Tekla w ciąży..

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Tekla w ciąży..

Post autor: limba »

[quote="aleksandra_w"], oberwało sie im, za to że nei oddzielali dziewcząt od chłopców, po czym pani powiedziała że jak nie znajdę dla nich domków, to wezmą je.[/quote]
Tak to dla nich niezly interes. Raz Cie tak naprawde odprawili z kwitkiem bo pewnie i tak szczurow nie rozdziela, dwa Ty oddasz za darmo wychuchane, wykochane maluchy a oni je sprzedadza. Znajac zycie plciami nie rozdziela i powtorka z rozrywki. A takie zdrowe szczuraski to kasek dla terrarystow (jak pisaly dziewczyny wczesniej). Dlatego nie rob tego...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
aleksandra_w
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 31, 2006 9:56 am

Tekla w ciąży..

Post autor: aleksandra_w »

Dobrze, obiecuje nie oddawac maluszków do sklepu,macie rację z tym wszystkim.

*Tekla zachowuje się jak szalona. Jak nie siedzi z maluszkami, to je, jak nie je to siedzi z maluchami. Wiem ze to dobrze. Dobra mama z niej. Teraz ja, jako babcia szkole się, co jej podawać do jedzenia, kiedy będę mogła oglądać maluchy, zastanawiam sie, czy nic im nie jest ze tak piszcza..

Najtrudniejsze w tym wszystkim jest to, ze Tekla jest oswojonaw stopniu baardzo minimalnym, tzn bierze mi jedzenie z reki, tak wiec kazda moja proba dotarcia do malych ogonkow bedzie bardzo stresujace dla mnie, a tym bardziej dla mamusi.

DAMY RADĘ! Dzisiaj pod wieczórpostaram się zobaczyć ile tego maleńskiego szczęscia kryje się w gniazdku

Pozdrawiam was wraz mamuśką i ogonkami.


aha, mam pytanie.
Bo ja już mam szczura, Zośke, ona jest u mnie dwa lata. Moje pytanie brzmi, czy w momencie jak zostawię sobie jednego ogonka nowego, to czy mogę malucha, Tekle i Zośkę "poznać" ze sobą? Czy Zośka nie jest na to za stara? Dodam, ze nigdy nie miała kontaktu z zadnym innym ogonkiem, jest prawie całkowicie ślepa, oraz niesamowicie łagodna.


To chyba tyle, w razie czego odezwę się znowu:)
Moje grubasy
za TM:Zocha (18.09.2004-28.10.2006)
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Tekla w ciąży..

Post autor: an »

Zoska nie jest za stara :) do poznania musisz jednak doprowadzic na neutralnym terenie, zeby zaden ze szczurkow w danym momencie nie czul sie szefem...

jesli chodzi o liczenie maluszkow, to proponuje wywabic mame z klatki, niech sobie pobiega po pokoju. nastepnie sciagnac gore klatki, zeby zostala sama kuweta i dopiero wtedy liczyc maluchy. niech mama ma do nich swobodny dostep, czyli nie wynos kuwety z pokoju. niech stoi na podlodze. jesli mama bedzie chciala wrocic do maluchow, to wroci. poki nie ebdzie Ci dawala jednoznacznych sygnalow, ze nie chce, bys pakowala lapki do jej dzieci (np. nie zacznie ich przenosic w inne miejsce, lub Cie podgryzac), to nie ma problemu :) ale tez nie rozwlekaj tej akcji za bardzo w czasie, zeby sie mamuska nie denerwowala :)

pozdrawiam i zycze powodzenia
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
aleksandra_w
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 31, 2006 9:56 am

Tekla w ciąży..

Post autor: aleksandra_w »

ufff, dzisiaj pierwsze widzenie... Tak więc panowie i panie, mam 8 nowych mieszkańców! Maleństwa wyglądają BARDZo okazale, widać że są zdrowe, silne po mamusi :)
Mama była troszkę zaniepokojona tym, że wkładam wjej gniazdo palce i dotykam maluchów, ale wydaje mi się,że mi troszkęzaufała, i poszła sobie pobuszowac na sekundkę pozwalajac mi tym samym obejrzenie jej ogonków.

I wiecie co? To,że mogę obserwować maluchy, i Tekle, jak są razem to to jest naprawde piękne, nie zdawałam sobie sprawy że aż tak.

ale ale...

a oto światowa premiera małych kluseczek!

http://reborn.w.interia.pl/szczury/kluchy2.jpg

http://reborn.w.interia.pl/szczury/kluchy1.jpg


:thumbleft: :thumbleft: :thumbleft: :thumbleft:


(dodane po doslownie kilku sekundach)

Patrzę na drugie zdjęcie, i widzę tam ich....9? a Wy? :D :D
Ostatnio zmieniony ndz wrz 03, 2006 4:16 pm przez aleksandra_w, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje grubasy
za TM:Zocha (18.09.2004-28.10.2006)
Awatar użytkownika
casie
Posty: 344
Rejestracja: pn sie 08, 2005 3:16 am
Lokalizacja: Łódź/Skierniewice

Tekla w ciąży..

Post autor: casie »

:D Gratuluje mamusi i babci... :thumbleft:
Jakie piekne... :oops:

Jak tak podpowiedziałas, to może rzeczywiście ich jest 9... no to zycze duzo zdrowka i siły :przytul:
"Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić"
Już odeszły: Scream, Guti, Albi, Bundy, Marcel, Rati, Snowi i Winky
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

Tekla w ciąży..

Post autor: nefretete »

Piękne maluszki :zakochany:
życzę dużo dużo zdrówka dla maluchow i mamusi :hihi:
niech rosną szybko i zdrowo ;)
nefretete
black_tequila
Posty: 27
Rejestracja: wt cze 13, 2006 10:42 pm

Tekla w ciąży..

Post autor: black_tequila »

GrAtUlAcJe!!! :zakochany:
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Tekla w ciąży..

Post autor: mazoq »

widzę że będą kaptury, a na pewno nie będzie niczego jasnego... jeśli wszystkie kluchy mają ciemne oczka... teraz trzeba czekać na ofutrzenie :thumbleft:
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

Tekla w ciąży..

Post autor: zona »

9 jak nic, teraz tylko czekać na określenie płci maluchów i ofutrzenie;)
Ostatnio zmieniony ndz wrz 03, 2006 10:55 pm przez zona, łącznie zmieniany 1 raz.
tygrys1985
Posty: 615
Rejestracja: wt cze 06, 2006 10:09 pm

Tekla w ciąży..

Post autor: tygrys1985 »

A ja jednak widzę 8...

GRATULUJĘ KLUSECZEK!!!
Koperek
Posty: 95
Rejestracja: śr cze 28, 2006 11:44 am

Tekla w ciąży..

Post autor: Koperek »

Mnie się też wydaje że jest 8 ;)

Słodkie różowe kluchy :zakochany:
"...bo cuda się zdarzają, nie wielkie lecz te małe tylko tego nie dostrzegamy, bo nie chcemy a powinniśmy"

Niusia 11.2005 - 29.03.2007 Mój kochany Aniołku [*]
Obrazek
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

Tekla w ciąży..

Post autor: Dory »

A ja nie jestem pewna... raz widzę 8, raz wydaje mi się, że jest 9 :lol: .
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
aleksandra_w
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 31, 2006 9:56 am

Tekla w ciąży..

Post autor: aleksandra_w »

szczurki rosną jak na drożdżach.


tutaj http://reborn.w.interia.pl/szczury/kluski.html będą umieszczane ich zdjęcia, postaram się jaknajczęsciej.
Każdy z maluchów już ma domek, znajoma stąd Netha weźmie wszystkie te którym domku nie znajdę, więc wszystkie ogony mają zapewniony dach nad głową i dobrą opiekę.

Jest ich 8 jednak.

Pozdrawiamy!
Moje grubasy
za TM:Zocha (18.09.2004-28.10.2006)
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Tekla w ciąży..

Post autor: mataforgana »

uuu, sliczne kapturcie, i jakies takie... jasne? :shock:

agutki? blekitki? ;) pewnie agutki :D bo na czarnusie to troche za jasne mi sie wydaja... :)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
aleksandra_w
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 31, 2006 9:56 am

Tekla w ciąży..

Post autor: aleksandra_w »

Witam się ponownie. Mam takie pytanko, ponieważ nigdzie nie znalazłam na nie odowiedzi. Tak więc..

Od czasu narodzin klusek, nie sprzątałam klatki (nie licząc miejsca, gdzie Tekla się załatwia, tam ściółka jest wymianiana). Dzisiaj zauważyłam, że Tekla, znosi powoli trociny, sianko z gniazda i daje je tam, skąd wcvześniej je brała na gniazdo.
Moje pytanie brzmi następująco: po jakim czasie, czy też po jakich sygnałach od strony Mamy, mogę CAŁKOWICIE wymienić ściółkę? Czyli wyciagnąć maluchy i matkę, wywalić wszystko, umyć, i dać wszystko zupełnie nowe?

Z góry dziękuję za odpowiedź

A maluchy... no cóż... na pewno (!) będzie to baaardzo wesoła gromadka :)

----------------------------------------------

http://reborn.w.interia.pl/szczury/kluski.html
Moje grubasy
za TM:Zocha (18.09.2004-28.10.2006)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”