Odp: Zeby

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
jackie_ona
Posty: 32
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 3:03 pm

obcinane.

Post autor: jackie_ona »

moja miała obcinane zęby 2 razy. stres ogromny. a podobno bardzo szybko i bardzo długie jej rosną. w ogóle podobno ma wadę zgryzu (dlatego taki skarb..? ;] ). za drugim razem widziałam, że bardzo mało zostało obcięte. i więcej już się nie dało. teraz znowu zaczyna "stzrelać" zębami. nie wiem, czy jest sens iść, bo taka wizyta u weta to dla niej już od progu stres i panika, a dużo to obcięcie nie daje... ale jednak...

aha..przy okazji... czy zauważyliście może "u siebie" chwianie się ząbków..? :>
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: obcinane.

Post autor: Nakasha »

Moje szczury mają żółte, moce zęby :P Ale to też problem: mają wapno, które czasem gryzą (ale bardziej te młode, starsze generalnie je olewają :P), mają różne twarde jedzonko i nawet im wrzucałam drewienka i inne rzeczy, ale mają bardzo długie zęby, za długie i ich nie ścierają.

Za to uwielbiają gryźć plastiki (np. od długopisów, mają nawet swoją ulubioną markę :D i metal, typu zapięcia swetra, breloczki, etc. - może to im wrzucić do wgryzania się i ścierania ząbków 8) ?
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
mira
Posty: 7
Rejestracja: pn sty 24, 2005 10:54 pm

Zeby

Post autor: mira »

a czy wszystkim szczurkom trzeba od czasu do czasu podcinac zeby?? czy tylko te z wada zgryzu maja taki problem??
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

Zeby

Post autor: endru_ »

Grunt to pamiętać o tym żeby szczuraski miały na czym tępić ząbki, co te mądrzejsze czasem robią to na kratkach od klatki :] (tak też robiła moja Xiao jak była młoda). Więc suche jedzonko to podstawa żywieniowa. A inne przysmaki świerze typu papryka, pomidor, jabłko, banan, jakas wedlinka czy cos mozna dawać jako dodatki ;] Wada zgryzu tez sie nie bierze od niczego. Nie watpie ze sa to rowniez sparwy genetycznie wrodzone, ale czesto bywa i tak ze z powpodu braku przedmiotow/jedzenia na ktorych mogą ścierać ząbki, dochodzi do powstania wady zgryzu.

mira - nie, nie wszystkich szczurasom trzeba podcinac zęby

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
mz91
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 8:00 pm

Z?bki

Post autor: mz91 »

Mam pytanie, które zęby obcina sie szczurkowi bo nie wiem czy nie ma zadługich dolnych?
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Zeby

Post autor: Dona »

hmmm, a może lepiej byłoby mu dać wapienko albo kawał suchego chleba żeby sobie ząbki starł? po co od razu tak drastycznie... chyba że wyraźnie utrudniają mu życie... wtedy musisz iść do weta a on obetnie. Z tego co wiem to można obciąc zarówno górne jak i dolne.
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

Zeby

Post autor: Mimysia »

Dobre jest wapienko firmy DAKO-ART i VITAPOL.
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Zeby

Post autor: sachma »

mozesz dawac suche bulki (szczury je uwielbiaja) mozesz tez podawac marchew i wapienko kupic... kolby tez sa dobre.... najlepiej ja szczurek sam sobie ztepi zabki....
podcinanie zabkow powinno byc przeprowadzone u weta, zeby zwierzeciu nie zrobic krzywdy... ale taka wizyta do dla niego ogromny stres...
Obrazek
Xenu$
Posty: 16
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 7:10 pm

Zeby

Post autor: Xenu$ »

a może szczurek ma wade zgryzu? czasem dolne zęby są rozdwojone co utrudnia im ich ścieranie. i wtedy trzeba iść do weta :)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Zeby

Post autor: Fam »

ja mysle ze wystarczy wapno i sucha bulka grachamnka, moj ma to zawsze w klatce i z zebami nie ma problemu
za tęczowym mostem: Karolcia
Aniula
Posty: 96
Rejestracja: pt sty 28, 2005 9:44 am

Zeby

Post autor: Aniula »

Moje gryza wapienko,czerstwy chleb,kolby-wiec w zasadzie nie mam problemu z przerostem siekaczy.
:>
bea
Posty: 11
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 8:25 pm

Zeby

Post autor: bea »

Ja daję moim szczurkom orzechy laskowe, albo włoskie albo migdałowe w łupinach, ale mają frajdę, rozprawiają się z nimi i z ząbkami nie ma problemu
:lol:
Moja rodzinka: Spontan i Myszygene i ich dzieci: Placek, Slayer, Rasputin, Mały Placek
i dwa podrośnięte maleństwa Vader i Malutka. Vader już z bracmi i ojcem
suczka - Nutka
piesek - Maciek
Aniula
Posty: 96
Rejestracja: pt sty 28, 2005 9:44 am

Zeby

Post autor: Aniula »

bea-uwazaj z orzechami-poniewaz zawieraja tluszcz sa w wiekszych ilosciach dla ogonkow niezdrowe,jak zolty ser.Moje czasem tez dostaja dodatkowe orzechy ale mysle ze trzeba z nimi uwazac-moim zdaniem lepsze sa kolby czy czerstwy chleb :wink:
:>
bea
Posty: 11
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 8:25 pm

Zeby

Post autor: bea »

Podaję sporadycznie, tak dwa razy w miesiącu. Myślisz, że za często?
Moja rodzinka: Spontan i Myszygene i ich dzieci: Placek, Slayer, Rasputin, Mały Placek
i dwa podrośnięte maleństwa Vader i Malutka. Vader już z bracmi i ojcem
suczka - Nutka
piesek - Maciek
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Zeby

Post autor: Dona »

Nie, 2 razy w miesiącu jest ok :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”