Szczur +Mysz

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Zorlis
Posty: 456
Rejestracja: czw cze 16, 2005 7:06 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szczur z myszą

Post autor: Zorlis »

Jak wyżej.
Ale myszy też są zwierzętami stadnymi; chłopak będzie się czuł samotny bez towarzystwa (chociaż prawdę mówiąc nie trzymałam nigdy dwóch mysich samców, tylko po kilka samiczek - nie wiem, jak by to wyglądało w praktyce).
Awatar użytkownika
Tymoteusz
Posty: 59
Rejestracja: pt gru 05, 2008 6:26 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczur +Mysz

Post autor: Tymoteusz »

Potwierdzam to co wyżej. Niezależnie od tego, jak dobrze znasz szczura, nigdy nie masz pewności czy czymś cię nie zaskoczy. Łagodny zwykle zwierzak może stać się agresorem. Mysz i szczur to 2 różne gatunki. Reasumując: nigdy nie wiesz, jak takie zwierzęta zareagują na siebie. Szczur jest większy - czyli w razie bójki mysz jest w niebezpieczeństwie.
Gdyby połączyć szczura z człowiekiem, ten drugi z pewnością by na tym skorzystał, lecz pierwszy okazałby się stratny.


Nie klikaj tu!
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Szczur +Mysz

Post autor: Czerwonaona »

Jejku a nie tak dawno był temat jak to szczur zagryzł chomika ...czy go zjadł tam dokładnie nie było wiadomo co się stało no to co się stanie z myszką przecież ona jest duzo mniejsza.
To,że zwierzaki nic sobie nie robią może być mylne bo dzień dwa ..miesiąc nawet będzie okej a któregoś dnia się obudzisz a myszki juz nie będzie.
Nawet szczurkowe rodzeństwo potrafi się gryzc tylko tutaj siły sa równe i nic wielkiego sobie nie zrobią a co w przypadku małej myszki??
No i kwestia psychiki też oczywiście tutaj jest istotna bo jaka mamy gwarancje,że myszka mieszkając u boku wielkiego kolegi czy kolezanki czuje się komfortowo?Ja bym to przemyślała lepiej nie kusić losu:)
Awatar użytkownika
Tymoteusz
Posty: 59
Rejestracja: pt gru 05, 2008 6:26 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczur +Mysz

Post autor: Tymoteusz »

Szczury raczej nie potraktują myszy jako członka stada, ponieważ dla nich to zupełnie inne zwierzę. Ludzie widzą wzrokiem i dla nich mysz i szczur to prawie to samo, jednak gryzonie poznają świat węchem i dla nich różnica jest kolosalna.
Gdyby połączyć szczura z człowiekiem, ten drugi z pewnością by na tym skorzystał, lecz pierwszy okazałby się stratny.


Nie klikaj tu!
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Szczur i mysz?

Post autor: Izold »

Ostatnio przeczytałam w książce o szczurach że mysz i szczur mogą być wychowywane razem. (Była nawet zamieszczona fotografia która przedstawiała szczura niosącego na plecach myszke.)
Czy ktoś z Was wychowywał/wychowuje mysz ze szczurem? czy w ogóle JEST TO MOŻLIWE? ???

Przeniesione i scalone z istniejącym tematem. /Agata
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Szczur i mysz?

Post autor: Niamey »

Z tego, co wiem wszystkie relacje z takich prób są negatywne - nie należy tego próbować, bo może się skończyć dla myszki bardzo nieładną śmiercią.
A możesz podać tytuł książki?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Szczur i mysz?

Post autor: Izold »

Niestety nie znam autora.Ma czerwona okładkę a tytuł to 'szczur oswojony' . ^^
Wydawało mi się to strasznie fajne że taki duży szczur nosi takie maciupeństwo na plecach.Skoro mówicie że nie jest to dobre to chyba nie dałabym szczura do klatki z myszami.Ja nie widze żadnej różnicy,praktycznie są identyczne tylko różnią sie wielkością ale wnioskuje ze one chyba widzą dużą różnice z tego co piszecie :)
Awatar użytkownika
Sydney
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 05, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Szczurek z myszką?? co Wy na to??

Post autor: Sydney »

Witam
Zostało mi tu zasugerowane parę dni temu ze jeżeli mój szczurek nie ma żadnego towarzysza to znaczy że się męczy w samotności myślę że tak nie jest bo poświęcam mu bardzo dozo czasu ale pomyślałam o....
Myszce !:)
Nie mogę mieś narazie drugiego szczurka ale taką małą myszeczką bym sie zaopiekowała...
Teraz moje pytania:
Czy jest tutaj ktoś kto ma szczurka z myszką??
Jakie są ich relacje??
Jeżeli szczurek jest samcem myszka też dobrze żeby była samcem??
Czy jeśli szczurek dostanie kogoś w swoim gatunku gryzoniowatym nie zmieni sie jego podejście do ludzi..... ??

czekam na Wasze odpowiedzi
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Szczurek z myszką?? co Wy na to??

Post autor: Babli »

Scaliłam ;) zanim wyślesz nowy temat poszukaj najpierw w spisie treści.

A co do tematu....Szczury i myszy to wrogowie nie przyjaciele. Zwłaszcza na wolności. Oczywiście może zdarzyć się inaczej, ale nie warto narażać zdrowia Twoich przyjaciół.
Awatar użytkownika
Sydney
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 05, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Szczur +Mysz

Post autor: Sydney »

szukałam jak widać źle - troszkę cierpliwości dla nowych użytkowników
tak czy inaczej dziękuje za odpowiedź
Awatar użytkownika
gotfrydka
Posty: 46
Rejestracja: czw sty 07, 2010 5:25 pm

Re: Szczur +Mysz

Post autor: gotfrydka »

tak smao chomiki. dałam kiedys moim braciom chomiki w prezencie. po miesiacu było 25 chomików.. masakra:)

pierwsza partię oddałam do sklepu zoologicznego, tego samego dnia babce uciekły:) drugą partię oddałam po 3 dniach.. chomiki podczas ucieczki zachaczyły o klatki ze szczurami. rano tylko kilka zakrwawionych stzrepków gdzieś się w trocinach walało...
Alessa
Posty: 146
Rejestracja: wt mar 03, 2009 11:45 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Szczur +Mysz

Post autor: Alessa »

Wypowiem się na temat-otóż ja miałam okazje przeżyć przyjaźń szczurzo-myszaną ;D .i to podwójną!!Było to przy pierwszych moich szczurach-szczurzycach raczej bo to ważne,wygladało to tak: trzymałam razem myszke chińską razem ze świnką morską,kiedy świnka zdechła myszka została sama,dokupiłam szczura(kiedy zobaczyłam w zoologu to poprostu sie zakochałam)i oddzieliłam terarium(wiem wiem ale to początki były i wiedza moja nie za duża niestety)ale mysza przeskoczyła do szczura ,a szczur zrobił podkop do myszy ;D obydwoje mieli taką chęć poznania siebie nawzajem że nie było siły na nich i doszło do pierwszego spotkania oczywiście bójka,jednak pod koniec dnia wtuleni spali razem ;D Scherlock(szczurzyca)myła myszke,i traktowała jak członka stada/a może jak dziecko(choć starsze od niej ;) .Natomiast druga szczura również żyła z myszką choć w tej parze nie było takiej zażyłości jak w pierwszej to również obie panie spały razem wtulone. W końcu panie szczurzyce zakceptowały się nawzajem i zamieszkały w trójke(jedna myszka odeszła za TM).Ale też miałam dramatyczną przygode ,gdyż miałam samca szczura i zostawiłam go na chwile z myszką(poszłam nalać wody do poidła),jak wróciłam myszka nieżyła,dziwne bo w mojej obecności na łóżku razem się obwąchiwali i było ok.Tak więc osobiście samca z myszką odradzam,niedominujące szczurzyce mogą się z myszką polubić,jednak kwestia bacznych obserwacji rozsądku.Ja osobiście po ostatnim wydażeniu nie parowałabym już szczura z myszką,choć wiem że taka przyjaźń istnieje :)
Ze mną - wspomnienia
Za TM Sherlock[*], Wathson[*],Roland[*], Edek[*], Filip[*], Zuza[*] Lola [*]. .. Bazyl[*]...Fibi[*] Cleo[*] oraz Agrest - moje kochane słoneczka
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Szczur +Mysz

Post autor: Izold »

gotfrydka pisze:tak smao chomiki. dałam kiedys moim braciom chomiki w prezencie. po miesiacu było 25 chomików.. masakra:)

pierwsza partię oddałam do sklepu zoologicznego, tego samego dnia babce uciekły:) drugą partię oddałam po 3 dniach.. chomiki podczas ucieczki zachaczyły o klatki ze szczurami. rano tylko kilka zakrwawionych stzrepków gdzieś się w trocinach walało...
Masz się czym chwalić, oj, masz... :-X
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Szczur +Mysz

Post autor: zalbi »

Alessa pisze:Tak więc osobiście samca z myszką odradzam,niedominujące szczurzyce mogą się z myszką polubić,jednak kwestia bacznych obserwacji rozsądku.Ja osobiście po ostatnim wydażeniu nie parowałabym już szczura z myszką,choć wiem że taka przyjaźń istnieje :)
w życiu nie zostawiłabym szczura i myszy samych - szczyt nieodpowiedzialności.

co innego, gdy "spotykają się" przy nas. I musi to byc spokojny szczur.

Mój Burton (dwuletni samczyk) też lizał moje mysie dziewczynki, jedną z nich brał na kark i przenosił w inny miejsce a potem tulił itd. Ale nigdy nie zostawiłabym ich samych. To zwierzęta i chocbysmy nie wiem jak je znali, nigdy nie wiadomo co zrobią.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
xyzzy
Posty: 129
Rejestracja: pt lut 12, 2010 6:16 pm

Re: Szczur +Mysz

Post autor: xyzzy »

Kiedyś miałam myszkę, która uciekła z klatki i schronienie znalazła.w klatce szczurów. Jedna samiczka ją dziabła, mimo błyskawicznej reakcji, oczyszczenia rany i wizycie u weterynarza nie przeżyła nocy. Od tego czasu nie trzymam różnych zwierząt w jednym pokoju (poza wszędobylskim psem).
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”