[RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

RUJA vel. RUJKA

Post autor: Mageda »

moja mała gdy skacze jak szalona jak myszoskoczek, czy też podlatuje podgryza i liże, to własnie wtedy sie cieszy :) co do tej czkawki, to moja też tak miała wcześniej, jednak teraz chyba już jej przeszło
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
zoospora

RUJA vel. RUJKA

Post autor: zoospora »

Moj Rokford tez sie tak zachowuje. Pierwsze co mi przyszlo do glowy to wlasnie czkawka, ale teraz mysle ze szczurki juz tak maja :)
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

RUJA vel. RUJKA

Post autor: GoHa »

No to sie powoli uspokajam, bo moj ukochany tez tak ma i sie martwilam. Ale widze ze nie jestem sama. Pozdrawiam.
Dobrze jest być kochanym... :)
Awatar użytkownika
Elf
Posty: 229
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 11:32 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

RUJA vel. RUJKA

Post autor: Elf »

Moja Tasha też tak skacze i ciągle gdzieś pędzi, kiedy ma ochotę na zabawę. Dzieje sie tak wtedy kiedy pojawia się na horyzoncie pies (który się jej boi) a ona wtedy po prostu go zaczepia. Podbiega i gryzie go w łapy a potem wielkim skokiem ucieka i chowa się. I tak w kółko.
Koniec szczurzej epopei....

['] Ash, Tasha, Missi, Matylda, Root, Hash, Pinki, Mju, Dimon, Karina, Ciamek, Śnieżynka Duża, Śnieżynka, Lilu, Lila
bazik
Posty: 118
Rejestracja: wt mar 30, 2004 4:07 pm

"Dzie? Niepodleg?o?ci"

Post autor: bazik »

Moja Didi czasem strzyże uszami, wysztywnia sie i wydaje mi sie że chyba jest na mnie zła....Czy to normalne? Zdarza się to rzadko, ale poprzednia szczurka tez tak miała? My to nazywamy " Dzień Niepodległości":)
" Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.."
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

RUJA vel. RUJKA

Post autor: Ania »

A my to nazywamy rują ;) Dni płodne u samicy charakteryzują się nadpobudliwością, damirnym zaczepianiem ręki i innych szczurów, wypinaniem pupci i trzęsieniem uszkami (jak motyle skrzydłami).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Cytrynka12

RUJA vel. RUJKA

Post autor: Cytrynka12 »

jezeli dziewczyny mają takie zachowania (chodzi mi o to napisane powyzej) to czy chlopaki maja podobne?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

RUJA vel. RUJKA

Post autor: Ania »

Nie. Ruję mają tylko samice (różnie, najczęściej co 3-4 dni ale zdarzają się rzadsze, np co 7-8 dni).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

RUJA vel. RUJKA

Post autor: myszka »

Taak...to na 100% ruja..własnie ostsnio zauwarzyłam to samo u mojej..i nie wiedziałam co jej jest :( była taka sztywna skakała po klatce i jak tylko jakis szczur,lub ja ja dotkną to cicho popiskiwała :( naszczęście Mycha uswiadomiła mi że to tylko ruja....uf....
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

RUJA vel. RUJKA

Post autor: lajla »

dobre :P
My to nazywamy " Dzien Niepodleglosci"
A my to nazywamy ruja ;)
ale wiecie ze ja u moich pierwszych i jedynych smaiczke (teraz samce:P) tego nie zaobserwowalam ale to pewnie dlatego ze bylam mala nic o szczurzach jeszcze nie wiedzalam anawet jesli zauwarzylam ze w ten dzin sa takie lub takie to tego nie pamietam :P
bazik
Posty: 118
Rejestracja: wt mar 30, 2004 4:07 pm

RUJA vel. RUJKA

Post autor: bazik »

Ale chyba lepiej brzmi "Dzień Niepodległosci" niż ruja:)
A tak swoją drogą to niesamowicie wygląda taki szczurasek machający uszkami:)!!!
" Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.."
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RUJA vel. RUJKA

Post autor: krwiopij »

ja dopiero wczoraj zaobserwowalam podobne zachowanie u mijej szczury... kida siedziala na klatce tuz nad diablem i tak rozkosznie poruszala lebkiem... :lol: wygladala przesmiesznie... :lol:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
CIAPEK
Posty: 96
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:15 pm

RUJA vel. RUJKA

Post autor: CIAPEK »

często i długo mają szczuraski tą ruję?

Moja chodzi jak zabawka mechaniczna, tak samo sama się nastawia a jak ją głascze po grzbiecie wtedy tak fajnie się telepie ;).
Biega jak perszing a z moją ręką tak się bawi, że byłem w szoku - mogłem z nią robić wszystko łącznie z przewracaniem i głaskaniem jej po brzuszku. Niezwykle miłe dla mnie zachowanie, które mnie mile zaskoczyło hehe.
Pozdrawiam!
KIKA <:3 )~
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

RUJA vel. RUJKA

Post autor: Ania »

Ciapek - czytaj posty - jak często, masz napisane w czwartym od góry poście (a drugim moim).
Ruja trwa zazwyczaj od około 8 do nawet 16 godzin a u nas zdarzyło się raz (to było nawet chyba wtedy, gdy Zu została zapłodniona), że samiczka miała ruję przez 24 godziny.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Agnieszka

dziwne zachowanie

Post autor: Agnieszka »

Mam pytanie. Mam od niedawna dwa szczurki, a raczej dwie szczurzyce. Wszystko jest ok, mam tylko jeden problem. Co jakiś czas ( nie wiem dokładnie co ile, ale ok. 2-3 tygodni) małe zaczynają wariować, gryzą się i walczą. Ktoś mi zasugerował, że dzieje się tak, gdy jedna z nich ma cieczkę. Czy to prawda? I czy można coś na to poradzić? Jak przychodzę z pracy do domu i wypuszczam je to się tak nie biją, ale jak tylko siedzą w akwarium... Proszę o pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”