RE: Częste drapania

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Częste drapania

Post autor: sophiya »

Żwirek dla kota to dobry pomysł, ja też muszę się zaopatrzyć bo się chłopcy troszkę drapią.
Ah, skaranie boskie z tymi zwierzakami :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Elf
Posty: 229
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 11:32 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Odp: Częste drapania

Post autor: Elf »

Pamiętajcie tylko, że ściółka to jedna z wielu przyczyn uczulenia szczura. Na razie jesteście na etapie szukania tego czynnika, więc nie ma sensu zmieniać ściółki na inną, jeśli okaże się, że szczur ma alergie pokarmową.
Jeśli chcecie mieć pewność, że to ściółka uczula, najpierw musicie potrzymać szczura na czymś neutralnym - lignina lub ręczniki papierowe do kuwety. Jeśli się przestanie drapać, można myśleć o zmianie na żwirek, lub brykiet kokosowy, piasek czy coś innego.
Jeśli nie przestanie się drapać, można wrócić do starej ściółki a szukać innych przyczyn - przyjrzeć się pokarmom.
Zakładam ze Wasze szczurki były badane pod kątem obecności pasożytów.
Koniec szczurzej epopei....

['] Ash, Tasha, Missi, Matylda, Root, Hash, Pinki, Mju, Dimon, Karina, Ciamek, Śnieżynka Duża, Śnieżynka, Lilu, Lila
KEN-KON
Posty: 386
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Zawichost

Odp: Częste drapania

Post autor: KEN-KON »

[quote][/quote]Zakładam ze Wasze szczurki były badane pod kątem obecności pasożytów.

Tak ale poobserwowałem Mietka i nic na jego skórze niezauważyłem.
Widzę duże postępy dzięki kropelką.Jeszcze z 4-5 dni podawania i wszystko powinno wrócić do normy. :)
Korzystaj z każdej chwili swojego życia.Bo niewiadomo kiedy możesz odejść z tego świata.
7818944:-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”