Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: ESTI »

Powiedzcie mi, byłam dzisiaj w zwykłym zoologiku i tam chcieli za mydło dla kotów - 60 zł, a za szampon dla gryzoni - 40 zł.
Czy to nie przegięcie???
Co myślicie...
Co mam zrobić, bo dzieciaki już są strasznie ufajdane i chce im zrobić myju myju, niechętnie, ale futerko mają strasznie brudnawe...:D
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Ania »

Zwykłe szare mydło (ale koniecznie szare, nie żadne inne) + 1 łyżka octu (do 5 lub 10 l wody) + 1 łyżka oliwki do wody
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: ESTI »

Dzięki Aniu. :D

Ale oliwka dla dzieci, czy taka do smażenia i sałatek? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Ania »

Ta dla dzieci zawiera wiele zapachowych składników i nie jestem pewna, czy nie lepiej dać normalną oliwę - z drugiej strony - zwykła oliwa nie wchłania się tak ładnie jak wcześniej wspomniana. Ja - gdy nie miałam oliwy (tylko olej, bleee) to po kąpieli wcierałam w ciałko szczura oliwkę dla dzieci (warto zaznaczyć, że był to samiec - samiczki mają mniej wrażliwą skórę). Możesz więc dać oliwę do smażenia albo oliwkę dla dzieci, bez różnicy. Od weta dowiedziałąm się, że zamiast wcierać, można dać oliwkę do wody.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: OlaA »

[quote="Ania"]Zwykłe szare mydło (ale koniecznie szare, nie żadne inne)[/quote]
a przedtem napisalas tak
[quote="Ania"]Powiem tak - wg mnie Nizoral tez jest dobrym rozwiazaniem natomiast szare mydlo nie bo nadmiernie wysusza skore, ja chylilambym sie ku antyalergicznemu z serii AA, kosztuje w aptece niewiele ponad 2 zlote i jest bardzo dobre dla skory[/quote]

To w koncu szare mydlo czy z serii AA? Nie kapuje :P
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Ania »

Z serii AA do mycia ogonka, wyłącznie ogonka stosuję. Niedawno dowiedziałam się o silnie antybakteryjnych właściwościach szarego mydła a że wysusza - dlatego proponuję oliwkę. Antybakteryjne właściwości (przynajmniej dla mnie) usprawiedliwiają wysuszanie, któremu można przeciwdziałać natłuszczając w trakcie lub po kąpieli ciało szczurka.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: OlaA »

Acha, dzieki za wyjasnienia :P
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
Monia

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Monia »

o kąpieli natki nie ma mowy! wbija mi sie w skore do krwi zeby tylko zwiac!
Kacha
Posty: 305
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 1:53 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Kacha »

A co powiecie na płyn do higieny intymniej? Bardzo zły pomysł?
"Doświadczenia innych osób nie są pomocą: czyjaś śmierć nie uczy nas umierać,a narodziny kogoś innego nie pomogą w przyjściu na świat"
karolina_999
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 5:59 pm

.....

Post autor: karolina_999 »

Moja Tequila też się troszke czasem buntuje :) ale ogólnie niema nic przeciwko kąpielom...kąpie ją bardzo rzadko bo szczurów nietrzeba często kąpać bo są czyściutkie :D teraz zobacze co moja nowa mała szczurka sądzi na temat kąpieli :) pozdrowionka
........Life Give Us Something We Don't Understand We Must Find Out What Is It........
Monia

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Monia »

plyn do higieny intymnej? trudno powiedziec. niby delikatny ale to produkt dla ludzi...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: krwiopij »

zazwyczaj niestety plyny do higieny intymnej maja intensywny zapach, a to z pewnoscie nie przypadloby szczurkowi do gustu...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Ania »

Ja używam AA - jest bezzapachowy i jak już wcześniej pisałam - świetnie sprawdza się przy muciu zabrudzonego ogonka.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
jackie_ona
Posty: 32
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 3:03 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: jackie_ona »

dzięki wielkie,bo też ostatnio się zastanawiam nad tym, jak to zrobic, bo moje maleństwo zaczyna "pośmierdywać"...
jackie_ona
Posty: 32
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 3:03 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: jackie_ona »

no... więc pierwsza próba wodna za nami... masakra... w takim pionie jeszcze nigdy na mnie nie wchodziła... teraz jak panda na drzewo... :P nie wiem, zobaczymy za jakiś czas znowu... a tak w ogóle,to robiłam 2 poejścia- pierwsze miało być delikatnym oswojeniem z wodą. moja wanna stoi krzywo, więc jest spad i jak sie naleje mało wody,to zbiera się po jednej stronie. i tak własnie nalalam, żeby mała mogła sobie zobaczyc,co to jest i sama wejść... jedyną rzecz, jaką chciała zrobić, to wspinaczka po ściankach wanny. chyba nie musze mówić, że jej się to nie udało... później stwierdziłam, że naprawdę chcę ją wypłukac(nie miałam żadnego odpowiedniego mydełka ani szamponu), a nie bawić się w wodzie, więc wsadziłąm ją do zlewozmywaka z odrobiną wody... i tu właśnie robiła pandę... panika... mam nadzieję, że kiedys się uda...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”