Słaby i szybko oddycha.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Słaby i szybko oddycha.

Post autor: merch »

no niestety w tej chwili nie bardzo wiemy co jest Twojemu szczurkowi gromadzenie plynow to objaw budzacy podejrzenie niewydolnosci krazenia, ale tego nie wiemy bo do konca nie wiemy gdzie te plyny sie gromadza , ani skad zostaly sciagniete , szczerze mowac ie bardzo wyobrazam sobie mozliwosc sciagniecia plynow strzykawka " na slepo " a u tak malego zwierzatka jak szczur slabo sobie wyobrazam sciagniecie plynow strzykawka wogole. Inhalacje sa wskazane przy odoskrzelowym zapaleniu pluc natomiast sa przeciwwskazane przy niewdolnosci krazenia. W dalszym ciagu wydaje mi sie , ze warto udac sie ze szczurkiem do tzw szczurzego weta i zrobic zdjecie rtg, zeby zobaczyc jak wyglada stan pluc i serca.

Pzy skutecznie leczonym zapaleniu pluc poprawa po kilku dniach jest napawde duza , po tygodniu nie powinno byc juz dusznosci w ogóle.
Zoltar
Posty: 100
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 9:48 am

Re: Słaby i szybko oddycha.

Post autor: Zoltar »

Pierwsza dobra wiadomość, to to, że szczurek czuje się w tej chwili znacznie lepiej, w zasadzie tylko po wysiłku jeszcze dyszy, no i energia go rozpiera, nie chce już siedzieć w klatce.

Dopytałem się dokładniej o to odciąganie płynów. Po prostu wet się nie precyzyjnie wypowiedział, albo ja źle zrozumiałem i coś źle dostrzegłem. Podawał mu środki moczopędne i na tym cała filozofia polegała.

Jutro ma dostać ostatni raz antybiotyk, od dzisiaj do leczenia jest wprowadzony następny lek (szczurkowi go jeszcze nie podałem) no i zaś mam kłopot z pamięcią, jego nazwa na pewno zaczyna się na nitro i jest to średniej wielkości zielona tabletka, którą mam pokruszyć i po odrobince przemycać z jogurtem.
Jestem ostatnio bardzo dobrej myśli, i mam nadzieję, że Tomi wygrał z chorobą, oby było tak dalej :)

Pozdrawiam
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Słaby i szybko oddycha.

Post autor: merch »

No coz powie tylko tyle u starszych szczurow antybiotykoterapia przy zapaleniu oskrzeli a zwlaszcza pluc powinna trwac conajmniej 7 dni czesto nawet 10 lub 14 , krotsze podawaie antybiotyku zwieksza ryzyko nawrotu. Nie mam pojecia co tomoze byc za lek ten na N
Zoltar
Posty: 100
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 9:48 am

Re: Słaby i szybko oddycha.

Post autor: Zoltar »

Jak mówił co to za lek, to nazwa wydawała mi się prosta, napewno na nitro, ale nie nitrogliceryna.
Jutro zaś się dopytam, a w między czasie poszukam w spisie leków wszystkich zaczynających się na "nitro" to na pewno skojarzę.

Pozdrawiam
Zoltar
Posty: 100
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 9:48 am

Re: Słaby i szybko oddycha.

Post autor: Zoltar »

Niestety poprawa kondycji była tylko pozorna, już dawno zauważyłem że zwierzęta znają swoją porę i przed ostateczną swoją chwilą potrafią się zebrać i dać na koniec nadzieję.

Jako, że moja małżonka nigdy nie chciała się zgodzić na więcej niż jednego szczurka, to nad następnym już się nie będę znęcał, chyba że jakimś cudem zmieni zdanie.

Mimo, że zaglądałem tu nieregularnie, to z forum się nie żegnam, od czasu do czasu sobie tutaj zajrzę, żeby poczytam, mam nadzieję o wesołych szczurkach.

Pozdrawiam
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

Re: Słaby i szybko oddycha.

Post autor: Piter »

przykro to słyszeć
trzymajcie się
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”