pajaczek :)

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

pajaczek :)

Post autor: moni »

A ja jestem ciekawa dlaczego takiego małego pajączka nie mozna trzymać od razu w terrarium?
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Lilo
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 13, 2004 2:30 pm

pajaczek :)

Post autor: Lilo »

Bo pajączek będzie miał problemy ze znalezieniem pożywienia, poza tym bardzo trudno jest go w takim duzym terra znależć, zwiększa się ryzyko ucieczki, a do tego robale które mu wrzucasz zakopują się. Wyobraż sobie pajaczka mającego 1 cm z odnóżami w terra o podstawie 20x20 czy 30x30.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: sachma »

mimo wszystko... jak chyba bym go wrzucila to pojemniczka na mocz i poprostu pod nosek dawala mu amkac :lol:
w sumie jesli juz pojemnik po kliszy mialby byc to lepiej przezroczysty :wink: nie balabym sie ze macec jest na zakretce i ze zwieje :wink: no to teraz jeszcze tylko wydatek rzedu 14zł na pajaka i mase cierpliwosci zeby rodzicow przekonac :lol:

jak narazie walcze o drugiego szczurka :wink:
Obrazek
Lilo
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 13, 2004 2:30 pm

pajaczek :)

Post autor: Lilo »

Vagans ma jedną wadę-bardzo lubi uciekać. Przegryza plastikowe pudełka, najlepiej trzymać go w szkalnych pojemnikach.
Czy oferta jest ciekawa? To zależy od ceny minimalnej. Ja nie kupuję duzych pająków z innych miast, bo duży pająk jest bardziej podatny na uszkodzenia w czasie transportu.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: sachma »

ja chcialam Brachypelme albopilosum.... czyli ptasznika kedzierzawego.... sa malo agresywne i nadaja sie dla poczatkujacych :wink: po za tym chce 1L do 3L.... nie chce doroslego tylko malenstwo... :) ale cos po minie moich rodzicow widze ze poczekam sobie do sierpnia :? wtedy 18stka... a powiedzieli rok temu ze jak bede miala 18scie lat to bede sobie robila co chciala :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: krwiopij »

ja mam grammostole pulchre ('pulchra' to 'piekna' po lacinie - pasuje jej :P) imieniem amelia... mloda jeszcze (kupiona jako l8, byla pewnie l4), ale juz sie wybarwila i jest naprawde sliczna... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Lilo
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 13, 2004 2:30 pm

pajaczek :)

Post autor: Lilo »

Praktycznie wszystkie Brachypelmy są spokojne. Nie wiem, czy wiesz, że z nimi jest teraz trochę kłopotów. Są objęte CITESem i powinno się je rejestrować. Zresztą w naszym kraju sami nie wiedzą, co z tym zrobić. Być może do czasu Twojej 18stki sprawa się rozwiąże. Być może zamiast kędziora skusisz się na smithi, to jeden z piękniejszych ptaszników.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: sachma »

wiem wiem... ale niektorzy sprzedaja juz z papierami... po za tym co to za problem .... stracic jeden dzien zeby pajaka zarejestrowac heheh :P
Obrazek
Lilo
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 13, 2004 2:30 pm

pajaczek :)

Post autor: Lilo »

Właściwie to źle się wyraziłam. Pająków nie trzeba rejestrować. Ale nie można legalnie sprzedać pająka z rodziny Brachypelm, jeżeli nie posiada się świadectwa urodzenia w niewoli. Problem w tym, że nikt prawie nie chce wystawić takiego zaświadczenia, bo to się kłóci z innymi przepisami. Pająka mozna legalnie posiadać, nie można go tylko sprzedawać.
Jedna wielka bzdura.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: sachma »

no widzisz... moze i nie wolno sprzedawac... ale oddawac mozna... a kto udowodni ze ja dalam kase za pajaczka :?: prezencik byl i tyle :wink:

przepisy sa poto zeby umiejetnie je obchodzic :wink:

widzialam kilka ogloszen gdzie gwarantowali to zaswiadczenie... wiec jak sie postaram to i za kilka miechow takie znajde :wink:
Obrazek
Lilo
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 13, 2004 2:30 pm

pajaczek :)

Post autor: Lilo »

Sachma będę Cię namawiać do złego i powiem: kupuj pająka teraz. Jak kupisz L1 to do Twoich urodzin będzie miał jakieś 4cm z odnóżami. Rodzice takiego malucha nigdy nie znajdą, do pudełka po moczu zaglądać nie będą.:)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: sachma »

tak namowisz mnie do zlego... a co ja pozniej zrobie z pajakiem?....
myslisz ze przez 10miesieyc tak malo urosnie?
Obrazek
Lilo
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 13, 2004 2:30 pm

pajaczek :)

Post autor: Lilo »

Przez 10 miesięcy to będzie miał jakieś 10cm z odnóżami, kup go tak,żeby do 18stki zostało pół roku,wtedy urośnie do 4cm.
Ale poważnie, to chyba lepiej poczekać, w końcu masz szczurki, więc czekanie nie będzie się dłużyło. :)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

pajaczek :)

Post autor: lajla »

[quote="Lilo"] Być może zamiast kędziora skusisz się na smithi, to jeden z piękniejszych ptaszników.[/quote]

tu sie zgadzam!! ja wlansie bylam tym pajakiem bardzo zainteresowana, sa przepiekne!! to pewne ze ten pajak bedzie moim pierwszym pajakiem... juz bym go miala gdyby nie niektore przeszkody :?
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: sachma »

poczekam sobie... mi sie nie spieszy :wink: wkoncu moze ten pajaczek bedzie ze mna przez kolejne 20lat... wiec wszystko bedzie dobrze przemyslane :)

a mozecie podac pelna nazwe tego pajaka? albo fotke jakas bo nie wiem o jakim mowicie :P
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”