[PORFIRYNA] wycieki z nosa i oczu

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sukkuba
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 20, 2004 4:58 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: sukkuba »

To te starsze są chore a raczej jeden.Zresztą zdazyly im sie pare razy stresy większe niz zabawa (bijatyka) i ciecz nie leciała.
:]
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Gosik »

Dzisiaj pies (jamnik) sąsiadów wpadł do mojego pokoju i zaatakował klatkę. Tequilla od razu miała cały nosek ubabrany na czerwono...jeszcze go sobie nerwowo łapkami rozsmarowała - wygląda jakby jej ktoś mordę na pomarańczowo pomalował ;)

A jak mi wielkie tomisko wczoraj na podłogę z hukiem spadło, to aż z pięterka zleciała (właśnie zaglądała na dół :roll: ), ale porfirynka sie nie pojawiła.

Tyle
sukkuba
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 20, 2004 4:58 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: sukkuba »

No własnie a moje w takich sytuacjach nie mają tej cieczy. Najczesciej z nocy jak sie leja jest troszke koło noska ale to itak bardzo mało. Im sie to nie leje im mala kropelka wycieka.
:]
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Gumcia »

krew z noska-mim szczurkom też krewka z noska cieknie, i z oczka też.
Weterynarz powiedział że to jest „pęknięte naczynko krwionośne błony śluzowej, szczurek jest osłabiony, lub brakuje mu witamin“ Najlepiej jakbys mu dawaj więcej marchewki zawierającej witamine K-dzięki niej krew krzepnie. Moim szczurkom to dawaj, i było OK
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: krwiopij »

z calym szacunkiem, ale zmien weterynarza... mowie najzupelniej powaznie i bez zlosliwosci... niestety malo ktory wet zna sie na leczeniu szczurow... ten najwyrazniej sie nie zna...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Gumcia »

ten weterynarz jest najlepszym weterynarzem w przychodni, a nie mam jak iść do innego. Nie mam auta, a inne weterynarie są daleko. Ale wielkie dzięki za ostrzezenie. Pozdro. pa
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
sukkuba
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 20, 2004 4:58 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: sukkuba »

ja dla moich szczurków musze jechac do weta kawał drogi wiec nie mów jak bo auta tesh nie mam (a i z forsą kiepsko).Nie bede chodziła do bylejakiego tylko dlatego ze jest blisko )przyjmuje dwie klatki odemnie).nawet ja wiek ze nie sa to pekn8ięte naczynka. Po wstępnej rozmowie z wetem przez telefon dowiedziałam sie ze ta krew z nosa to albo to o czym mówiliscie albo uczulenie. Tak czy tak musze sie stawić z maluichem na wizyte. Narazie przyjmuje witaminki i wydaje mi sie ze wszystko zaczyna sie stabilizoować. drugi szczur nie ma juz wogle wycieków z noska (ufff troszke mi na sercu lepiej) Jestem dobrej myśli.
:]
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Gumcia »

Aha
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
sukkuba
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 20, 2004 4:58 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: sukkuba »

Przy okazji przepraszam ze post dodał sie tyle razy moja myszka swiruje po tym jak ostatnio bawiły sie nia szcurki:D ma nadzieje ze moderator wykasuje....jeszcze raz bardzo przepraszam.
:]
Kacha
Posty: 305
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 1:53 pm

czerwone plamy

Post autor: Kacha »

Mój szczurek ostatnio na białych częściach swojej kapturowej sierści ma czerwone plamy. Znaczy nie plamy, to wygląda tak, jakby miał sierść przybrudzoną czymś czerwonym. To wygląda na krew, ale ranek nie ma. Śladów porfiryny na nosku też brak.
"Doświadczenia innych osób nie są pomocą: czyjaś śmierć nie uczy nas umierać,a narodziny kogoś innego nie pomogą w przyjściu na świat"
agusia850
Posty: 69
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:05 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: agusia850 »

może to jest krew z mocze tak jak u mojej szczurzycy??
Zawsze w moim sercu [']['] Moje dwie milości : Ruda i Ritka :* :* ['][']

Moje dwie kolejne milosci - Czarna & Biala :* :*
Kacha
Posty: 305
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 1:53 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Kacha »

nie, zauważyłabym
"Doświadczenia innych osób nie są pomocą: czyjaś śmierć nie uczy nas umierać,a narodziny kogoś innego nie pomogą w przyjściu na świat"
Alispo
Posty: 473
Rejestracja: śr sty 14, 2004 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Alispo »

a masz jednego szczuraska?jak wiecej to moze inne wycieraja nosy o jej futerko? :wink: mysle,ze to jednak moze byc porfiryna,tylko starannie wycierana :wink:
zostaly tylko koty i papugi....
[']: Rocky,Gaja,Gryzelda,Maja,Doti,Arka i Tosia
http://tailending3.blog.pl
http://www.empatia.pl
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Gosik »

Też mi się tak wydaje...Ale napisz jak duże są te plamy i gdzie dokładnie.
Bardziej pomarńczowe, czerwone czy brązowe?
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Dixi »

Jedz do weta, a nie pytasz nas o porady. My mozemy polecic jakies witaminy i to wszystko, ale i tak wszyscy Ci doradza, zebys udala sie jak najszybciej do weta od malych zwierzatek!
Pozdrawiam,
Aguśka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”