Pasztet i ferajna

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Pasztet i ferajna

Post autor: mini »

Co tam u ferajny? :)
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pasztet i ferajna

Post autor: Agatow »

Dzięki Kluska, polecam samiczki ;) Postaram się zarejestrować popisy Piskałki i muszę się pochwalić, że zaczynają z większym zaufaniem podchodzić do aparatu a do tego bardzo im się spodobał nowy obiektyw. Dziś Michał robił im zdjęcia pod ukochaną szafką leżąc na podłodze, więc miały okazję nie tylko obwąchać straszliwą machinę ale też wleźć na głowę upierdliwemu fotografowi na co im zazwyczaj nie pozwala 8) A do tego pozwalam im obwąchiwać przychodzące paczki - trochę zamówiliśmy rzeczy do remontu. Kurierami też zazwyczaj są zainteresowane ale przyglądają się im spod bezpiecznej szafki ;)
U ferajny wszystko dobrze, ale zaczęliśmy remont w domu, więc dużo się dzieje i bacznie obserwują to zamieszanie. Ich domek wylądował teraz w dużym pokoju i są bardzo zainteresowane nowym miejscem. Baliśmy się, że będąc bliżej sypialni nie dadzą nam spać w nocy ale są aktywne wtedy kiedy się coś dzieje więc po całym ekscytującym dniu śpią w nocy jak zabite. Zawiesiłam im wiaderko w klatce i są takie pocieszne kiedy próbują łapać równowagę w bujającym się wiaderku! Postaram się dorzucić w weekend jakieś zdjęcia szczególnie, że dwie panny ciągle czekają na opis ;)
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pasztet i ferajna

Post autor: unipaks »

No to mają atrakcji co niemiara i pełno wrażeń, włączając w to huśtawkę w wiaderku :D - bedę niecierpliwie oczekiwać uwiecznienia akrobacji, zwiadowczego penetrowania bliższych oraz dalszych okolic oraz popisów wokalnych Piskałki ( i opisów charakterków ) :)
Buziaczki dla całej ferajny! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pasztet i ferajna

Post autor: Cyklotymia »

I gdzie zdjęcia? :>
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pasztet i ferajna

Post autor: Agatow »

W końcu chwila wytchnienia po remoncie i przed Świętami. Szczury też w końcu zadowolone bo ich domek wrócił na miejsce koło lodówki ;) Bohatersko pomagały w cekolowaniu i malowaniu :) Mają już prawie rok, jak ten czas leci!

Znalazłam artykuł , który na pewno zainteresuje forumowiczów, o ile już go nie znacie:
http://www.naukawpolsce.pap.com.pl/pali ... 1793355438
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Pasztet i ferajna

Post autor: Entreen »

W końcu jakieś niusy, choć lakoniczne. Może jakieś śliczne foteczki? :)
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pasztet i ferajna

Post autor: unipaks »

Oj, zleciało zleciało..! Prawie rok...
Niech się dobrze zaaklimatyzują w nowej aranżacji, tak by zapobiec nieodpartemu imperatywowi do przeorganizowywania tych zmian na jeszcze nowsze, szczurze... :P dla Waszego dobra! :D
Ucałuj pyszczki i niech się ładnie ustawią do jakichś zdjęć któregoś dnia hehe! O0
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pasztet i ferajna

Post autor: Agatow »

No tak lakoniczne ale tym razem ze zdjęciami ;) Uni z tego co widzę nie odczuwają dużej różnicy ale już zdążyły odkryć wszystkie nowości. Trochę im spadła kondycja po remoncie - niestety to efekt znacznie krótszych wybiegów ale postaramy się to nadrobić. Pewnie nie mogą się doczekać północy w Wigilię żeby poskarżyć się na niewygody remontu i zdradzić swoje ulubione smakołyki (jakbym nie wiedziała co lubią najbardziej he he)

Przede wszystkim były oburzone przestawieniem klatki Obrazek i krótszymi wybiegami.
Kuchnia wyglądała tak Obrazek więc najpierw trzeba było ją uporządkować zanim mogły obwąchać wszystko. Ciekawie śledziły to co się działo naokoło nich i nareszcie nadeszła wiekopomna chwila ;D
Szefowa z niecierpliwością ruszyła w teren żeby dopilnować czy nie czai się jakieś niebezpieczeństwo dla reszty stadka Obrazek ale oprócz straszliwej miotły i dobrze im znanej drabiny nic nie czaiło się w kątach.
Strzałka na wszelki wypadek zajęła strategiczne miejsce na drabinie Obrazek i obserwowała czy wszystko idzie zgodnie z planem.
Nawet najbardziej strachliwa Cykałka ruszyła w końcu w ślady Szefowej... sprawdzając czy miotła nie ma głupich pomysłów Obrazek. W końcu się odprężyła i skutecznie wygryzła artystyczny kształt w kuchennym linoleum Obrazek.
Strzałka uznała, że już najwyższy czas zejść z drabiny Obrazek, szczególnie że coś zaczęło ładnie pachnieć.... banany??!!!
Zostawiły mi pamiątkę po swoim spacerze.. białe ślady łapek na czarnej koszulce Obrazek ;)
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Pasztet i ferajna

Post autor: Entreen »

Jak ja uwielbiam te Wasze zdjęcia...
I po prawdzie, pierwszy raz przyjrzałam się Strzałce. Nie wiedziałam, że macie takiego ślicznego uszatka :)! Jaki ona ma dokładnie kolor?
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pasztet i ferajna

Post autor: smeg »

Ale urosły te Twoje piękności :) Szczury i bałagan super do siebie pasują na zdjęciach ;D Robiłam kiedyś zdjęcia moim na strychu, wyglądały jak w środowisku naturalnym :P A jak one piją z takiego poidełka zawieszonego poziomo? ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pasztet i ferajna

Post autor: Agatow »

Entreen podobno mink, tak jak Piskałka (są siostrami) ale nie jestem ekspertem jeśli chodzi o szczurze kolory :) To szczurcia mojego brata... tzn tak ją zaczął nazywać. Jak był w Polsce pół roku temu to bała się go najbardziej, wszystkie szczurzyce obwąchały gościa a ona nie chciała się zbliżac. Ale jak przyjechał w październiku - bezceremonialnie władowała mu się na kolana i do tego słodko zasnęła :D No i teraz często pyta co u jego szczurci ;)
Smeg wyrosły.. szczególnie Strzałka, która kocha jedzenia, jedyna szczurcia trzymająca linię to Cykałka. To już chyba piąte czy szóste poidełko z kolei, z którego cieknie woda kiedy wisi. W końcu straciliśmy cierpliwość, szczególnie że drewniany żwirek natychmiast zamakał i po prostu przykleiliśmy blaszkę z listów i położyliśmy na górze klatki. Sprawdza się, wodę zmieniam codziennie ale jeśli ktoś może polecić jakąś pewną i solidną firmę to chętnie skorzystałabym z porady i kupiła poidełko.
Masz rację z tym bałaganem, nasze kochane pupilki tez lubią siać zniszczenie, bo w końcu to najlepsza zabawa ;)
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pasztet i ferajna

Post autor: smeg »

Ja zauważyłam, że na moim poidełku jest oznaczenie, żeby nalewać wody do pełna, bo inaczej będzie ciekło. I rzeczywiście - jeśli naleję tak 3/4 objętości, to zaraz wszystko jest na żwirku, a przy nalaniu do pełna szczury mogą wypić wszystko i nie cieknie. Nie mam pojęcia jak to działa, na pewno nie jest to kwestia ciśnienia, bo przecież powietrze tak samo dostaje się do poidła w trakcie picia, jak jest w nim przy niepełnym nalaniu wody. Mam poidełko firmy Savic.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pasztet i ferajna

Post autor: Agatow »

Problem tkwi raczej w tym, że na początku wszystko działa... potem ogonki zaprzyjaźniają się z poidełkiem tzn obgryzają co się da i w efekcie znika gumowa/plastikowa uszczelka i zaczyna kapać ??? Ale dzięki za sugestię i na pewno poszukam takiego samego poidełka jak Twoje :)
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Pasztet i ferajna

Post autor: Zuzolka »

Dziekujemy za zyczenia, ale dla mnie i dla Lusi nie beda one juz wesole... Ale Wam zyczymy samych radosci :)
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pasztet i ferajna

Post autor: unipaks »

Niech w ten świąteczny czas nacieszą się wszelakimi dobrami i nabiorą energii na nowo :) Buziaczki! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”