[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: AniaP »

Hehe, no Mychy klata mnie interesuje, no co? ;) :D :P
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: OlaA »

Przeplata sie tu niemiecki z francuskim, ale zero angielskiego.
Ucze sie niemca 2 lata i tez niewiele umien, ale teksty zrozumialam :lol:
Francuski to dla mnie abstrakcja "że ne ką prą pa" tyle umiem powiedziec, ale nie napisac.

A co do klatek to faktycznie byla juz ta sorona w ktoryms temacie i bylam na niej.
Klateczki boskie tylko ja bym nie milala gdzie postawic :lol: Malo mam
miejsca w pokoju :P
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
Sayaka
Posty: 10
Rejestracja: ndz sie 15, 2004 4:42 pm

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Sayaka »

A ma ktos jakas strone translatora? Niemiecki u mnie za grosz a nie mam pojecia jak zrobic taka klatke z samego zdjecia.. Slaby chyba ze mnie budowniczy ;/
Goś
Posty: 102
Rejestracja: pt sie 13, 2004 9:10 am

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Goś »

Ja też mam klatkę robioną ręcznie. Z szafy. He he.. niedługo wrzuce zdjęcia to zobaczycie - poza tym zaproponowałam w sekcji Strona www, abyśmy mogli dodawać na stronie zdjęcia naszych klatek.. byłoby to dobre źródło inspiracji dla nowych szczurowiczów..ktorym niestety często wydaje sie że najlepsze dla szczura są same pręty... na razie moj post w sprawie tej sekcji nie ma odzewu :(...no ale wracając do mojej klatki... Obecna klatka to już druga z serii "zrób to sam". Poprzednia została zdemontowana gdyż nosiła silne ślady użytkowania i... byla w sumie niedopracowana bo był to pierwszy projekt. generalnie mam taką zasadę. Wysoka, szeroka i głęboka..w miarę. Poprzednia klatka miała wysokość 180 cm a obecna 160. Całe drzwi są z kraty po ktorej szczurki się moga wspinać. Elementy obudowy to drewno. Półki sa też drewniane (wszystkie kawałki drewna sa pokryte okleiną aby jak najmniej wilgoci dostało się do samego drewna). Półki są różnych kształtów i generalnie szczurki po nich skaczą. Na górze jest żarówka w kloszu z goniczki - szczurki nei mają do niej dostępu by nie popażyły sobie lapek. W poprzedniej klatce duży nacisk położyłam na elementy naturalne - było dużo gałęzi i sznurków - raj dla wspinaczkowiczów. W obecnej jest więcej półek ale tez drabinki - jedna drewniana, druga drewniano sznurkowa, jest rura z PCV, plastikowa siatka rozpięta mędzy półkami, hamak, na dole kuweta z trocinami, siankiem i kawałkami gazet..no i domy... moje niunie uwielbiają kartony więc domki są kartonowe i czesto je się zmienia. Co jeszcze.. dla urozmaicenia życia w klatce umieszczam w niej przywieszane na sznurkach jabłka, marchewki, kawałki słonecznika czy kolby kukurydzy. Jeśli mam jakieś papiery niepotrzebne to też wrzucam je do klatki napierw tnąc je na mniejsze kawałki - szczurki się nimi bawią, robią gniazdo..gryzą. Czasem wstawiam do klatki wcześniej wyhodowaną w płaskiej doniczce trawę..zazwyczaj nie przeżywa ona długo..po 20 minutach jest zżarta, przekopana..a cale mordki i łapki szczurzaków są w czarnej ziemi :)....
ja to ja i nikt inny ==obecnie===
Malinka ==w pamięci===
-(-@ Mycha, Szarusia, Białeczka, Szkrabek, Szarusia (2), Łatka, Szkrabka @-)-
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Mycha »

Eee... ja też wrzucę zdjęcia :wink:
Moja jest "troszkę" zgapiona od klatki Gohy :lol: Tak samo mam "wykńczone" pułki.
Właściwie mogłabym już dać zdjęcia, ale nadal ją tworzę- muszę jeszcze kupić rurki i znaleźć grubszy konar.
Tak wogóle to kocham klatkę dla moich szczurek. :lol:
Dodam jeszcze, że moja jest robiona z paneli podłogowych na drewnianym stolarzu [którego w tym krótkim czasie Shaidi zdążyła już odrobinkę podgryźć [myslałam, że na chwilę przestanę być wegetarianką i zrobię z niej kotlet! Ale już wybaczyłam :wink: ]. Mam drzwiczki ręcznie spawane z drutu. Pułeczki także z paneli.
Pozdrawiam :)
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Goś
Posty: 102
Rejestracja: pt sie 13, 2004 9:10 am

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Goś »

nonono...chce to zobaczyc !!! :D a tak wogole..to ja moment robienia klatki uwazam za najfajniejszy z jej historii...człowiek lata jak głupi, wymyśla, tu mu się nie uda, tu podpatrzy coś w sklepie..albo na jakiejś stronie..normalnie Bob budowniczy ;)
ja to ja i nikt inny ==obecnie===
Malinka ==w pamięci===
-(-@ Mycha, Szarusia, Białeczka, Szkrabek, Szarusia (2), Łatka, Szkrabka @-)-
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: lajla »

dokaldnie :D robisz miarki tu przkladasz tam przykladasz porownujesz gdzie lepeij, jak lepeij a gdzie bedzie miejsce na poidelko gdzie na kolbe itd ;) heh a potem gdy wychodzi z pod rak taki podzorawione dzielo (ktore przechodzilo kilka remontow) umierasz ze szczescia i dumy :D i co tam te poranione obite palce :) ja z duma moge powiedziec ze hmmm domek wymyslil tata jak zrobic (chcialam miec do domku otwierane drzwiczki bo wiecie jak to czasem jest mozna wolac i wolac a w ogole wygodniej sie o wiele sprzata ja mam domek w gornym rogu klatki i niemoge go podniec) i drzwi zrobil tata reszte cala ja (oprucz otworu w pulce bo tata niechcial zebym pily mechanicznej dotykala) no wiec dlatego klatka wyglada tak jak wyglada ;) ale umieram z dumy bo wiem ze nie ma takiej drugiej an siwiecie :d ;)
Goś
Posty: 102
Rejestracja: pt sie 13, 2004 9:10 am

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Goś »

hehehe dokladnie..ja pierwsza klatke sklecałam razem zmoim chłopakiem.. pracowalismy w pocie czola moj tata sie nie wtracał bo jak tylko probowal cos doradzic albo rzucic jakas uwage to zostawał wyraznie ofukiwany przez nas. Przy budowie obecnej tata mial wiele do gadania. I.. kurcze..bardzo wzruszyło mniejedno jego zdanie...
"One tak krótko żyją..niech przynajmniej mają coś z tego życia, niech żyją godnie"

w każdym razie moj tata..człowiek 54 letni..stękając i kląc jak szewc zbudował razem ze mną duuuże dzieło.... ;)
ja to ja i nikt inny ==obecnie===
Malinka ==w pamięci===
-(-@ Mycha, Szarusia, Białeczka, Szkrabek, Szarusia (2), Łatka, Szkrabka @-)-
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: lajla »

noo czekam na zdjecie ;)
ja juz sie niemoge doczekac kiedy bede mogla zbudowac cos wiekszego :D

a klatka w ktorej mieszka floyd to jest druga klatka jaka robilam, pierwsza robilam calkiem sama, calkiem i mialam tylko gwozdzie i mlotek :) ruina :D wiecej dziur niz w tej :D ale takiemu kotu sie tam spodobalo i wchodzil na najwyzsza polke i siedzal haha caly bul skurczony od tego bo ta poleczka byla malusia :D
Pyza
Posty: 52
Rejestracja: wt sie 10, 2004 10:20 pm

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Pyza »

no no.. te klatki są super chyba bede musiała tez nad czymś pomyśleć :wink: a mam wolny kont w domu, ale narazie nie mam kasy. Kędzior mieszka w akwarium, ale w ciagu dnia rzadko tam raczej bywa chyba, że musi zjeść lub załatwić swoje sprawy :wink: a wy chwalciwe się swoimi klatkami czekamy na zdjecia :D
Awatar użytkownika
mrylka
Posty: 136
Rejestracja: wt mar 23, 2004 9:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: mrylka »

Ja juz od dawno mam zaplanowaną klatkę dla Miszy i cały czas sa jakies wazniejsze sprawy dal mojego taty a bez niego nie zrobie tej klatki. Ale za to czytajac znowu ten temat znalazłam nowe miejsce na klatke i moze byc większa :D A jak myślicie lepsza będzie taka z drzwiczkami z siatki i sufitem z siatki czy tylko z drzwiami? Mój tata myslał o całej z siatki ale ja mysle ze lepsza będzie taka zabudowana....
Miszka 3.04.04 - 3.06.06 [']
Goś
Posty: 102
Rejestracja: pt sie 13, 2004 9:10 am

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Goś »

ja mam klatke tylko z drzwiami z siatki. Reszta jest z drewna. Problem z drewnem jest taki że nasiąka moczem szczurków. Dlatego ważne jest by było to drewno całe pokryte okleiną. Mimo to ja co jakiś czas - kilka miesięcy - staram się wymieniać wszystkie półki. Czyli wymontowuję całe wnętrze i zostaje tylko pudło z drzwiami. Wówczas przemywam pudło i dopasowuję nowe półki. To dobra okazja do zmian. Pamiętam jednak zawsze o tym by wypełniać pozostawione dziury po wierceniach siliconem aby w nie nie wpadały płyny. Silicon musi długo schnąc poza tym nie może w żaden sposób wystawać by szczurzaczki go nie przegryzły. Czasem dla lepszego zabezpieczenia takie dziury zalepiam taśmą -taką srebrną "na gada"-tak ją określali w reklamie.
ja to ja i nikt inny ==obecnie===
Malinka ==w pamięci===
-(-@ Mycha, Szarusia, Białeczka, Szkrabek, Szarusia (2), Łatka, Szkrabka @-)-
macz21
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 14, 2004 5:28 pm

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: macz21 »

A moja myszka żyje sobie w gigantycznym akwarium, takim ok 100 litrowym, sam je urządzałem ma tam wszystko, nawet wyciołem pół lasu żeby Myszka miała fajną grubą gałąź. Sam budowałem pokrywe z siatki i listewek a teraz w planach mam hamaczek.

A te klatki na nieieckiej stronie to aż kuszą żeby coś takiego odstawić, mnie niestety nie stać na razie ale jak zacznie sie rok szkolny i zacznie spływać kasa to moja mysza dostanie klatke dla szynszyli, taką 150x150x150 cm, świetna jest. Mam zamiar wymienić jedną ściankę na plexglasową i wtedy będę mógł obserwować mojego ogonka jak buszuje.
Jakoś nie mogę przekonać się do klatek bo te druty mnie zniechęcają, nie wiem dlaczego ale klatki kojażą mi się z więzieniem dla zwierząt, powinny być domem, ja preferuje puki co akwaria które przemyślane, dobrze zaprojektowane i pomysłowo urządzone są o wiele estetyczniejsze, a wg mnmie nawet praktyczniejsze.
Goś
Posty: 102
Rejestracja: pt sie 13, 2004 9:10 am

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Goś »

Klatka jest z drewana. A dokładnie z płyt wiurowych fabrycznie oklejanych. Wszystkie półki to przycinane płyty - krawędzie które nie miały okleiny pokryliśmy specjalną taśmą, którą się przyprasowuje do drewna. Budowa zajęła nam w sumie dwa dni - weekend. Ale wcześniej rozplanowywaliśmy wszystko na papierze - w sensie wielkość klatki, potrzebne wielkości płyt i półek. Potem pojechaliśmy i hurtem poprzycinaliśmy wszystko odpowiednio kupując też odpowiednie śrubeczki , kontowniczki..pierdółki.... Wnętrze i pomysły na zabawki przychodzą z czasem. W sumie rurę dodałam w zeszły weekend. Co jakiś czas dodaję tez nowe elementy lub wymieniam stare na nowe. Półki tez co jakiś czas trzeba wymieniać - by nie przesiąkły moczem - niestety nawet dobra okleina nie jest 100% szczelna. Ale na szczescie nie musze tego robic czesto :)
ja to ja i nikt inny ==obecnie===
Malinka ==w pamięci===
-(-@ Mycha, Szarusia, Białeczka, Szkrabek, Szarusia (2), Łatka, Szkrabka @-)-
Goś
Posty: 102
Rejestracja: pt sie 13, 2004 9:10 am

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Goś »

oki - umieszczam bezposrednio link do galerii:
http://szczury.org/album_personal.php?user_id=958

Krok po kroku to się to robi tak:
generalnie na górze tej strony masz po prawej "Album"
jak tam wejdziesz to wybierasz "Galerie użytkowników" i odnajdujesz użytkownika który cię interesuje.
:)
ja to ja i nikt inny ==obecnie===
Malinka ==w pamięci===
-(-@ Mycha, Szarusia, Białeczka, Szkrabek, Szarusia (2), Łatka, Szkrabka @-)-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”