Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
no_rules
Posty: 8
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:51 pm

Kolby

Post autor: no_rules »

tak tez zrobie :D i to dzisiaj bo wczoraj nie mialem czasu :? dzieki za podpowiedz :wink: :!:
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Kolby

Post autor: Gosik »

Tak przy okazji. Kera pochłania jedna kolbę w ciągu 2-3 dni. Nie sądzę,żeby tak było,ale jednak się zapytam:Czy jest jakiś limit w ilości dawanych kolb? No i co lepiej kolba czy zwykłe ziarno, bo jak ma kolbe, to z miski praktycznie niczego nie tyka?
Klaudia1988
Posty: 166
Rejestracja: wt kwie 27, 2004 8:05 pm

Kolba czy zwykle jedzonko?

Post autor: Klaudia1988 »

Czy kolba moze zastapic zwykly pokarm ??
Takie zwykle pytanko.
Bo ja mojemu szczurkowi i tak daje normalne zarelko ijest luz, ale chcialbym wiedziec czy kolba by wystraczyla ?
FiFi jest już w niebie, opuścił mnie 11.04.2004r [']
Ale nigdy go nie zapomne !!!
Teraz jest ze mną Fokus :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Kolby

Post autor: Mycha »

Kolba to jedynie przysmak. Najczęściej ziarenka są łączone miodową masą a przez to szczurek bardzo tyje. Jak wiadomo to wcale nie jest zdrowe.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Klaudia1988
Posty: 166
Rejestracja: wt kwie 27, 2004 8:05 pm

Kolby

Post autor: Klaudia1988 »

Dzieki za odpowiedz.
Ale ja i tak rzadko daje Fokusowi kolbe, on woli normalne jedzenko, troche mnie to dziwi, ale przeciez to dobrze :wink:
Szczerze to wlasnie nie wiedzialam czy kolba wystarczy czy nie, ale dzieki wam juz wiem.
FiFi jest już w niebie, opuścił mnie 11.04.2004r [']
Ale nigdy go nie zapomne !!!
Teraz jest ze mną Fokus :)
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Kolby

Post autor: Angua »

[quote="Mycha"]Kolba to jedynie przysmak. Najczęściej ziarenka są łączone miodową masą a przez to szczurek bardzo tyje. Jak wiadomo to wcale nie jest zdrowe.[/quote]
chyba muszę zabrac moim dziewczynom kolby - powiesiłam dwie w klatce i od wczoraj już poł jednej wszamały, praktycznie nic innego nie jedzą; nie wiem czy to faktycznie takie dobre, czy po prostu nie chce im sie schodzić na doł do miski z ziarnem ;)
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Kolby

Post autor: Mycha »

Oczywiście, że kolby są od czasu do czasu nawet wskazane, więc nie możemy im ich całkowicie zabraniać :!:
Przeciez twarda struktura skutecznie ściera ich ząbki a pozatym dostarcza rozrywki :)
Tylko jedynym właśnie minusem jest to, że szczurki od kolb tyją...
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Gucio
Posty: 283
Rejestracja: czw cze 03, 2004 8:39 pm
Kontakt:

Kolby

Post autor: Gucio »

a moja to nie chce nic jeść.Ani wapna ani karmy, z kolbami nie próbowałam ale jedynie co wcina to dropsy jogurtowe firmy animals(karmy tej firmy to nic nie ruszy nie polecam) i jeszcze liście mniszka nie wszystko próbowałam ale jak w zoologiku będzie karma animals (ostatnio tylko ta była) to nie wiem czy nie kupie karmy innej firmy ale nie dla szczurów. Co wy o tym myslicie? A jak dobrze rozumuje to jakiego zwierza karme?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Kolby

Post autor: krwiopij »

moje za bekonowa kolbe animalsa ogonki by oddaly... :lol: martwi mnie tylko, ze na pudelku nie ma napisanego skladu... :? jakos nie ufam tej firmie... kolby kupuje, bo to ich ulubione, ale ten brak wypisanych skladnikow mnie martwi... nie ma zadnych prawnych zobowiazan do umieszczania na opakowaniu takch informacji? na pewno na ludzkim jedzeniu musza byc, ale na szczurzym?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Kolby

Post autor: Angua »

[quote="Mycha"]Oczywiście, że kolby są od czasu do czasu nawet wskazane, więc nie możemy im ich całkowicie zabraniać :!:
[/quote]
nie mówię, zeby całkowicie zabierać, Mycha... po prostu wolę, zeby nie traktowały tego jak podstawowego pożywienia. Moze po prostu powieszę gdzieś poza klatką, zeby musiały ruszyc cztery litery z gniazda, bo wszystko mają podsuwane pod nos, zarazy jedne :D

[quote="Gucio"]a moja to nie chce nic jeść.Ani wapna ani karmy, z kolbami nie próbowałam ale jedynie co wcina to dropsy jogurtowe firmy animals(karmy tej firmy to nic nie ruszy nie polecam) i jeszcze liście mniszka nie wszystko próbowałam ale jak w zoologiku będzie karma animals (ostatnio tylko ta była) to nie wiem czy nie kupie karmy innej firmy ale nie dla szczurów. Co wy o tym myslicie? A jak dobrze rozumuje to jakiego zwierza karme?[/quote]
Nie przesadzaj z dropsami! Są bardzo tuczące. Animals karma jest ogólnie do bani, lepsza jest vitacraft, możesz zamiast karmy dla szczurów kupic dla myszy, ewentualnie dla chomików. Karma dla świnek morskich zawiera, o ile pamiętam więcej suszonych warzyw i owoców. Karma dla papug składa się głownie z prosa, którego szczury nie jedzą. A czy nie ma u Ciebie w sklepie karmy na wagę? taka jest najlepsza, bo widać, co w niej jest, na pudełku mozesz przeczytac skład, ale nie podaja proporcji, więc mozesz sienabrac na karmę złozoną w 95% z owsa i 5% jakichś dodatków. W takim przypadku mozesz sama wzbogacic mieszankę - poszukaj w warzywniaku pestek z dyni albo niełuskanych pestek słonecznika (niesolone!), suszonych warzyw, suszonych jabłek (do kupienia w sklepach ze zdrową zywnością lub zielarskich), mozna tez do karmy dodać pokruszone wafle, suchary, such chleb, chrupki kukurydziane dla gryzoni, chrupkie pieczywo, płatki kukurydziane, surowy makaron i kasze gryczaną, kilka orzechów w łupinach. Uważaj z pestkami - nie moze ich byc za dużo, bo szczuras sie utuczy ;) Tym ze nie chce jesc, na razie bym sie nie przejmowała, o ile poza tym zachowuje sie normalnie. Pilnuj, zeby zawsze miała sucha karmę, a na pewno zacznie jesć, jak zgłodnieje.

Mod edit
Łączę posty
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
mac
Posty: 217
Rejestracja: czw maja 06, 2004 4:38 pm

Kolby

Post autor: mac »

moja szczurka zjada i kolby i zwykły pokarm
kolbe je tylko jajeczną :twisted:
Awatar użytkownika
mrylka
Posty: 136
Rejestracja: wt mar 23, 2004 9:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Kolby

Post autor: mrylka »

Można jakoś zamemu zrobić taką kolbe? Właściwie by się dało tylko nie wiem czym to wszytsko "przykleić" Miodem albo piana z białek jaj? Nie wiem sama. :) Może macie jakies doświadczenia ?? :D
Miszka 3.04.04 - 3.06.06 [']
mac
Posty: 217
Rejestracja: czw maja 06, 2004 4:38 pm

Kolby

Post autor: mac »

[quote="mrylka"]Można jakoś zamemu zrobić taką kolbe? Właściwie by się dało tylko nie wiem czym to wszytsko "przykleić" Miodem albo piana z białek jaj? Nie wiem sama. :) Może macie jakies doświadczenia ?? :D[/quote]
mrylka pod tym linkiem znajduje się temat w którym znajdziesz odpowiednie informacje
http://szczury.org/viewtopic.php?t=3391
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Kolby

Post autor: Mycha »

Najlepiej skleić miodem różne dodatki. Najlepiej wklejać to na patyk po firmowej kolbie. A teraz odnośnie miodu. Najlepszy jest naturalny, nie rozcieńczany. Można go rozpoznać po tym, że jego konzystancja jest porównywalna do konzystancji... hmm... smalcu? Miód który jest gorszej jakości jest oleisty. Aby miodek stwardniał wystarczy gotową kolbę włożyć na 15-20 minut do lodówki.
Oprócz tego mam jeszcze pomysł na coś podobnego do kolb, ale jednak nie kolbę niemniej jednak szczurki także to lubią. Mianowicie bierzemy długą wykałaczkę do szaszłyków i nabijamy na nią rodzynki, suszone owce itd.
Smacznego :)
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”