś tam widać ;) Niestety Klusek się nie załapał, bo biegał już po tym, jak aguty wróciły do siebie... ale ręczę, że swoją część dostał i zjadł ze smakiem :)

Stójeczki:
ObrazekObrazek

Ryjek, Łaś:
ObrazekObrazek

Dumbian:
ObrazekObrazek

Kaptury w roli głównej:
ObrazekObrazek
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Zważyłam dziś chłopaków i... aguty marsz na dietę. Tzn. już wczoraj postanowiliśmy, że dłużej tak być nie może, trzeba odchudzić, zwłaszcza Człapa. Teraz to już nie ma odwrotu. Będzie foch i wściekłe zgrzytanie ząbkami, ale wyjdzie im to na zdrowie.

Czmyś (2 lata i 3 miesiące) - 614g (i bardzo dobrze)
Mlekołak (rok) - 534g (i też dobrze, długa z niego łasiczka)
Klusek (rok) - 490g (mniejszy jest od brata)
Szkodnik (rok) - 514g (przerósł brata...)
Ryjek (rok) - 500g (ładnie wygląda, nie za grubo, nie za chudo)
Węgielek (7,5 miesiąca) - 464g (dumbian, mówiłam...)
Człapek (rok i 5 miesięcy) - 764g (bez komentarza)
Trzpiotek (rok i 5 miesięcy) - 652g (lepiej niż poprzednio, ale nadal tłuścioch)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: odmienna »

Ooo!: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e25 ... 7c842.html O! o! o!: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/212 ... 7310e.html Czmysiula! :-*
A jak Mlekołak zmężniał! Moim zdaniem, to jeden z tych Alf Znakomitych, co się im rządzić nie chce, ale kiedy trzeba....

Obcowania z Agutami, to Ci najnormalniej zazdroszczę .
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

No, aguty są fajne, chociaż charakterki mają. Ostatnio Człapek stanowczo zakazał budzenia go ręką podczas dnia pod groźbą dziaba. Jakoś bardzo głęboko nie gryzie, ale zęby ma ostre, bestia ;) Ale są kochani, człowieka uwielbiają, nawet jeszcze od wczoraj focha nie strzelili, choć dietą ich katuję...

A Czmysiula to faktycznie cudny szczur. Już trzecie Święta był z nami :D Jak na niego patrzę, to widzę młodego szczura, aż muszę sobie przypominać, że on ma ponad 2 lata. Sprawny, łapki dobrze działają, apetyt dopisuje, a nawet łagodniejszy się zrobił i przyjaciół swoich tuli. Dumna jestem z niego i myślę sobie, że Froduś tam na niego z góry patrzy i też się cieszy, że jego kumpel jest zdrowy, żwawy i szczęśliwy mimo wieku.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”