[Klatka] dla 1 szczura

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
KIRA ÂŁOBUZ

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Spoko klakier ale zamało jak na jednego czy jak na 2 ? I prosze bez linczu bo jej chyba nie jest tak żle bo 1.jest malutka ma ok2-3 mies 2.
to i tak na pietra zagląda (narazie )tylko po jedzonko a musze Ci powiedziec ze jest niejadkiem . Dzieki za porady teraz rzeczywiście jak
tak patrze to jakas mała sie wydaje chyba musze sie wziąc za roboty ręczne bo mam starą klatke . Tylko jak to zrobic ale to chyba juz jest mój problem . Jak sie kogos kocha szczegulnie szczurka to trzeba sie wysilic CO NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
klakier

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: klakier »

na dwa to napewno przynajmniej według tego co jest na forum napisane!!! na jednego miałem dokłanie taką samą ale zamykałem praktycznie tylko na noc i to też nie zawsze!!!! jak szczurek jest często wypuszczany to jest to socjalne minimum dla niego!!! teraz taka klatka jest nadstawką dla większej!!!
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: Ania »

KIRA - poszukaj proszę kilka tematów niżej - znajdziesz 2 podobne wątki (o ile nie takie same bo coś mi się wydaje że w pytaniu były takie same wymiary) i pełno odpowiedzi ;)

tutaj: http://szczury.org/index.php?topic=1726 i tutaj: http://szczury.org/index.php?topic=1680 , tutaj też: http://szczury.org/index.php?topic=1693

i wiele więcej, jeśli niżej pogrzebiesz
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
CIAPEK
Posty: 96
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:15 pm

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: CIAPEK »

na moje na jednego szczura jest OK. Sam mam taką i wykorzystałem przestrzeń jak najlepiej tylkjo mogłem.
Zlikwidowałem jedno piętro, to najwyższe, najniższe podwyższyłem troche. Wyżej dałem półeczke, hamak jest, kijek z brzozy po którym można się dostać na półeczke, ale i tak szczurek woli po ścianach :).
Wysoka to ona jest, ale wąska. Teraz mam małego szczurka jak podrośnie będzie troche inaczej. Myśle, że na jednego może być, na dwa szczury to już troche przymało.
pzdr
Pozdrawiam!
KIKA <:3 )~
KIRA ÂŁOBUZ

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

PRZYJEŁAM!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
mrylka
Posty: 136
Rejestracja: wt mar 23, 2004 9:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: mrylka »

Ja mam taka samą i myśle ze wystarczy na jednego....może jak szczurek podrośnie to kupię większą :) uzbieram kase i kupie :wink:
Miszka 3.04.04 - 3.06.06 [']
Klaudia1988
Posty: 166
Rejestracja: wt kwie 27, 2004 8:05 pm

Du?a czy ma?a?

Post autor: Klaudia1988 »

Mój szczurek na razie jest maluśki ma gdzies około miesiąca i ma klatke wymiary 25cm na 50cm a wysokość 30 cm i jest parter i 1 piętro. Możecie sobie wyobrazić jak jest ta klatka :?: Troche mała :!: Ale Fokus jest teraz mały i teraz jest dla niego dobra. A jak urośnie to co :?: Będzie za mała czy nie :?: Bedę musiała kupić nową ?? Wszyscy piszą że dawali od 30-50 zł za klatki 3 piętrowe a ja płaciłąm 50 zł za klatke 1 piętrową. Takie drogie u nas są.
FiFi jest już w niebie, opuścił mnie 11.04.2004r [']
Ale nigdy go nie zapomne !!!
Teraz jest ze mną Fokus :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: Mycha »

Wydaje mi się, że kupiłaś klatkę dla królika i dlatego tyle zapłaciłaś. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie większej, jedno piętro to jedak trochę mało :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Klaudia1988
Posty: 166
Rejestracja: wt kwie 27, 2004 8:05 pm

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: Klaudia1988 »

No to jakie wymiary klatki powinny być dla jednego szczuraska :?: I moze ktoś wie gdzie na śląsku dostane takie superowe klateczki ? Chcialabym zeby Fokus mial kolego ale rodzice sie raczej nie zgodza. Czy on bedzie smutny, ze jest sam :?: Przciez ma mnie :lol:
FiFi jest już w niebie, opuścił mnie 11.04.2004r [']
Ale nigdy go nie zapomne !!!
Teraz jest ze mną Fokus :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: Ania »

Kolejny raz -> Użyj Klaudio opcji szukaj. Masz dziesiątki tego typu pytań i jeszcze więcej odpowiedzi.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Du?a czy ma?a?

Post autor: Gosik »

Ja mam ogromną klatkę, ale i tak jak tylko ją otworzę, to szczura jest od razu na zewnątrz. Wraca tylko,żeby się załatwić.Nawet śpi w szafce albo na specjalnie przygotowanej do teo celu półce nad biurkiem :) Jak chce ją zamknąć, to muszę ją tam wkładać i szybko drzwiczki zamykać ;) A jaka ona wtedy zbulwersowana jest :wink: !
A co do samotności...to moja też jest singlem, ale, jak to napisałaś, przecież ma mnie! Jeśli będziesz z nią spędzać naprawde dużo czasu, to z pewnością bedzie szczęśliwa.No i będzie do Ciebie BARDZO przywiązana, bo będziesz jej całym stadem ;)
Yarpen
Posty: 5
Rejestracja: pn maja 31, 2004 10:18 pm

Klatka i domek prosze o porady i zdania

Post autor: Yarpen »

1.mam u sibie w zoologu taka klatke dal szczurka (wymiary sa o jakies 2 cm wieksze niz te co podam ale nienjestem pewien) 30X40X50 (szer. x dlug. x wys)czy taka kaltka staczy dla 1 szczura az do starosci????aha dodam ze kaltka kosztuje 68zł czy to dobra cena w zestae sa 3 połki kolowtrotegk i chyba miseczka/ki
2.mam taki pomysl na domek czy dalo by sie go zrobic z glinianej doniczki takij w miare duzej . oczywiscie odwroconej do gory dnem a w sciance dzira tj. wejscie do domku i mam 2 pytania czy taka doniczka to dobry pomysl i 2 czy otwor zrobic na dnie (dachu) doniczki gdzie jest lepsze umiejscowienie dach czy sicana

3.mam zamir kupic samczke czy bedze dobrze radzila sobie jako 1 szczr czy moze lepiej radzi sobie samotny samiec?? aha i mam zamir duzo sie bawic z szczurkiem
ok to na razie tyle z gory thx za odpowedz
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: Angua »

Z opisu wydaje mi się, ze mam identyczne dwie klatki na dwie dziewczynki. Tylko że moim zdaniem to jest duża klatka chomicza ;) w moim zestawie był jeszcze domek i sprężyna - tunel do łazenia; oba sprzety miały wymiary raczej na chomika niz na dorosłego szczura. Moje dziewczynki sa raczej drobne, wiec mieszczą sie w polaczonych klatkach bez problemu, ale dla duuużego samcola moze byc przyciasno... ale skoro zamierzasz kupic dziewczynke, to powinno byc OK. Swoje klatki kupiłam za 60 zł sztuka.
Domek z doniczki to dobry pomysł, wejscie zrobiłabym raczej w sciance niz w dachu.
Co do tego, czy lepiej radzi sobie samiczka, czy samiec - nie mam doswiadczenia jeśli chodzi o samce; z tego co wiem i widze po moich dziewczynach, to samiczki są bardziej niezależne, interesuje je głownie odkrywanie i budowanie gniazda, samczyki podobno sa bardziej przylepne, więc możliwe, ze pozostawiony samotnie samiec bedzie gorzej to znosił, ale nie ma reguły. Bez względu na płeć musisz poswiecac duzo czasu samotnemu szczurkowi, im więcej, tym lepiej. szczury prowadzą raczej nocny tryb życia,ale potrafia też dostosowac się do trybu zycia opiekuna - spią przez większosc dnia i budza sie po poludniu, kiedy opiekun wraca, najbarziej aktywne sa wieczorem, a jeżeli zapewnisz im w tym czasie odpowiednia ilosc ruchu i rozrywki, będa spały przez większosc nocy.
Pozdr
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Yarpen
Posty: 5
Rejestracja: pn maja 31, 2004 10:18 pm

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: Yarpen »

o dziekuje za 1 odpowedz czekam na dalsze sugestie troche mniezastanawia twoje stwierdzenie " samce sa bardzej przylepne" bo ja chcialbym miec szczura ktry uwielbial by byc ze mną i siedzec namoich rekach lecz chyba to zlaezy od charakteru a nie od płci to takze wywniskowale z Twojego posta :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”