Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Bardzo proszę o kciuki za Trzpiotka.

Nie chcę mieć racji, ale wygląda mi na wczesne objawy przysadkowe. Dowiem się dziś więcej u weta - mam nadzieję.
Myje się, pije z poidełka i je, więc nie jest aż tak źle, ale ze względu na wydarzenia ostatnich 4 miesięcy bardzo się boję. Zwłaszcza, że Trzpiot nie ma jeszcze 1,5 roku.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Entreen »

No nie, nie, nie, nie wierzę, Trzpiot??? Ani się waż!

Kciuki mocno zaciśnięte :/
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Arau »

Trzymamy, oczywiście... Za Ciebie też...
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Eve »

Boże Vallhala nie strasz ..
Kciuki - oczywiście !
Co się dzieje ?
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Łazi tak trochę nieporadnie, bez celu. Czasem mu się delikatnie łapki rozjadą. Wczoraj zadek mu zleciał z półki na hamak podczas przechodzenia z koszyka na półkę. Mruży oczka, zgrzyta zębami, trochę się puszy. Tak trochę... niefajne te objawy.
Trzyma jedzenie w łapkach, pije z poidełka, myje mordkę. Potrafi się wspinać. Nie jest więc tak źle, ale po Frodzie i Lizawce wolę na zimne dmuchać.

Dziękuję Wam za kciuki, napiszę wieczorem po powrocie, jak już coś będę wiedzieć.
Przede wszystkim chodzi mi o to, by bracia byli razem. Człap i Trzpiot to jeden szczur w dwóch ciałach. Muszą być razem po prostu...
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: ol. »

Niechże to będzie jakieś trzpiotowanie Trzpiotka, żadnych tam...
Trzpiotku, słyszysz ?
Tak kciukam, czekając na wieści.

I jeszcze także spóżnione, ale serdeczne - Poczwórnego Najlepszego dla Roczniaków ! :)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

No, Trzpiot (i Człap, wzięty jako wsparcie duchowe i dodatkowy termofor) już w domu :)

Objawy wskazują na przysadkę albo problemy z wątrobą. Mieliśmy wybór - podać od razu Galastop lub robić badanie krwi i poczekać do wyników. Przemyśleliśmy to i przedyskutowaliśmy pokrótce, ale oboje byliśmy z mężem tego samego zdania - jedziemy z Galastopem. Jeśli nie będzie pomagał, można zrobić badanie krwi. Ale jeśli to przysadka, to tym razem, po stracie dwóch ukochanych szczurów, nie chcemy się już "spóźnić".
Może kto inny podjąłby inną decyzję, my - po naszych doświadczeniach z poprzednimi szczurami - nie umielibyśmy już chyba czekać. Zwłaszcza, że jeśli to guz przysadki, to złapaliśmy go we wczesnym stadium i mamy duże szanse.

Ogólnie stan Trzpiota nie jest zły. Teraz troszkę napuszony siedzi, ale poza tym śmigał u weta aż miło :) Właśnie pił wodę z poidełka, dziś dałam mu parę smakołyków i trzymał je w łapkach. Tylko był bardzo niezadowolony z Galastopu, bo mu nie smakował, ale to ponoć normalne. Będzie pewnie trochę kłopotów z podawaniem, ale mam nadzieję, że damy radę.

Trzpiocik właśnie władował się do górnego domku w klatce, więc jakoś tam się wspina :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Eve »

Vallhala ja daje Galastop w nutri i mocno mieszam bo on jest oleisty - dosłownie łyżeczka nurti i podaje z palca. Trochę to trwa bo zanim wychlipie mija z 20 minut ale wiem że wciągnie wszystko. U nas Galastop sprawił cuda i Wam też tego życzę ! Trzpiotek kumaj czaczę Kamracie :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Arau »

Aby tym razem to nie była przysadka... masz takiego pecha do szczurzych móżdżków :(
Trzymaj się łobuzie, nie strasz nas!
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Jeśli to nie będzie przysadka, to będzie wątroba. Nie wiem, co gorsze.
W tej chwili to już chyba wolę przysadkę pod tym względem, że zaczęliśmy leczenie i walczymy z paskudztwem. Mamy 2 dawki Galastopu, Trzpiot umówiony jest na kontrolę za tydzień. A chcę, żeby mu się jak najszybciej poprawiło.

Człapek jest opiekunem na medal :) Tuli brata, iska, wycierał mu dziś pyszczek po Galastopie :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: madziastan »

Ojej jakie wieści, także trzymam kciuki i niech wyzdrowieje!!!!
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: ol. »

valhalla pisze:Jeśli to nie będzie przysadka, to będzie wątroba. Nie wiem, co gorsze.
hmm... a ja nadal będę kciukać za jakąś trzecią opcję :)
taką która zostawi Trzpiotka w spokoju i w braterskich ramionach

nade wszytsko jednak - niech się chłopak lepiej poczuje, bo to najważniejsze :)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Z Trzpiotem nie jest źle :) Nie widzę jeszcze wielkiej poprawy, ale widzę brak pogorszenia, a to cieszy.
Je, pije, wspina się z trudem, ale się wspina :) To najważniejsze.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Eve »

Chmurka wysyła Zderzacz Hadronów do Trzpiota ! :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Dziękuję Eve :-*

Trzpiot ma apetyt zupełnie niewskazujący na chorobę ;) Wcina wszystko, co mu się podsunie. Tylko niestety braterska opieka nie obejmuje dzielenia się żarciem... czasem muszę wyciągać Człapa z klatki, żeby Trzpiot zjadł swoją porcję. Zwłaszcza, że dostaje bardziej kaloryczne rzeczy niż Człapek, bo jemu anulowałam dietę, a Człapkowi nie...

Łapki trochę psikusów mu robią. Ale dzielnie stara się trzymać jedzenie. Raz w jednej, częściej w obu... Opracował metodę jedzenia przy trzymaniu w dwóch łapkach i jednoczesnym opieraniu ich o podłoże. Zachowuje równowagę i komfort jedzenia :)

Dziś druga dawka Galastopu :) Mam nadzieję, że Trzpiotek grzecznie wypije.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”