Labiki z akcji listopadowej 2011

Zaadoptuj szczurka z laboratorium, z wszelkich interwencji! Dostęp do działu mają wszyscy, ograniczenia dotyczące tworzenia nowych tematów.

Moderator: Junior Moderator

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 55 szczurków z laboratorium !!

Post autor: klauduska »

szczurzabawnystwor szuka i to sporo.
Awatar użytkownika
franca.hela
Posty: 0
Rejestracja: wt gru 13, 2011 9:50 am
Lokalizacja: Katowice/ Zabrze

Re: 55 szczurków z laboratorium !!

Post autor: franca.hela »

Chętnie bym przygarnęła jakąś dziewuszkę o ile znalazłby się transport na Śląsk, ewentualnie do Krakowa bo znajomy "kursuje" do krk 2-3 razy w tyg. ;) Gdyby ktoś miał akurat w planie wycieczkę w okolice Katowic to pw proszę:) oczywiście chętnie dam się przemaglować wzdłuż i wszerz na temat warunków jakie bym zapewniła śnieżynce:)
PannaZmokraGlowa
Posty: 4
Rejestracja: pt gru 16, 2011 11:26 am

Re: 55 szczurków z laboratorium !!

Post autor: PannaZmokraGlowa »

Nie mogę założyć nowego wątku...
12 szczurasów, które chcą zakosztować życia poza laboratorium czeka na dom. Brały udział w moim eksperymencie (dostawały tylko zastrzyki, żadnych operacji). To zdrowe, urocze, 3-miesięczne pieszczochy w wersji black&white. Dostały skierowanie na eutanazję, ale do następnej środy (22.12) mogę je zatrzymać. Jeśli macie ochotę na dobry uczynek świąteczny - 12 ogonków czeka. Ślijcie dalej, proszę. 4 stycznia kolejne 12 zwierzaków do oddania w dobre ręce, które pomiziają po brzuszku i podrapią za uszkiem.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: 55 szczurków z laboratorium !!

Post autor: zuzka-buzka »

PannaZmokraGlowa pisze:Brały udział w moim eksperymencie (dostawały tylko zastrzyki, żadnych operacji).
Ta, ciekawe co miały wstrzykiwane. ::) Najlepiej wziąć, wstrzyknąć nie wiadomo co, a później uśpić. Jesteś w stanie określić co im podawano i jaki był cel "doświadczenia"?
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: 55 szczurków z laboratorium !!

Post autor: carrie17 »

No i przede wszystkim gdzie są, tak samo w Warszawie? I może jakiś kontakt do Ciebie?
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 55 szczurków z laboratorium !!

Post autor: klauduska »

dziewczyny. nausicaa i ja dowiadujemy się więcej n/t tych szczurów, jak będzie cokolwiek wiadome i "co dalej robimy", to da któraś z nas znać.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: 55 szczurków z laboratorium !!

Post autor: zuzka-buzka »

Ok, to czekamy na informacje.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
PannaZmokraGlowa
Posty: 4
Rejestracja: pt gru 16, 2011 11:26 am

Re: 55 szczurków z laboratorium !!

Post autor: PannaZmokraGlowa »

zuzka-buzka pisze:
PannaZmokraGlowa pisze:Brały udział w moim eksperymencie (dostawały tylko zastrzyki, żadnych operacji).
Ta, ciekawe co miały wstrzykiwane. ::) Najlepiej wziąć, wstrzyknąć nie wiadomo co, a później uśpić. Jesteś w stanie określić co im podawano i jaki był cel "doświadczenia"?

Szczury miały podany MK-801- non-competitive antagonist of the N-methyl-d-aspartate (NMDA) receptor. Zajmuję się badaniem pamięci i taki też cel mają moje eksperymenty. Poprzednie polegały na wywołaniu udarów mózgu u szczurów, co kończyło się śmiercią/ poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Wymogi wszelkich komisji etycznych są takie, że po doświadczeniu zwierze jest usypiane. Po raz pierwszy zdecydowałam się oddać zwierzaki w "dobre ręce" i jak się okazuje wcale nie jest to takie łatwe.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: 55 szczurków z laboratorium !!

Post autor: zuzka-buzka »

PannaZmokraGlowa pisze:Poprzednie polegały na wywołaniu udarów mózgu u szczurów, co kończyło się śmiercią/ poważnym uszczerbkiem na zdrowiu.
Pisz tu takie ciekawe rzeczy, a chyba zjem Cię żywcem.

To wcale nie jest takie łatwe, bo przecież te szczury miały jakieś świństwa podawane. Większość z nas jest przeciwna eksperymentom takim jak m.in. podałam w twoim cytacie. -.-
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: 55 szczurków z laboratorium !!

Post autor: zuzka-buzka »

Przepraszam za post pod postem.

Dla ciebie to tylko "przedmioty" do eksperymentów, dla nas to najprawdziwsi przyjaciele.
Niektórych ludzi nigdy nie zrozumiem.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 55 szczurków z laboratorium !!

Post autor: szczurzyca. »

Zuzka, ale co chcesz osiągnąć pisząc tu tak? PannaZmokraGlowa napisała mi, że sama ma samice a to są same samce i chce im pomóc bo się do nich przywiązała. nic im nie grozi, bo to były badania behawioralne, dostawały zastrzyk i były obserwowane i nic im z tego powodu nie grozi. tez nie popieram takich testów, ale pisanie tego nic nie pomoże w tej sprawie.
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: 55 szczurków z laboratorium !!

Post autor: zuzka-buzka »

Dobra, nie ważne, ale dla mnie to normalne nie jest, jak ktoś stara się wywołać śmierć szczurów...
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
PannaZmokraGlowa
Posty: 4
Rejestracja: pt gru 16, 2011 11:26 am

Re: 55 szczurków z laboratorium !!

Post autor: PannaZmokraGlowa »

Zuzka ja nie wiem ile masz lat, ale Twoja samoswiadomosc jest znikoma. Bierzesz jakies lekarstwa? Witaminy? Myjesz twarz zelem, stosujesz krem? Wszystko bylo testowane na zwierzetach, ktore zginely. Firmy testuja leki na zwierzakach, zeby ratowac ludzi, testuja kosmetyki, zeby zarabiac pieniadze. Sama w tym bierzesz udzial kupujac ich produkty.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: 55 szczurków z laboratorium !!

Post autor: zuzka-buzka »

Może i lat mam niewiele, bo tylko 14, lekarstw żadnych nie biorę, miałam brać na astmę, bo ją mam, ale tak jak mówisz były testowane na zwierzętach, więc ich nie biorę i mam gdzieś konsekwencje. Nie maluję się, a szamponów i żeli używam tylko tych, do których produkcji nie ginęły tysiące szczurów. Lepiej nie dyskutujmy tutaj, bo to wątek adopcyjny. ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: 55 szczurków z laboratorium !!

Post autor: Paul_Julian »

Przestańcie offtopować, bo pogryzę
Jak chcecie sie kłócić czy dyskutować o doświadczeniach to nie w tym temacie.
PannaZmokraGłową mogła nic nie napisać o innych testach i udawać , ze wszystko jest ok. Ale napisała.
Prawdą jest, ze jesli nie kosmetyki, to inne rzeczy (leki) są testowane, legalnie lub nie. Klótnie tutaj nic nie dadzą, tak jak pisze Szczurzyca. I oczywiście, ze większość jest przeciwna, ale to trzeba wtedy pisac petycje, nie kupowac danych produktów itd.

Również nie pochwalam eksperymentów. Ale to można grzecznie napisać PM do Panny i zapytać co właściwie robi, czym sie zajmuje, poznać eksperyment od środka. Niektore badania wymagają doświadczeń, bo robi sie je np. po raz pierwszy. Ale sporo jest powtarzanych cały czas i zupelnie bezsensownie. I z tego co wiem, to najczęsciej są to testy dużych koncernów kosmetycznych, a nie medycznych (ciekawa sprawa, że wszelkie testowane kosmetyki i dla alergików uczulają mnie natychmiast).

Nie da sie uciec od robienia testów medycznych, sami o nich czytamy choćby na http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/ I to dzięki takim testom jestesmy w stanie stwierdzić , ze dany lek pomoże człowiekowi lub szczurowi, że dana dawka promieni rtg jest bezpieczna dla szczura albo inne mądre rzeczy.

Sobie pozrzędziłem.

Czekamy na domki!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ratuj szczury!”