GUZ PRZYSADKI?

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: GUZ PRZYSADKI?

Post autor: tahtimittari »

W jakim wieku jest ten zwierzak? Jakoś się nie doszukałam.
Z tego, co piszesz to bardzo jest możliwa niewydolność krążenia - niedokrwienie mózgu i już mamy gotową resztę objawów. Może się rozwijać stan zapalny od opon do mózgu (tutaj by oczko wskazywało na to), ale szczura dostaje antybiotyk, więc w razie czego jest zabezpieczona. Dostaje Karsivan, więc poprawia sie ukrwienie całego ciała, co jest w tym wypadku ważnie, głównie mózgu, więc i tam lek się będzie lepiej dostawał. Wszystko jest dobrze prowadzone wg mnie. jeśli bym coś miała z tym jeszcze zrobić, to dorzuciłabym steryd.
Przydałoby się natomiast rtg zrobić, możnaby zobaczyć w jakim stanie jest serducho - co by potwierdziło, lub wyklucyło problem z krażeniem.

Z guzem przysadki bym nie szalała, to nie jest jakaś częsta przypadlość, nijak potwierdzić u szczurka to. Nie ma co się nakręcać, objawy w wielu chorobach mogą być zbliżone, a to i tak w niczym nie pomoże.
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: GUZ PRZYSADKI?

Post autor: kinia87 »

bardzo Ci dziekuje tahti! pisalam na 1. stronce, bo tez ktos pytal, Aya ma rok i 3 mce, wiec to jeszcze nie starosc na pewno... wlasnie co do sterydu, wet nie chcial ryzykowac, w obawie o silna niewydolnosc serducha.. A powiedz mi jeszcze, jakie sa w takim przypadku rokowania? czy jest mozliwe, ze ten proces sie cofnie i Aya wroci do swojej dawnej aktywnosci? czy jest to w tej chwili bardziej podtrzymywanie jej i zatrzymanie dalszych objawow?
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
renett
Posty: 357
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:06 am
Numer GG: 19009487
Lokalizacja: Szczecin

Re: GUZ PRZYSADKI?

Post autor: renett »

Identyczne objawy jak u mojej dziewczyny - zgadza się wszystko dokładnie, moja ma jeszcze przekrzywioną główkę - diagnoza: guz przysadki + ropoomacicze ( bo to związane z hormonami) od tygodnia dostaje galostop i jest poprawa. Ten "brak siły w łapkach" związany jest ze zmianami neurologicznymi i może się już nie cofnąć, dziś dostała leki na poprawę krążenia i wzmocnienie więc może jeszcze odzyska siły, zobaczymy za dwa tygodnie.
Ze mną :Tedi, Miśka, Kazik
Za TM : Bolek, Basia, Wiesiunia, Mamuśka, Mała Biała, Foster, Mała Czarna, Nubi, Besti, Teodorek, Tosiu, Termit, Afra, Jasiu, Abra, Pyra
Nasz temat : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34178
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: GUZ PRZYSADKI?

Post autor: kinia87 »

mi niestety wlasciwie wszedzie, gdzie dzwonilam powiedzieli, ze nie jest sie w stanie stwierdzic u szczura guza przysadki, chyba, ze bedzie zrobiona tomografia/rezonans... a u Ciebie na jakiej podstawie postawiono ta diagnoze? bo moze jest jednak na to jakis sprawdzony sposob..
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
renett
Posty: 357
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:06 am
Numer GG: 19009487
Lokalizacja: Szczecin

Re: GUZ PRZYSADKI?

Post autor: renett »

Ja byłam u weterynarza - specjalisty "od szczurów" w moim przypadku wskazywało na to przekrzywienie główki i dość mocne zmiany neurologiczne, wytrzeszcz jednego oka (raz jest raz nie), problemy z równowagą. Przy dotykaniu w okolicach głowy podnosi ją tak jakby chciała walnąć. A wet. wykluczył ropomacicze?? Nie zauważyłaś żadnych zielonkawych strupków czy wycieku przy pipce?
Ze mną :Tedi, Miśka, Kazik
Za TM : Bolek, Basia, Wiesiunia, Mamuśka, Mała Biała, Foster, Mała Czarna, Nubi, Besti, Teodorek, Tosiu, Termit, Afra, Jasiu, Abra, Pyra
Nasz temat : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34178
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: GUZ PRZYSADKI?

Post autor: kinia87 »

nie, nic takiego nie ma... tyle, ze u Ayi, jak juz wczesniej wspomnialam wykryto znaczna niewydolnosc serducha (liczne zasinienia w jamie ustnej, zimny ogonek, serce zle pracujace). Wiec u mnie to chyba jednak w ta strone idzie...
Niestety poprawy brak.
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
renett
Posty: 357
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:06 am
Numer GG: 19009487
Lokalizacja: Szczecin

Re: GUZ PRZYSADKI?

Post autor: renett »

Ja miałam szczura któremu serduszko źle pracowało i tak się nie zachowywał, szybko się męczyła i miała duszności. Ten niedowład i wędrowanie to mi się wydaję że albo jest z bólu albo są zmiany neurologiczne. Moja cały czas dostaje galostop i dodatkowo prilium na ten brak sił w łapkach ( tylko może tak zostać dożywotnio) :-\ Antybiotyk na ropomacicze już odstawiony :)
Ze mną :Tedi, Miśka, Kazik
Za TM : Bolek, Basia, Wiesiunia, Mamuśka, Mała Biała, Foster, Mała Czarna, Nubi, Besti, Teodorek, Tosiu, Termit, Afra, Jasiu, Abra, Pyra
Nasz temat : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34178
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: GUZ PRZYSADKI?

Post autor: kinia87 »

jutro ide z Tajfunem na zdjecie szwow, to od razu Aye ze soba zabiore, niech ja zobacza, zasugeruje gallostop... zobaczymy. Tak bardzo chcialabym jej pomoc :(
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
renett
Posty: 357
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:06 am
Numer GG: 19009487
Lokalizacja: Szczecin

Re: GUZ PRZYSADKI?

Post autor: renett »

Szkoda że one nie potrafią powiedzieć... :( Ważne też jest częstsze siusianie i większy apetyt. Może jak zasugerujesz to na coś wpadną.
Ze mną :Tedi, Miśka, Kazik
Za TM : Bolek, Basia, Wiesiunia, Mamuśka, Mała Biała, Foster, Mała Czarna, Nubi, Besti, Teodorek, Tosiu, Termit, Afra, Jasiu, Abra, Pyra
Nasz temat : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34178
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: GUZ PRZYSADKI?

Post autor: sylwiaj »

u Czerniaka badanie wygladało tak: wiadoo została obejrzana odruchy zostały sprawdzone po bezwarunkowych juz było widac ze cos z mózgiem... ostatnie badanie - reakcja na lucrin... teoretycznie jesli po 2-ch dniach jest poprawa to niestety guz;/ u nas tej poprawy nie bylo zreszta 2-ch dni nie doczekalimy mimo sterydu:( wiec moze poszukaj gdzie u Ciebie maja Lucrin - pewnie nie bedzie to łatwe jak to nie guz to Lucrin nie zaszkodzi a moze pomóc
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: GUZ PRZYSADKI?

Post autor: kinia87 »

no i jestesmy po dzisiejszej wizycie, przy okazji zdejmowania szwow u Tajfuna... wetka dokladnie zbadala aye, do ostatnich rzeczy doszly jeszcze mocno powiekszone wezly chlonne.. w uszkach czysto, zadnych zmian, jedynie temperaturka ciala sie poprawila, bo pokazalo 37,9 (A ostatnio bylo 37,1). Wspomnialam o galastopie, wetka powiedziala mi szczerze, ze nie mieli z tym lekiem doswiadczen zadnych u szczurkow... Aya dostala dzis 3 zastrzyki, jeden steryd (nie pamietam nazwy!), jeden przeciwzapalny i trzeci mieszanka dozywieniowa (aminokwasy i cos jeszcze). Ktorys z nich domiesniowy, nie pamietam ktory..Wahala sie z tym sterydem, ale powiedziala, ze przy jej stanie nie mamy nic do stracenia... No i troche pomoglo. Jest lekka poprawa, Aya zrobila sie troche bardziej ruchliwa, ruchy ma troche bardziej skoordynowane (Dzis rano to juz wloczyla nawet tylnymi lapkami i zamiast zjesc kaszke to szurala po lyzce nosem:/) pytanie na jak dlugo sie to utrzyma. Jutro mamy podjechac, maksymalnie pojutrze jak sie nam nie uda i zobaczyc wtedy, czy jest poprawa, najwyzej ja wezme steryd do domu i sama bede robic zastrzyki, bo mam 40 min do weta, wiec generalnie troche srednio, zeby jezdzic codziennie... Moze cos sie ruszy, moze organizm zaskoczy.. mam taka nadzieje...
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: GUZ PRZYSADKI?

Post autor: sylwiaj »

kinia naprawde skombinuj Lucrin a nie Galasto.
moze u któregos weta bedzie podzwon.
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: GUZ PRZYSADKI?

Post autor: kinia87 »

nie zdazylam, musialam pomoc Ayi odejsc, bo nie moglam juz patrzyc, jak strasznie cierpi.. jej stan dzis byl po prostu fatalny..
tu pare slow na pozegnanie.. http://szczury.org/viewtopic.php?f=23&t=35612
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
renett
Posty: 357
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:06 am
Numer GG: 19009487
Lokalizacja: Szczecin

Re: GUZ PRZYSADKI?

Post autor: renett »

Zrobiłaś co mogłaś, tam już nic nie boli, przynajmniej tak jej pomogłaś.
Ze mną :Tedi, Miśka, Kazik
Za TM : Bolek, Basia, Wiesiunia, Mamuśka, Mała Biała, Foster, Mała Czarna, Nubi, Besti, Teodorek, Tosiu, Termit, Afra, Jasiu, Abra, Pyra
Nasz temat : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34178
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”