Powiekszajacy sie brzuszek ;) - czyli o ciazy tym razem ludz

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powiekszajacy sie brzuszek ;) - czyli o ciazy tym razem

Post autor: alken »

chyba po prostu zaczęła mieć świadomość własnej kupy ;) (jak to dumnie brzmi)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Powiekszajacy sie brzuszek ;) - czyli o ciazy tym razem

Post autor: Ania »

Ratta, u nas takie były "objawy" odpieluchowania :) Zaczęła sygnalizować swoje potrzeby najpierw w trakcie siusiania i kupkania a w pewnym momencie - wyprzedzając tuż tuż ten moment. Chętnie chodziła w majtkach ale równie chętnie zasikiwała podłogę w trakcie krzyczenia "sisiiiII!". W pewnym momencie wkurzyłam się na Jej humory i wróciła pielucha (miała ok. 18 miesięcy). W połowie września, czyli tuż po skończeniu 2 lat, wylecieliśmy z Małą do Egiptu. I tam cały dzień na plaży latała bez pieluchy. Najpierw sikała pod siebie a w końcu wołała i pod koniec pobytu sygnalizowała na tyle wcześnie, że zdążyłam znaleźć miejsce, by Ją wysadzić. Od powrotu z wakacji - jest już bez pieluchy.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Powiekszajacy sie brzuszek ;) - czyli o ciazy tym razem

Post autor: Nietoperrr... »

RattaAna pisze:
ostatnio się tak zarzekałam, że nie widzę sensu w nocnikowaniu małej przed 18 m-cem; i wiecie co - moje dziecko samo mi pokazało, że być może warto zacząć... od kilku m-cy pokazywała palcem na pampka jak zrobiła kupsko; a od paru dni zaczęla pokazywać PRZED - no to poleciałam kupić nocnik i sukces! kupy lądują w nocniku:] ciekawe czy mogę się już cieszyć czy to jakiś etap przejściowy, chwilowa fascynacja..? może któraś bardziej doświadczona w tej materii?
No kurcze,coś jest w tych małych ludziach takiego fajnego,że jak czegoś mama nie pokarze,to oni się sami w końcu dopominają! ;D (Jak szczury!Weź im przez rok syp ściółkę na całe dno klatki,to paskudzą,gdzie chcą,a tu nagle stawiasz kuwetę w rogu tylko,a one same wiedzą w pewnym momencie,że robi się tylko tam,no nie? ;) )
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Powiekszajacy sie brzuszek ;) - czyli o ciazy tym razem

Post autor: yss »

RattaAna pisze:merch - jest mi to w zasadzie obojętne, choć nie ukrywam, że nadal czuję niepokój na myśl o pielęgnowaniu noworodka płci męskiej:/
tak samo jak z dziewczynką, tylko łatwiej :) np z myciem pupy i przyległości.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: Powiekszajacy sie brzuszek ;) - czyli o ciazy tym razem

Post autor: RattaAna »

yss - łatwiej??? chyba trudniej! te zakamarki przyklejnotowe... a stulejka czy jak to się zwie..? a z drugiej strony, mniejsze ryzyko infekcji dróg moczowych;

Nietoperrr - akurat przykład z ciurami i ściółką nietrafiony - u mnie nie wypalił:))) ale masz rację, dzieciaki potrafią nas zaskoczyć!

Ania - to bardzo pozytywna informacja dla mnie:) zaczęłam nawet mieć nadzieję, że uniknę podwójnego pampersowania jak się drugie bobo urodzi, kto wie! choć na razie mała sygnalizuje przed zrobieniem kupki, a sika jakby bezwiednie; i tu mi się wydaje, że przy pieluchach wielorazowych jest o tyle lepiej, że maluch nie lubi mieć mokro i zimno w pupkę i szybciej się uczy wołać przed; a w pampku nawet nie czuje, że się zsiusiał, bo wszystko się wchłania; orientowałam się w cenach pieluch wielorazowych, najtańsze (takie z wkładem i kieszonką - otulinką) znalazłam na allegro za 25 pln, więc licząc min. 5 dziennie i zakładając ich codzienne pranie - jednak to nie dla mnie;
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Powiekszajacy sie brzuszek ;) - czyli o ciazy tym razem

Post autor: yss »

RattaAna pisze:yss - łatwiej??? chyba trudniej! te zakamarki przyklejnotowe... a stulejka czy jak to się zwie..? a z drugiej strony, mniejsze ryzyko infekcji dróg moczowych;
zakamarki to są właśnie u dziewczynki :)
u chłopca trzeba umyć pachwinki, pod jajeczkami, same jajeczka... gdzie tu problem :)
a u dziewczynki jak zaciska nóżki umyć zakamarki to trzeba mieć talent i zdrowie ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powiekszajacy sie brzuszek ;) - czyli o ciazy tym razem

Post autor: alken »

nie no u chłopaczka zdecydowanie łatwiej, a u dziewczynki jak rzadka kupa gdzieś pocieknie to już w ogóle masakra ::)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Powiekszajacy sie brzuszek ;) - czyli o ciazy tym razem

Post autor: Nietoperrr... »

No niby łatwiej i higieniczniej u chłopaka,ale...przy każdym kąpaniu trzeba pamiętać o odciąganiu napletka,bo jak się zaniedba,to później są problemy...Stulejka,zapalenia... :-\
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Powiekszajacy sie brzuszek ;) - czyli o ciazy tym razem

Post autor: merch »

nie moge , zakamarki, fakt faktem napletek tez zakamarek :P, inna rzecz ze w ostatecznoci mozesz obrzezac....
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Powiekszajacy sie brzuszek ;) - czyli o ciazy tym razem

Post autor: yss »

merch pisze:nie moge , zakamarki, fakt faktem napletek tez zakamarek :P, inna rzecz ze w ostatecznoci mozesz obrzezac....
nożem do chleba :)
akurat odciągnięcie go delikatnie to żadna robota, a mycie dziewczynki z wielkiej żółtej kupy to zawsze stres, przynajmniej dla mnie, że jej napcham tej kupy gdzie nie trzeba [na szczęście póki co się nie zdarzyło :)]
ten się nie myli, kto nic nie robi
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Powiekszajacy sie brzuszek ;) - czyli o ciazy tym razem

Post autor: merch »

nożem do chleba
Mozna pojsc do rabina albo ma doswiadczenie , albo zna kogos doswiadczonego :P
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Powiekszajacy sie brzuszek ;) - czyli o ciazy tym razem

Post autor: Nietoperrr... »

merch pisze:
nożem do chleba
Mozna pojsc do rabina albo ma doswiadczenie , albo zna kogos doswiadczonego :P
A ja polecam pana Miecia z rzeźni obok... :-X ;)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Powiekszajacy sie brzuszek ;) - czyli o ciazy tym razem

Post autor: merch »

chcesz powiedziec ze pan miecio jest rzeznik i rzezak?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Powiekszajacy sie brzuszek ;) - czyli o ciazy tym razem

Post autor: merch »

Biblically, the infant's father (avi haben) is commanded to perform the circumcision himself. However, as most fathers are not comfortable or do not have the training, they designate a mohel as a delegate. The mohel is specially trained in circumcision and the rituals surrounding the procedure. Many mohelim are doctors or rabbis (and some are even both) or cantors. However, all are required to receive appropriate training both from the religious and medical fields.
Traditionally, the mohel uses a knife and not a scissor to circumcise the newborn; glass was never used. Today, doctors and some non-Orthodox mohalim use a perforating clamp before they cut the skin. The clamp makes it easier to be precise and shortens the recovery time. However, Orthodox mohalim have rejected perforating clamps, arguing that by crushing and killing the skin it causes a great amount of unnecessary pain to the newborn, cuts off the blood flow completely, which according to Jewish law is dangerous to the child and strictly forbidden, and also renders the orlah (foreskin) as cut prior to the proper ritual cut.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powiekszajacy sie brzuszek ;) - czyli o ciazy tym razem

Post autor: alken »

w usa 80% chłopa jest obrzezana
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”