Dziwna osowiałość.

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwna osowiałość.

Post autor: noovaa »

Dopóki je i ma siły chodzić, to ma szansę wyzdrowieć ;)

Co to za zastrzyki ? Pamiętaj że antybiotyk trzeba podawać minimum 7-10-14 dni, nie można go zakończyć nawet jeśli szczurkowi się poprawi. Przy antybiotykach mocno wskazane jest podawanie również leków osłonowych ( lakcid i inne ) by oszczędzić układ trawienny.

Przy problemach neurologicznych dobrze też podać wit. B - w piątek możesz wspomnieć lekarzowi ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Re: Dziwna osowiałość.

Post autor: delapenios »

Nie pytałem dokładnie. Jakieś 3 zastrzyki. W tym jeden bolesny(powiedziała że ten będzie bolał i tak było) z czerwonym płynem. Co to jest lakcid i gdzie to można kupić oraz za jaką cenę ? ;> A zastrzyki będą podawane przez tyle ile będzie trzeba.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwna osowiałość.

Post autor: noovaa »

Bolesny to mogły być witaminy.

lakcid do probiotyk. To bakterie potrzebne w układzie trawiennym, które wyniszczane są przez antybiotyki. Ludzie też powinni brać probiotyki przy kuracjach antybiotykowych. Nie wiem ile kosztuje, ale kupić możesz w aptece .. poprosić o najtańszy zamiennik i będzie na teraz i na zapas dla Ciebie czy szczurów w przyszłości.

Warto zapytać o nazwy leków. Gdyby coś się stało i gdybyś trafił do innego weta, warto powiedzieć co szczurek przyjmował.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Re: Dziwna osowiałość.

Post autor: delapenios »

W sumie kupiłem jogurt naturalny oraz kefir i podaje ogólnie szczurkom od wczoraj. To też zawsze coś dla żołądka :) Jeśli okaże się że był to stan zapalny i wyzdrowieje mi samiczka to będę MEGA SZCZĘŚLIWY.
delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Re: Dziwna osowiałość.

Post autor: delapenios »

Kupiłem tą witaminę B. Ogólnie to jest komplet witamin B. Nazywa się "Vitaminum B compositum WSF Polfa S.A.". Piszę że są to tabletki drażowane. Chodzi mi o to że nie wiem jak to dawkować i jak podawać. Jeśli byście mogli mi pomóc to byłbym wdzięczny. Pozdrawiam
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Dziwna osowiałość.

Post autor: Maszka »

1/4 tabletki dziennie. Witaminy B są rozpuszczalne w wodzie, więc nadmiar zostanie wydalony z organizmu. Najlepiej "obierz" tę drażetkę, środek podziel na 4 części, jedną z nich włóż między dwie łyżeczki i skrusz. Zmieszaj ją z małą ilością czegoś co szczurek lubi i od razu podaj, aby jedzonko nie przesiąkło smakiem i zapachem wit B.
delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Re: Dziwna osowiałość.

Post autor: delapenios »

Ogólnie wydaje mi się że jest poprawa troszkę. Nadal jest osłabiony itp. Ale nie jest już tak bardzo przechylony. Po jakim czasie będzie już duża poprawa?
delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Re: Dziwna osowiałość.

Post autor: delapenios »

Witam. Szczurek jest po 3 serii zastrzyków. Ogólnie nie dostaje antybiotyków tylko przeciw zapalne, w okolice kręgosłupa i witaminy B. Jest znaczna poprawa ale Pani powiedziała że w każdej chwili może się pogorszyć znowu. Ale wydaje mi się że będzie dobrze. W środę biedactwo przewracało się na lewo, spadało z pięterka jak stało przy krawędzi, jedząc leżała jej główka na lewej stronie na misce. Teraz już praktycznie w ogóle nie jest przechylona, normalnie je, tylko zauważyłem że mało pije. Ale podaje jej warzywa, jogurty, kefirki tak że nie odwodni się.
delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Re: Dziwna osowiałość.

Post autor: delapenios »

Witam. Zacząłem w środę zastrzyki. Co 2 dni chodzę na sesję. Do niedzieli do 3 serii zastrzyków była znaczna poprawa i od niedzieli się pogorszyło i znowu ją trochę w lewo przechyliło. Nie jest aż tak źle jak w środę ale pogorszyło się. Powiedźcie mi co to może oznaczać ?
delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Re: Dziwna osowiałość.

Post autor: delapenios »

Z tego co wiem nie dostaje antybiotyków, tylko leki przeciwzapalne i witaminy z gruby B. Razem dostaje 3 zastrzyki. Nie wiem co mam myśleć o tym że zaczyna się trochę pogarszać. A na forum nie mogę znaleść odpowiedzi na moje pytanie. Jeśli ktoś coś mniej więcej podejrzewa to proszę pisać! Z góry dziękuję.
delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Re: Dziwna osowiałość.

Post autor: delapenios »

Witam. Jest bardzo duża poprawa i Doktor powiedziała że jeśli nie będzie nawrotu w sobotę kończymy leczenie. Szczurek już jest praktycznie tak sprawny jak przed chorobą z wyjątkiem tego że strasznie schudła i jest osłabiona, ale zaczeła dużo jeść i zaczyna wracać do formy :) Dziś mija 2 tygodnie od kąd zacząłem ją leczyć. I w ogóle był nawrót po 3 zastrzyku na kilka dni i normalnie nerwy były straszne. Oczywiście jeszcze nie wiadomo czy nie będzie nawrotu ale nie zanosi się na to :)
delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Re: Dziwna osowiałość.

Post autor: delapenios »

Niestety odeszła wczoraj :( Trzeba było ją uśpić... Już wydawało się że we wtorek ostatni zastrzyk, a tu w nocy przychodzę do domu a biedactwo się kręci do około. Pojechałem rano ok. 9 do weterynarza i zostawiłem na obserwacji do ok. 16. Pani stwierdziła że porażenie kończyn ma.. Pytała mnie czy nie spadła z czegoś, ale nie wydaje mi się żeby spadła w klatce aż tak żeby do takiego stanu doszło. Tak czy tak trzeba było uśpić biedactwo :/ Chciałbym od razu dodać że chciałbym adoptować najlepiej samiczkę ale samczyka też chętnie przygarnę(będę musiał wykastrować a to są koszty) w wieku ok. 1 - 1,5 roku. Wiem że to głupie ale super jak by szczurek był biały z czarnymi oczkami lub z grzbietem szarym. Oczywiście wszystkie przyjmę ale w takim kolorze by przypominał mi Pikusia [*].
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwna osowiałość.

Post autor: noovaa »

Strasznie mi przykro. Czasem tak jest... ale masz pewność, że próbowaliście.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Re: Dziwna osowiałość.

Post autor: delapenios »

No przynajmniej nie mam na sumieniu że zrobiłem wszystko co mogłem. A co do upadku, to jest możliwość że szczur może tak upaść żeby doszło aż do takiego stanu, że trzeba było uśpić ? Tzw. Pani Weterynarz stwierdziła porażenie, ale o upadek też mnie pytała. I po prostu chciałbym wiedzieć czy czasem po prostu nie spadł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”